Skocz do zawartości

Sklepy akwarystyczne w niemczech


Misyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


W związku iż mieszkam w Świnoujściu i mam do granicy ze 3km od domu chciałem się zapytać czy macie jakieś doświadczenia w robieniu zakupów w niemczech. Zarówno w sklepach tradycyjnych jak i internetowych?


Cena Euro jest tak niska, że może się okazać to nie głupim pomysłem (jakieś biobale, może hqi itd)...


Zaraz posprawdzam ebay-a niemieckiego zeby mieć jakieś porównanie...


Ale jestem ciekaw waszych doświadczeń/opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.de/DIGITAL-PH-CO2-CONTR ... dZViewItem

Przy Euro=3.6pln ten komputer kosztuje 280pln+koszt wysyłki ;D Z tego co wyczytałem to ma PH, Redox-electrode and 2 calibration liquids w zestawie... wiec bije cenowo naszego skalara...



http://cgi.ebay.de/Eheim-Aussenfilter-2 ... dZViewItem

W przeliczeniu 880zika. u nas na allegro 1150pln ;D


To tak na początek....

Generalnie problem jest tylko z niemieckim bo go nie znosze i co gorsza nie za bardzo czaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak najlepsze doświadczenia z niemieckim ebayem. Ceny bezkonkurencyjne, rynek olbrzymi. Kupowałem 2 miesiące temu kubełek i jestem super zadowolony: wylicytowałem Fluvala 304 za 20 Euro, plus przesyłka 20 euro, ale filtr był półroczny, część akcesoriów wogóle nie używana. Miałem fuksa, bo gdy przyszedł okazało się, że ma ślady małego wycieku spod uszczelki. Napisałem do gościa i zwrócił mi kasę za filtr i koszty przesyłki! No ale to jest ogólnie niemieckie solidne podejście. Oczywiście zależy od człowieka wiele, ale ogólnie to nie pierwsza rzecz, jaką tam kupiłem i zawsze bez zarzutu. Także polecam. Oczywiście dobrze znać niemiecki, bo to zawsze b. pomaga. Ja ogólnie gdybym miał jeszcze raz coś poważniejszego kupować to w RFN - nawet z przesyłką wychodzi taniej niż u nas.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłkę mogę zrobić do ahlbecku na poczte lub poprosić kogoś ze znajomych co ma tam jakieś biuro/firmę. Więc przesyłka bedzie taniutka.



Zadam jeszcze inne pytanie. Czy znacie jakieś duże sklepy internetowe? Pewnie znaleśc nie bedzie trudno ale może macie jakiś ulubiony czy coś takiego...


A moze macie namiar na jakiś mega fajny sklep w berlinie? To 2h drogi ode mnie (nie licząc piep!#@$ promu) a ze i tak często na lotnisko jeżdze to przy okazji mógłbym przywieść troche stuffu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czester, ja za przesyłkę z Niemiec do Belgii (czyli koszt jak do PL) zapłaciłem w przypadku Fluvala 304 ok. 20 euro. Szczerze powiem, że nie liczyłem, czy to się opłaca w przypadku nowych sprzętów. Najlepiej na pewno, gdy kogoś się tam ma i można przesłać na adres w RFN, a potem ktoś Ci to podwiezie. Ja skupilem się na sprzęcie używanym i śmiem twierdzić, że jest taniej niż na polskim allegro. Rynek niemiecki jest dużo większy, a i społeczeństwo bogatsze, wiec ogólnie odsprzedają wiele rzeczy taniej. Myślę, że warto dobrze policzyć, bo jeśli różnica jest 3 PLN, to nie ma sensu. Ale jeśli jest to 50 PLN to już IMHO warto, bo za to można coś sobie dokupić.

Powodzenia w każdym bądź razie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.