Skocz do zawartości

Parametry Wody- Jakie powinny być?


Kuba_Akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

A czytałeś coś o starcie cyklu azotowego? ;) Jeśli nie to najpierw przeczytaj, a potem wlej kilka kropel wody amoniakalnej, dodaj jedną ampułkę bakterii Prodibio Biodigest, i przez jakieś 3 tygodnie za nic nie podmieniaj wody. Mierz parametry mniej więcej co tydzień i dawaj znać jak idzie... Dla ułatwienia... :

http://forum.klub-malawi.pl/szablon-startu-biologii-wode-amoniakalna-wa-t26014.html?&highlight=start+na+wod%C4%99+amoniakaln%C4%85

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba-Akwarium - proszę tu podać:


1/ wyniki twoich pomiarów wody kranowej zrobione w świetle dziennym a nie po 19 podając przy każdym wyniku jakiej marki testem wykonane.

2/( usunięte bo sklejono dwa tematy)

Zrobiłem dzisiaj testy wody i wyglądają tak:

28.12.15

Ph - 7,8

Gh - 8

Kh - 7

NO2 - 0,05

NO3 - 40

NH4 - 0,05


Czy wyniki są dobre?

Jak nie to jak je poprawić?

Pozdrawiam



Parametry kranówy zawsze są wyjściowymi i bez nich nie można odpowiedzieć jakie powinny być w akwarium bo każdy w zależności od tej swojej kranówy może mieć nieco inne.


Dam ci przykład - dla ryb najlepiej jak jest b. niskie NO3 czym niższe tym lepiej.

czyli np 1mg/l ale jest wielu kolegów którzy w kranie już mają NO3 - 10-30 mg/l więc nie ma szans by bez specjalnych technik mogli mieć w akwarium te NO3 - 1mg/l .

Ponieważ ryby tylko mogą dołożyć więcej to dla nich poziom 50 mg/l jest okupiony podmianami wody po 50% 1-2 razy w tygodniu.

Zacznij ty czytać o cyklu azotowym :D i kup Wodę Amoniakalną a jak podasz o co prosiłem na początku postu to sprawdzimy ten twój baniak.

Tu masz identyczny temat jak kolega sprawdził dojrzałość swojego akwarium.

http://forum.klub-malawi.pl/prolem-woda-nowe-akwarium-t26359.html?p=339555#post339555


EDIT

dzięki - widzę że MOD skleił twój dublecik w jeden temat

podaj więc tylko jakim testem mierzyłeś podając wyniki kranówy.


Jakbyś wpisał w swój profil miejscowość to bym bez ciebie wiedział jaką masz kranówę i porównał z twoimi pomiarami - od razu wiadomo czy młodzianek umie test prawidłowo wykonać a tak mogę tylko liczyć żeś nie raptus;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niedobrze jak mądra i cenna wypowiedz dotycząca KH i GH


następnie robi wodę z mózgów młodzianków:D jeśli chodzi o testy



Bardzo długo wielu z nas próbuje wpoić młodym adeptom Malawi czyli młodziankom :D po pierwsze że testy są jednak potrzebne - co widać choćby po dziale Choroby gdzie okazuje się że jest choroba a oni od lat nie mają nic ani jednego testu akwarystycznego a potrafią użyć pasków Mecka z poziomem amoniaku i azotynów zaczynających się od 5ppm.:shock:

Bardzo długo też próbujemy podpowiedzieć jakie i jakich firm testy kupować.

Po czym pojawia się złotówkowy ciułacz i obwieszcza że tylko Zoolek bo JBL cię wydoi i tu pada zawyżona kwota. Ja też nie lubię JBLa bo lekceważy biotop Malawi i Tanganika ( dawno mógłby skompletować dla nas zestaw) i nie odpowiada na pytania akwarystów z Polski a z Czech już tak - ale prawdę trzeba uznać.


Nam tu nie zależy na najtańszych testach ale na możliwie wiarygodnych a ludzie zapamiętują pierwsze zdanie -a ostatnie pomijają - szczególnie raptusi:D



Wszystko spoko i fajnie. Ale:

W temacie zostało zadane pytanie o odpowiednie parametry wody. -pH, KH i GH. Temat zszedł do tego, jakie testy na owe parametry będzie najlepiej kupić. W swoim poście oczywiście odniosłem się do rzeczonych testów. Ba! Zaznaczyłem również, że chodzi tylko i wyłącznie o te testy, o których piszę i żeby nawet nie myśleć o kupowaniu zoolekowskiego NO3 - nie doszedłeś do tej części posta? To po co krytykować jak się nie doczytało ;)

Można wpychać Koledze zestawy, ale On nie o to pytał :)

To samo się odnosi do Kol. kubica_kolo (też lubię F1 ;) ).


Co do tego jakie testy są potrzebne - uważam, że nieważne czy to Malawi czy nie - testy na azotany(III) i amoniak są potrzebne tylko przy dojrzewaniu i tylko w przypadku jak komuś się zbytnio spieszy. Jeżeli jest z nimi problem w późniejszych fazach życia akwarium to wynika to z faktu, że jest ono przerybione w stosunku do filtracji jaką dysponujemy - a to również wskazuje, że rybom niekoniecznie jest komfortowo w takim zagęszczeniu. Myślę że czytając to forum pełne wartościowych porad, po stosunkowo niedługim czasie młody adept może spokojnie nabrać wiedzy potrzebnej do zaplanowania i opanowania (zresztą również z pomocą forumowiczów) zbiornika. Wtedy może kupić pakiet o którym pisałem wcześniej za 30zł + test NO3, co do którego oczywiście się zgadzam, że się mocno przydaje ;) I żaden zestaw nie jest mu potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dziś zamówić testy i widzę dobry zestaw,ale chyba coś pomieszane bo inaczej wygląda walizka a inaczej foto środka.


JBL COMBISET TEST PH KH NO2 NO3 NH4+NH3 CO2 (5693516165) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img17.allegroimg.pl/photos/400x300/56/93/51/61/5693516165@@AMEPARAM@@17@@AMEPARAM@@56/93/51/61@@AMEPARAM@@5693516165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dziś zamówić testy i widzę dobry zestaw,ale chyba coś pomieszane bo inaczej wygląda walizka a inaczej foto środka.


JBL COMBISET TEST PH KH NO2 NO3 NH4+NH3 CO2 (5693516165) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



Na fotce w walizce zapewnie reklamują inne testy swojej firmy...W środku walizki widać że testy te same co w opisie,więc jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarkres pH 3-10 jest bez sensu - dokładność mizerna.

Brak testu na twardość ogólną. Za to z łaską dają tabelkę, którą można sobie odszukać w sieci - a w nazwie pakietu widnieje dużymi literami "CO2".

Moim zdaniem nie warto.


Dlatego zawsze proponujemy do tej walizki dodatkowy zakup testów na GH + Ph z zakresu skali 7,4-9 w sumie to i tak całość wyjdzie taniej niż zakup pojedyńczych testów...

Już zamówiłem,dodatkowo z akwarystyczny24 Ph 7,4-9 i Gh.

Dobrze zrobiłeś ;)

Niestety nie znalazłem też lepszego zestawu dla nas.

Według mnie,i zapewne nie tylko mnie ten zestaw z walizką+te dwa testy co powyżej są najbardziej ok do naszego biotopu...Mamy tam wszystkie potrzebne parametry których potrzebujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.