Skocz do zawartości

Moje pierwsze 0,7


Rekomendowane odpowiedzi

W Bielsku za zwykle szkło powiedzieli 1600 a w Mikołowie 1200 a z przodem opti 1800 i teraz następny dylemat czy dołożyć te 600 do przodu opti


Cześć

Czytałem przelotem gdzieś wypowiedź osoby która wkurzała się sama na siebie z powodu

wyboru dosyć dziwnego front oraz jeden z boków z „OW”

Mianowicie chodziło o różnice w jasności spoin , spoiny z opti z jasnym silikonem wyglądają

po prosu jaśniej estetycznie przynajmniej jak dla mnie .

Co do twojego dylematu prędzej rozważałbym dołożenie większej gotówki do zmiany

w wysokości oraz głębi zbiornika .

Miałem akwarium 200x60x60h (flat) początkowo wiadomo każdy jest pod wrażeniem posiadania tak sporego zbiornika .

Ale z czasem czułem że to jeszcze nie to obecnie już sam skleiłem zbiornik zamówiłem tylko "formatki" .

Akwarium o wymiarach 200x75x80h niby nie wiele więcej od poprzedniego ale różnica jest ogromna .

Głębia się zrobiła naprawdę widoczna również co do wysokości jestem przekonany że będzie lepiej widoczna po dodaniu podłoża oraz zmontowaniu „korony z pokrywą” powinno zostać

te 60cm czystego widoku (nawet ostatnio rozważam pozostawić zbiornik otwarty z podwieszonym pod sufit oświetleniem)

Ale to moje zdanie oraz aby moja wypowiedź nie odbiegała od twojego tematu .

Nie śpiesz się dołóż $ kup z frontem „OW” w końcu robisz to dla siebie , to nie jest 100 czy 200 litrowy baniaczek na weekendowe hobby .

Pracy przy nim będzie sporo ale i radochy również jak nie chcesz za każdym razem powracać do dnia tych decyzji bierz „OW”

Forum to „przyciągało” mnie w poszukiwaniu rozwiązania oświetlenia napotkałem na ciekawy

post „kolegi” 50-cio watowymi ledami jako że „pakuje się w „roślinniaka” (chcialbyn ośiągnąć coś na podobieństwo „Sumida Aquarium” szukam dobrego oświetlenia z możliwością drobnej korekty barwy .

Pozdr.

post-16639-14695725466763_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bielsku za zwykle szkło powiedzieli 1600 a w Mikołowie 1200 a z przodem opti 1800 i teraz następny dylemat czy dołożyć te 600 do przodu opti


Zapytaj jak radzi mrowa77 o to szkło Guardian. Jeśli nie będzie przepaści cenowej to brałbym Guardian. Chociaż z drugiej strony to jest też kwestia tego, jak będzie baniak oświetlony. Jeśli planujesz mało światła i mroczne akwarium to przy tej grubości szyb opti się sprawdzi, jeśli masz zamiar mieć dużo światła to w sumie bez znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Forum to „przyciągało” mnie w poszukiwaniu rozwiązania oświetlenia napotkałem na ciekawy

post „kolegi” 50-cio watowymi ledami jako że „pakuje się w „roślinniaka” (chcialbyn ośiągnąć coś na podobieństwo „Sumida Aquarium” szukam dobrego oświetlenia z możliwością drobnej korekty barwy .

Pozdr.



rozumiem, że chcesz zrobić roślinniaka w tym akwa które skleiłeś , nie za wysoki bedzie słup wody ???... bo widomo , ze większość roślin źle znosi głębsze zanurzenia, bo w naturze przeważnie występuja na płyciznach , albo są okresowo zalewane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że chcesz zrobić roślinniaka w tym akwa które skleiłeś , nie za wysoki bedzie słup wody ???... bo widomo , ze większość roślin źle znosi głębsze zanurzenia, bo w naturze przeważnie występuja na płyciznach , albo są okresowo zalewane


To jak skomentujesz to foto Sumida Aquarium ?

Coś nie bardzo to pasuje do twojej teorii ;-)

post-16646-14695725469233_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.