Skocz do zawartości

Oświetlenie kolegi Inmar


inmar

Rekomendowane odpowiedzi

alternatywnie jesłi szukamy czegoś lekkiego to kanał na przewody podtynkowy dostępny w każdym markecie budowlanym(różne szerokości i głębokości) a też kosztuje kilka zł... Choć alumuniowe sztywniejsze i przy takiej cenie chyba wygrywają...


Dokładnie do kanał natynkowy / korytko PCV / listwa elektroinstalacyjne, różnie zwą. Można dać dzielone, wtedy jest sztywniejsze, np takie

http://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/instalacje-elektryczne/listwy-i-kanaly-instalacyjne/listwa-elektroinstalacyjna-mke-18-50-2k-aks-zielonka,p2581,l1064.html


Plus jest taki że zasilanie można wrzucić do środka i połączenie też zrobić pod deklem.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil C18 jest niski,jest tu gdzieś fotka kolegi,który wkleił do profila i moduły wystają.


Dobra pokopałem i znalazłem w markecie za przyzwoite pieniądze ceownik niski, ten ma mniej niż moduł, więc na pewno nie będzie ograniczał światła.

https://www.obi.pl/decom/product/GAH_Alberts_Profil_aluminiowy_typu_U_20_mm_x_8_mm_x_2000_mm/4693115


-- dołączony post:

Dokładnie do kanał natynkowy / korytko PCV / listwa elektroinstalacyjne, różnie zwą. Można dać dzielone, wtedy jest sztywniejsze, np takie

http://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/instalacje-elektryczne/listwy-i-kanaly-instalacyjne/listwa-elektroinstalacyjna-mke-18-50-2k-aks-zielonka,p2581,l1064.html


Plus jest taki że zasilanie można wrzucić do środka i połączenie też zrobić pod deklem.



A widzisz, o takim rozwiązaniu nie pomyślałem, podjadę i pomacam te podwójne, może będą na tyle sztywne, że zdecyduję się je zastosować. Choć jak na razie wygrywa płaski ceownik z OBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz, ja dziś dokończyłem pierwszą - główną belkę, dałem na niej 9x biała i 9x rgb. Na jednej belce są spoko, nie wiem na czym będziesz mocował, ale ja je zmieściłem równolegle jedne obok drugich.


Telefon nie oddaje tego oświetlenia, niemniej możesz zobaczyć jak wygląda ustawione na najjaśniejszej opcji 100% obie linie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja belka już gotowa i czeka na akwarium,wtedy będą testy i ustawienia barwy a na razie dzieciak bawi się na komputerze zmieniając kolorki.Bardzo fajny ten sterownik i też jak Koledzy mogę go polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwsze przemyślenia to mam za mało niebiesko,kanał biały ustawiony na 50% a niebieski na 100%.Woda jeszcze mętna,nie ma ryb więc na razie nic nie będę dokupywał.Używacie kanałów zielony i czerwony ? Jaki procent ustawienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przemyślenia to mam za mało niebiesko,kanał biały ustawiony na 50% a niebieski na 100%.

Co ty chcesz morszczaka zrobić tym niebieskim :P hehe...

Używacie kanałów zielony i czerwony ? Jaki procent ustawienia ?

Ja używam tylko biały(80-100%) i niebieski(15-20%)...

Zielony oraz czerwony mam wyłączony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.