djmaxior90 Opublikowano 25 Stycznia 2016 #1 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Witam serdecznie! Mam na imię Kamil lat 26. Zaczełem swoją przygodę z Malawi dość nie dawno. Dostałem akwarium od znajomego już z obsadą martwi mnie tylko to że nie wiem czy nie jest ich tam za dużo:) posiadam 8 pyszczaków jeszcze nie wiem jaki to rodzaj:) jedno gurami złote dwie piranie owocowe i dwa glonki ancistrusy... Proszę poradzcie mi coś jak to wszystko ugryźć. Powiem szczerze że nawet nie znam dobrze parametrów wody. Mam nadzieje ze bedzie nam sie miło pracowało na forum. Pozdrawiam Kamil.
MatiK Opublikowano 25 Stycznia 2016 #2 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Witaj, w takiej sytuacji na początek przeczytaj dokładnie to : http://forum.klub-malawi.pl/faq.php , następnie kup testy kropelkowe JBL na NO2, NO3, pH (zakres 7,4-9,0), KH i GH i od razu je zrób w swoim akwarium. Oddaj, albo sprzedaj gurami, piranie i glonojady, to ryby z zupełnie innymi wymaganiami wody oraz zachowaniami niż pyszczaki, a już na pewno nie powinny się znajdować w 112 litrach. Tutaj : http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?c=49 wrzuć zdjęcia swoich pyszczaków i dojdziemy do tego, jaki to gatunek. Znajomy wsadził Cię na niezłą minę, a sam raczej nie ma pojęcia o akwarystyce, albo ma pojęcie i ma to gdzieś w razie wątpliwości zadawaj pytania w odpowiednich działach, albo na PW. Powodzenia!
egon44 Opublikowano 25 Stycznia 2016 #3 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Siemanko! W sumie to MatiK już tobie wszystko napisał,więc ja tylko mogę życzyć tobie powodzenia Oczywiście zadawaj pytania w odpowiednich działach do tego przeznaczonych,a pomoc na pewno otrzymasz
djmaxior90 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Autor #4 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Ile w takim zbiorniku 112L można trzymac pyszczaków?
husi Opublikowano 25 Stycznia 2016 #5 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Zależnie od gatunku jaki masz, bo każdy gatunek pyszczaków jest inny i rośnie do innych rozmiarów. W takim zbiorniku to jeden gatunek, np. Pseudotropheus Saulosi w ilości 6-8 sztuk w stosunku 2 samców do 4-6 samic
Perez666 Opublikowano 25 Stycznia 2016 #6 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Ile w takim zbiorniku 112L można trzymac pyszczaków? Według mnie żadnego, niektórzy próbują z saulosi 1+3. Kolegi husi nie słuchaj, osiem sztuk to podwójne przerybienie... 1
MatiK Opublikowano 25 Stycznia 2016 #7 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Zależnie od gatunku jaki masz, bo każdy gatunek pyszczaków jest inny i rośnie do innych rozmiarów. W takim zbiorniku to jeden gatunek, np. Pseudotropheus Saulosi w ilości 6-8 sztuk w stosunku 2 samców do 4-6 samic W tym przypadku nie ma znaczenia kolego jaki gatunek bo tylko jeden nadaje się do takiego akwarium, jest to Pseudotropheus Saulosi w układzie 1+3/4 i to też na upartego tak jak napisał Perez zresztą.
djmaxior90 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Autor #8 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Akurat w tej chwili mam 4+1 saulosi 2 pyszczak yellow? 2 pirania red pacu 1 gurami złociste 2 zbrojniki niebieskie. tak zestaw dostałem razem z akwarium.... za duzo pewnie tego....
SmyQ Opublikowano 25 Stycznia 2016 #9 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Jeśli chcesz mieć Malawi to harem saulosi zostaje, reszta niestety dowidzenia
djmaxior90 Opublikowano 25 Stycznia 2016 Autor #10 Opublikowano 25 Stycznia 2016 a ten pyszczak yellow nie moze zostac?? one od roku czasu cały czas ze soba są
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się