Skocz do zawartości

Tropical Malawi - co z nim nie tak


pstryk

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że tak choć odgrywa to rolę przy ciężkich adaptacjach. Ryba może się zabijać o jakąś karmę ze względu na to, że wabi ja jakiś jej składnik a karma jest dla niej zła. Obrazowo pisząc ludzie często lubią batoniki typu Mars a jest to tak naprawdę coś czego nie powinni spożywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę , że musi karmę wyspać psu ;-) ale karmienie tak przeciętnym pokarmem przez 2 miesiące jako karma podstawową lub wyłącznie nią to zły pomysł. W klubie pyski bardzo długo karmiłem tylko Tropical i mam porównanie jak wyglądają ryby na konglomeracie karm które używam w domu. Malawi można skarmić bo nie jest to suszona dafnia czy Vipan ale pamiętając o np jakimś fajnym granulacie ( osi, NF, Dainichi ) oraz mrożonce. IMHO of kors ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstryk - możesz przetestować różnego rodzaju karmy.

Przez dwa miesiące podawaj Tropical Malawi, przez kolejne dwa inną itd.

Jeżeli stwierdzisz, że wyniki są DLA RYB(!!!) i dla Ciebie zadowalające, to może nie warto przepłacać.



Musiałbym tą karmę kupić ;) Eksepryment nie dla mnie, szkoda ryb. Uwielbiam pizzę, ale jak bym jadł tylko to, codzień przez 2 miesiące, to sam bym dostał bloatu :D


Temat założyłem z wrodzonej ciekawości. Po prostu zastanawiało mnie dlaczego w tabeli pokarmów ta karma jest określona jako niska jakość a nie średnia jakość. Patrząc na skład nic strasznego tam nie widzę. Odpowiedzi w istniejących wątkach na forum nie znalazłem, więc pytam. Póki co, dalej nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym tą karmę kupić ;) Eksepryment nie dla mnie, szkoda ryb. Uwielbiam pizzę, ale jak bym jadł tylko to, codzień przez 2 miesiące, to sam bym dostał bloatu :D


Temat założyłem z wrodzonej ciekawości. Po prostu zastanawiało mnie dlaczego w tabeli pokarmów ta karma jest określona jako niska jakość a nie średnia jakość. Patrząc na skład nic strasznego tam nie widzę. Odpowiedzi w istniejących wątkach na forum nie znalazłem, więc pytam. Póki co, dalej nie wiem...


Pstryk a ja Ciebie popieram w pytaniu bo ja tez nie wiem.

Niska jakosc jako subiektywne odczucie to słaby miernik. Ze ryby słabo rosną to też nie bo może to kwestia podawanej ilości.

Faktycznym miernikiem moze byc skład, czy chętnie jedzą i ewentualnie brak problemów rozwojowych. Sam mam Tropicala Malawi w płatkach i teraz az sie boje go podawać bo ma niską jakość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokarmy ewoluują.

Tropical Malawi również!!!

Tabela była tworzona lata temu.

Na podstawie swoich (długoletnich) doświadczeń - mogę stwierdzić, że ta karma należy, od jakiegoś już czasu, do karm ŚREDNIEJ jakości.

Ryby nie mają po niej jakichkolwiek dolegliwości trawiennych, rozwijają się prawidłowo.

Osobiście nie jestem jednak zwolennikiem diety opartej na T. Malawi.

Mieszam różnego rodzaju pokarmy, w zależności od wieku i gatunku ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam karmiłem tą karma i to długo. Oceniam ja tak jak wcześniej pisałem. Penego składu i proporcji nie znamy i dotyczy to karm tanich i drogich. Piszę te uwagi bo pytacie a nie żeby wydrenować Wam portfel ;-). Ryby źle karmione w młodości są dotknięte tym przez całe życie. Powiem wam w sekrecie, że tak na prawdę jedynym argumentem za stosowaniem tańszych karm jest to ze są tańsze ;-). Cena zaś nie bierze się z niczego. Zauważcie, że chwalone są karmy różnych producentów. Podobnie jak u psa zauważyć można gorszą sierść i słabszy wzrost gdy są młode. Tak samo obserwacje doświadczonych akwarystów pozwalają coś wywnioskować o rybach. Jednak finalnie decyzja należy do Was. Ja bym Malawi nie kupił jeśli go jeszcze nie mam i nie karmił nazbyt często gdybym miał. Gdybym wydedukował coś innego. Miałbym więcej kasy dla siebie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.