Skocz do zawartości

Nitratex


Zabir

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Andrzeju też szukam przyczyny.

Jedną na pewno jest to nieudokumentowane ani przez wodociąg ani przez autora NO3-25mg/l - to wymaga rzetelnego potwierdzenia testem JBLa lub Saliferta ale na pewno nie Zooleka.

Zastanawia mnie że wie o NO3 w baniaku =80ppm a nie wie ile jest w kranówie. Oj czyżby paski 6in1 ale chloru nie podał co mnie w takim wariancie nie gra:D

Te NO3 80 mu powoli narosło bo podmiany wodą z tak wysokim poziomem azotanów nie usuwały tego co dawały ryby przez tydzień a może i kupa gówienek ukryta w kuble - tego nie wiemy.

Nie wiemy też nic na temat diety ile i czego kolega daje i czym karma nie zalega tak samo jak kupy gdzieś w zakamarkach. Czy płucze i jak często gąbki.Tego wszystkiego nie wiemy. To on musi się wywnętrzyć. Nie znamy też pH, jak dobra jest biologia czyli NH4 i NO2 - nic nie znamy.


Bardzo dobrze że kolega się zaniepokoił poziomem azotanów i to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtracji to oczywiscie jest czyszczona, biolog tetra tec 700 stara konstrukcja byl czyszczony i wklady plukane w listopadzie, w koszykach jest grys koralowy w trzech koszykach a w jednym biobale. Prawda jest ze zloze to posiadam juz dobrych 6-7 lat i byly tylko plukane w czasie czyszczenia kubla.


Ryby karmione sa raz dziennie ilosc wg. mnie umiarkowana pokarmami tropicala malawi i spirulina, NF cichlid plant, O.S.I vivid color, czasami groszek rozdrobniony, marchewka, szpinak.


Tutaj zwrociliscie mi uwage na jedna rzecz, mianowicie chyba wyjme kamienie i tam tez odmule dno, dodam ze w dostepnych miejscach odmulam przy kazdej podmianie.


Testy kranowki robilem dawno, z naiwna nadzieja ze nie bedzie gorzej wtedy wyszedł ten wynik.


Musze sie przyznac ze w akwarium tez nie bylo dawno mierzone, a obecny pomiar byl robiony z powodu jednej ryby, ktora dostala dosc mocno (samiczka po inkubacji), zostala odlowiona, ale zaniepokoily mnie jej pletwy, pozostale zachowuja sie normalnie, ale po sprawdzeniu wyszedl mi taki wyniki, czyli okolice 80 mg/l.


Kolejna rzecz ktora mnie zastanawia po ogrom brudu na gabce od mechanika, wydaje mi sie ze od jakiegos czasu jest tego naprawde strasznie duzo, bywa ze jak w czasie wyciagania gabki z akwarium to robi sie niezly syf i na szybkiego wylamiam te paprochy aby nie osiadly na dnie, iczywiscie czesc pozostanie niestety w akwarium.


Przepraszam za brak polskich znakow.


EDIT:

Zapomnialem dodac mechanik to Aquael turbo 1000 z sama gabka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz ktora mnie zastanawia po ogrom brudu na gabce od mechanika, wydaje mi sie ze od jakiegos czasu jest tego naprawde strasznie duzo, bywa ze jak w czasie wyciagania gabki z akwarium to robi sie niezly syf i na szybkiego wylamiam te paprochy aby nie osiadly na dnie, iczywiscie czesc pozostanie niestety w akwarium.


..po części masz odpowiedź. Gąbkę od mechanika czyść normalnie co tydzień..wyciskaj i płucz bardzo dokładnie. Ja to robię normalnie pod bieżącą wodą..biologii nie zachwiejesz. To,że brudy spadną na dno to przecież przy podmianie wyciągniesz wężęm..No i pomału pomyśl o wymianie wkładów..oczywiście stopniowo a nie wszystkie naraz. Zobaczymy co testy wody w akwa pokażą... Ale jestem pewny ,że te zabiegi zbiją Ci znacznie NO3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co podmieniać wkłady, skoro biologia wyrabia? Ja bardziej zająłbym się mechanicznym usuwaniem gówienek, by odciąć jak najwięcej zanieczyszczeń nim wejdą w cykl. Można jeszcze pomyśleć o denitryfikatorze. Chemia to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co podmieniać wkłady, skoro biologia wyrabia? Ja bardziej zająłbym się mechanicznym usuwaniem gówienek,


..w pewnym sensie masz rację. Wymiana wkładów( grysu) to działanie w ostateczności..Najważniejsze teraz to usunąć odchody i testy wody. Jeżeli po usunięciu odchodów parametry przybliżą się do pożądanych to wkłady( grys) można jeszcze odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.