Skocz do zawartości

Obsada 160L


husi

Rekomendowane odpowiedzi

to chyba nie jest hodowla, bo nie mają żadnych ryb w ofercie.... rozumiem , że pewnie trzeba zamówić i sprowadzą


Nie aktualizują ofert na swojej stronie,ale jak dawno temu tam dzwoniłem pytając o pyszczaki to mają kilkanaście gatunków u siebie w zbiornikach,przynajmniej tak mi oni powiedzieli...Choć zapewne tak jak piszesz raczej te bardziej wyszukane gatunki trzeba zamówić i sprowadzą....


Tak poza tym to przepraszam za OT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na allegro "pyszczak Bielsko". Znam tego Pana osobiście i ryby ma ok. Widzę, że w ofercie jest Maingano, a o Saulosi musisz zapytać. Kluczem do sukcesu są 3 rzeczy: 1. Ryby z dobrego źródła 2. Dbanie o parametry wody 3. Pokarmy dobrej jakości.


Zastanów się więc zanim postanowisz zaoszczędzić na rybach Bóg wie skąd.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rybniku jest http://www.aqua-tech.pl/ sam zamierzam odwiedzić tą hodowlę w niedługim czasie...


Ps.Dobrze by było gdybyś w swoim profilu wpisał miejscowość gdzie mieszkasz,łatwiej coś polecić itd



Mieszkam w małej wsi 12 km od Rybnika i w podobnej odległości od Wodzisławia Śląskiego.

-- dołączony post:

Zastanawiam się nadal nad doborem? czy do mojego akwa tylko dwa gatunki, czy można dać 3 mniejsze haremy? Jeśli jednak 2 gatunki, to jakie z poniższych wybrać i w jakiej ilości:


Labidochromis Caeruleus, Pseudotropheus Saulosi, Iodotropheus Sprengrae, Melanochromis Auratus, Mylandia Lombardoi? To takie moje przykłady - chciałbym mieć ładne dość kolorowe rybki. Jestem świadom, że akwarium nie jest za duże, ale nie mam możliwości posiadania większego, dlatego tyle zastanawiania się nad obsadą. Maingano czy Demasoni, raczej dla mnie odpadają.


Proszę o dalsze propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w małej wsi 12 km od Rybnika i w podobnej odległości od Wodzisławia Śląskiego.

-- dołączony post:

Zastanawiam się nadal nad doborem? czy do mojego akwa tylko dwa gatunki, czy można dać 3 mniejsze haremy? Jeśli jednak 2 gatunki, to jakie z poniższych wybrać i w jakiej ilości:


Labidochromis Caeruleus, Pseudotropheus Saulosi, Iodotropheus Sprengrae, Melanochromis Auratus, Mylandia Lombardoi? To takie moje przykłady - chciałbym mieć ładne dość kolorowe rybki. Jestem świadom, że akwarium nie jest za duże, ale nie mam możliwości posiadania większego, dlatego tyle zastanawiania się nad obsadą. Maingano czy Demasoni, raczej dla mnie odpadają.


Proszę o dalsze propozycje


Masz podobny rozmiarowo baniak co Ja,więc tobie poleciłbym dwa gatunki bo na trzy gatunki niestety ten zbiornik się nie nadaje...

Tak więc moja propozycja jest taka-Pseudotropheus Saulosi, Iodotropheus Sprengrae sam mam taki układ i doskonale się sprawdza,zawiedziony na pewno nie będziesz...

Zapewne będziesz kupował młode ryby więc proponuje kupić po 10szt a potem zredukujesz ilość samców i zostawisz sobie układy po 1 samcu+4 samice,chociaż u mnie zostanie docelowa obsada w układzie saulosi 2+5 a rdzawy 1+4 więc mógłbyś spróbować też tak...


Co do Melanochromis Auratus, Metriaclima Lombardoi,Demasoni to niestety ta opcja odpada ze względu na agresywność gatunków i mały rozmiar baniaka...


Maingano ewentualnie możesz zamienić zamiast rdzawego,ale z nim tez różnie bywa...U jednych spokojny u drugich mały rozbójnik ;)...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.