Skocz do zawartości

Pierwsze podejście do Malawi


AndrzejDFA

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej .Zajrzyj tutaj http://forum.klub-malawi.pl/pierwsze-malawi-720l-dylematy-poczatkujacego-p326362.html#post326362 Chodzi mi kolegę z Kątów Wr. Rafik 567. On niedawno uruchamiał ten sam litraż co Ty i jest w tej chwili bo widzę ,że jest na online na forum. Napisz do niego na PW to Ci doradzi ile mniej więcej kamieni w kg. będziesz potrzebował. Jeżeli masz dobrze wypoziomowane i odpowiedni stelaż to nie powinieneś się obawiać. Koledzy mają jeszcze większa z kamieniami i jest OK. Chyba ,że wolisz sam zrobić tak jak Ci zasugerowała Agnieszka w podesłanym linku.

-- dołączony post:

Generalnie najlepszą opcją było by kupienie/ zrobienie tła i wrzucenie kilku kamoli, ale to pewnie drogi interes.


..tło możesz zrobić samemu i nie jest to wielki koszt w porównaniu do kupionego a jeszcze markowego. Opisów tła DIY znajdziesz na forum bardzo dużo i naprawdę są świetne . Możesz też dać czarne spienione PCV. Do tego parę kamieni i będzie OK. Myślę ,że koszty tego nie będą duże.

-- dołączony post:

Akwarium jest postawione na piętrze


..rozumiem ,że jest to domek. Tutaj się nie wypowiem ale myślę ,że ktoś będzie Ci w stanie coś doradzić w tej kwestii.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i melduje sie wywołany do tablicy poniekąd :)

Ja dopiero co zalozylem 720l i kupilem w kamieniolomie serpentynit wg slusznych porad kolegow i nie żałuję - wziąłem w cenie 70 zl za tone :) i u mnie wyszlo ok 150 kg po przegladnieciu (zapas do wyrzucenia)


Tak jak koledzy radza serpertynit wyglada super i jest tani . Jak chcesz to w watku przytoczonym podrzuce aktualne foto kilka dni po starcie...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stelażu, to mam cały komplet Diversa Solid z komodą, szkłem i pokrywą alu. Całość stoi już od prawie 2 lat, gdzie obecnie jest około 160-190kg. podłoża wulkanicznego i skał wulkanicznych. Dla spokojnego snu ustawiłem w pomieszczeniu poniżej rozpórkę/ stempel budowlany tuż pod akwarium. Ale nie wiem czy strop wytrzyma dodatkowe kilogramy skał.

Może podkleję foto, to prędzej wszystko się wyjaśni. Lawa patrząc na jej przekrój jest, a przynajmniej powinna być lżejsza, stąd moje obawy. Nie chcę kilku kamoli, tylko półki skalne tak, aby zakryć sprzęt i zrobić wiele kryjówek dla ryb.

post-16775-14695726248945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Malawka ma stać w tym szkle, tylko planuję więcej kamoli niż jest obecnie lawy. Dlatego boje się więcej cięższych skał.

P.S. Ta fotka zrobiona była około 2 tyg. po zalaniu, więc jest jeszcze całkiem pusto, bo generalnie chciałem pokazać ilość kamieni, których teraz pod zielskiem nie widać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, przy podobnej objętości tak, ale biorąc pod uwagę Serpentenit w głowie mam pewny układ (Arka Olesiaka), który wymaga większej ilości skał i podłoża. Jeżeli mam zrobić coś, co nie będzie mi się podobać, to wolę w ogóle niczego nie zmieniać.

Szukam w galerii natchnienia, bo zapewne jest tu gdzieś lżejszy układ, który mi się spodoba. Oczywiście niczego nie ujmuję pokazanym tutaj zbiornikom, bo są na prawdę piękne, tyle że to musi być to "coś".

Wiem maruda ze mnie, ale przy takich gabarytach będę niejako zmuszony oglądać stworzoną aranżację przez kolejne 2 lata.

A ten wapień filipiński jest na prawdę tak trudny do utrzymania w czystości? Widzę całkiem sporo zbiorników z tymi kamolami, więc chyba są jakieś sposoby na usuwanie glonów?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.