Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Poszukuję białego piasku do 200l. W sklepie worek 25kg kosztuje 75zł. Czy warto kupić na allegro? Cena na pewno o połowę mniejsza wliczając przesyłkę. Jeśli piasek jest tej samej jakości to czy ktoś zna zaufanego sprzedawcę i czy piasek jest naprawdę biały? Jaką frakcję wybrać i może wystarczy mniej niż 25kg na 200l.?

Opublikowano

Nigdy bym nie dał tyle pieniędzy za piasek to raz, a dwa nie wiem czemu wielu ludzi jest napalonych na ta białą mąke która fruwa po całym akwarium i jest biała tylko przez miesiąc na każdej żwirowni kupisz piękny naturalny piaseczek, a nawet za piwko sobie weźmiesz a tak naprawde w naturze podłoże nie jest jak biała farba :D



P.S Jak również wielu ludzi używa KREISEL 099 co wygląda 100 razy lepiej niż biała mąka i kosztuje 13 zł za 25kg to tylko oczywiście moje zdanie

Opublikowano

no panie darku dlaczego tak napisałeś jaka maka i cena ale widzę że prawie wszyscy maja ta mąkę i twierdzenie ze po kilku dniach jest i tak szara to sie mylisz zapraszam do mnie to zobaczysz jak mąka fruwa i jest szara uwazam ze to bzdura

Opublikowano
Poszukuję białego piasku do 200l. W sklepie worek 25kg kosztuje 75zł. Czy warto kupić na allegro? Cena na pewno o połowę mniejsza wliczając przesyłkę. Jeśli piasek jest tej samej jakości to czy ktoś zna zaufanego sprzedawcę i czy piasek jest naprawdę biały? Jaką frakcję wybrać i może wystarczy mniej niż 25kg na 200l.?

Siemanko :D... Miałem kiedyś biały piasek,ale z niego zrezygnowałem ...

Piasek jest może i biały ale przez parę miesięcy,potem zaczął po prostu żółknąć więc ja go nie polecam tobie,ale jeśli się uparłeś na niego,to sam z czasem się przekonasz jak z nim jest ;)... Teraz mam piasek koloru szarego ze składu budowlanego i jestem z niego bardzo zadowolony...Jego gradacja jest mieszana,nic nie pyli...Ty kierując się zakupem piasku wybieraj granulację 0.8-1.2mm... Ps.dodam że dałem za 2 wiaderka 10litrowe 2zł :)

Opublikowano
kosztuje 13 zł za 25kg

Dla sprostowania - worek Kreisel 099 kosztuje 7,99zł za worek ;)

Również polecam ten worek, żwirownię jeśli masz "pod" domem bądź piasek z rzeki, niektórzy koledzy mają np z Wisły.

  • Dziękuję 1
Opublikowano
Dla sprostowania - worek Kreisel 099 kosztuje 7,99zł za worek


Oczywiście co sklep to cena :D a za 7,99 tym lepiej :D

-- dołączony post:

no panie darku dlaczego tak napisałeś jaka maka i cena ale widzę że prawie wszyscy maja ta mąkę i twierdzenie ze po kilku dniach jest i tak szara to sie mylisz zapraszam do mnie to zobaczysz jak mąka fruwa i jest szara uwazam ze to bzdura



Wszystko zależny od granulacji oczywiście, ale 90% to mąka moim zdaniem najlepsza granulacja jest 1,2-2mm co oczywiście dla nie których za grubo. Każdy oczywiscie niech robi jak uwaza ale jeśli ktoś chce bardzo odzwierciedlić biotop Malawi to biały piasek to nie to.... To tylko moje zdanie nie każdy musi sie z nim zgadzać.:D:D:D

Opublikowano

Wiem, że dla wielu z was biały piasek, wapienie filipińskie i tak dalej to nie jest odwzorowanie naturalnego środowiska. Oglądałem wiele zdjęć w galerii i większość ma piasek jasny w tym sporo właśnie biały. Na chwilę obecną mam trochę czarnych kamieni z Bałtyku i dokupię jeszcze trochę serpentynitu, więc chciałbym mieć kontrast dla kamieni. Tło granatowe już mam naklejone i nie zamierzam zmieniać (koszty). Wydaje mi się, że to będzie ładnie wyglądało, kiedyś widziałem piasek Kreisel'a w sklepie, ale czy nie wyjdzie piaskownica?

O białym piasku krążą różne opinie, dlatego też pytałem, czy może ktoś z was ma i pamięta u kogo kupił online? Być może jest tak (jak z większością produktów), że biały piasek ma różną jakość? Jeden się zrobi zielony, inny żółty, a pozostały będzie biały, choć wydaje mi się, że wiele też uzależnione jest od parametrów wody?


Efekt jaki mnie interesuje jest mniej więcej taki:

post-16625-14695726834935_thumb.jpg

Opublikowano

Na temat co się komu podoba nie dyskutuję.

Piasek jak każdy ma wady i zalety. Jeden jest tani i z marketu budowlanego a ten z Retne i zamiast grysu koralowego w kuble raptem 1-2kg tu masz 30kg wapieni a to już na pH i KH GH ma wpływ.

30 KG BIALY JAK SNIEG PIASEK DO AKWARIUM MALAWI (5840478917) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


Dokładnie ten Retne biały dolomitowy mam w jednym z baniaków i mimo 2 lat ani nie żółknie ani nie mąka. Tropheusy przeżuwają jak się patrzy. Jedyna różnica poza kolorem to taka że glony zielone go porastają ale bardzo delikatnie czego fotka nie oddaje i wiem że o te glony rybom się rozchodzi jak przeżuwają.


b8e9f0fb408174c1gen.jpg




Masz nawet teraz drobniejszy 0,5-1,2mm i ten bym wybrał

PIASEK BIAŁY JAK ŚNIEG DOLOMIT DO AKWARIUM MALAWI (5902718547) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img07.allegroimg.pl/photos/400x300/59/02/71/85/5902718547@@AMEPARAM@@07@@AMEPARAM@@59/02/71/85@@AMEPARAM@@5902718547



Piaski wapienne płuczemy tylko 5x i do baniaka i mimo że woda-bawarka jest to po 2 dniach filtracji - kryształ. Cały wapień z wody siedzi w gąbkach i kubłach. A to dlatego że płukanie piasków wapiennych stale je ściera i nawet po 20tu płukaniach woda stale biała w przeciwieństwie do kwarcowych które mają pył ale się nie ścierają więc płukanie 10x najczęściej wystarcza.

Opublikowano

Co powiesz na taki:

PIASEK KWARCOWY 0,5 - 1,2mm 1kg MALAWI, TANGANIKA (5938116865) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img19.allegroimg.pl/photos/400x300/59/38/11/68/5938116865@@AMEPARAM@@19@@AMEPARAM@@59/38/11/68@@AMEPARAM@@5938116865


Mam go na miejscu w Szczecinie, więc odpada transport i czas :)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
    • Zabawa z żywicą a502ps: https://forum.klub-malawi.pl/topic/21578-jak-używać-purolite-a520e/page/13/#elControls_394430_menu Zwiększyłem podmianę wody do 7,7l/h (140% tygodniowo). Fosforany po tygodniu spadły do 0,8ppm. Przez tydzień pracował dodatkowo filtr 1 mikron na drugiej pompie. Woda czysta, ale przy ciemnym pokoju - widoczna mgiełka w skupionych stożkach światła z ledów wzdłuż akwarium. Wystarczy zapalić światło w pokoju by  znikła. Najwyraźniej to granica związana z samą wodą kranową (nadal idzie przez filtr ceramiczny, który powinien wyciąć wszystko powyżej 0,3 mikrometra) i filtracją biologiczną/karmą. W planach pozostawienie większej podmiany niż 1,2 l/h (20% tygodniowo przez ostatni rok).
    • Nasz klubowy kolega Timi klei dobre akwaria -Akwaria.pro Przy tym wymiarze, co Ty zamierzasz kupić, to od kogo byś nie kupił, to będzie dobrze. Oczywiście o ile ktoś ma doświadczenie w klejeniu akwari
    • Cześć. Od jakiegoś czasu myślę nad nowym akwarium - 120x40x50, z tym że tutaj (dla mnie) już zaczynają się schody - ciężko jest mi znaleźć jakąś zaufaną firmę, do tej pory patrzyłem i najbardziej zaufany wydaje mi się Myciok, z tym że szukając po internecie byłem w stanie znaleźć różne opinie - na tym forum głównie pozytywne i wystawione nie aż tak dawno temu, więc możliwe że jest u tej firmy lepiej niż było, ale byłem w stanie też znaleźć opinie nie aż tak przychylne więc na dwoje babka wróżyła (jak dla mnie). Dodatkowym pytaniem dla mnie jest tutaj czy szyba 8mm będzie wystarczająca, ale to nie jest tutaj aż tak ważne. Do tej pory byłem w miarę przychylny akwaplastowi (ze względu na cenę), ale przemyślałem i w razie nieszczelności mógłbym mieć małą powódź w pokoju, czego wolałbym oczywiście uniknąć. Z góry dzięki za jakieś nakierowanie, bo rzeczywiście ciężko mi jest spośród firm na naszym rynku wybrać, a co do Mycioka już kiedyś słyszałem pozytywne opinie więc może rzeczywiście zamówienie akwarium u niego wyszłoby najlepiej.
    • Moja a502ps coś nie działa. A502e usuwała żółtawą barwę wody. Ta nie. Może sprzedawca się pomylił ?  Jak u Was ? EDIT: Sprzedawca wyklucza pomyłkę ze względu na kolor żywicy. Być może słaby przepływ przez żywicę, jak pływa w ruchomym złożu. Wrzuciłem do solanki. Zobaczymy co z tego wyjdzie... EDIT2: Po kilku godzinach w solance przesypałem połowę do drugiej skarpety (luźniejsze upakowanie żywicy) i po wypłukaniu, obie skarpety do filtra. Już działa. Subtelne żółtawe zabarwienie widoczne po długości zbiornika zniknęło po 12 h. Zakładam, że przepływ przez żywicę był za słaby. Stężona solanka po regeneracji - prawie czysta. Przy wydajnej filtracji (fluidyzator K1 40l z gąbką 30ppi na pompie) - ta różnica w zabarwieniu to jedyny benefit stosowania tej żywicy. Woda nie jest bardziej klarowna niż bez.
    • Zgadza się, ale w czasie regeneracji żywica oddaje też zgromadzonym w niej brud. Założeniem podwójnej regeneracji było to, że za pierwszym razem żywica oddaje większość brudu i podlega regeneracji, a druga tura miała skupiać się już tylko na regeneracji 🙂 Ale tak jak już pisałem żadna ze stosowanych przeze mnie metod regeneracji nie dawała jakichś spektakularnych różnic więc stosowałem je naprzemiennie. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.