Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jako, że się przywitałem w odpowiednim dziale. To teraz chciałbym was prosić o pomoc. Jak wspominałem jestem osobą niepełnosprawną , jestem uczestnikiem warsztatów terapii zajęciowej. I mam wiele pasji. Jestem aktywny i staram się promować siebie i swoją niepełnosprawność i swoje pasje. I tak dzięki moim staraniom i zaangażowaniu i wsparciu wydawcy Magazynu Akwarium. Firma Aquel sprezentowała fundacji zestaw akwariowy 200l. aludecor. Nie spodziewałem się, że aż tyle dostaniemy. Jak się domyślacie nie mamy za wiele pieniędzy na urządzenie akwarium i powoli to idzie. I postanowiłem, że zrobię biotop Amazonki. Gdyż wiele rzeczy można samu znaleźć np. korzenie, nazbierać liści, samemu tło zrobić co zmniejsza koszty. I takie akwarium można niezbyt drogo założyć, bez szkody dla rybek. Jak wspominałem w domu robiłem sobie akwaterrarium i tło do niego. Jednak z tła nie jestem tak do końca zadowolony. Koncepcja mi się podoba, ale malowanie nie do końca. I tak jak u siebie tło zrobiłem z styropianu, technicznie wyszło fajnie i mi się podoba. Tło jest na tył i bok Tylko teraz problem z pomalowaniem. Korzenie myślę pomalować brązem i tu mam pytanie. Jak lepiej cały ciemny korzeń i przecierka, cieniowanie co raz jaśniejszym, czy może korzeń jasny brąz a przecierka coraz ciemnym brązem? Chcę by to naturalnie wyglądało. Natomiast przestrzeń między korzeniami nie mam pojęcia ? Myślałem by pomalować by skały przypominało. Jakieś porady jakie kolory jak dobrać? Pytam tutaj bo jak szukałem informacji o tłach z styropianu, to dużo mi wyświetlało na waszej stronie tematów. Liczę na waszą pomoc. A i tło będzie na zewnątrz akwarium. Załączam fotki zestawu jaki dostaliśmy, jak i tła jak wyszło i jak tworzyłem. Będzie łatwiej pomóc.

post-16623-14695725257904_thumb.jpg

post-16623-14695725262818_thumb.jpg

post-16623-14695725263227_thumb.jpg

post-16623-14695725267761_thumb.jpg

post-16623-14695725268341_thumb.jpg

post-16623-14695725268935_thumb.jpg

post-16623-14695725269608_thumb.jpg

post-16623-14695725270429_thumb.jpg

post-16623-14695725271476_thumb.jpg

post-16623-14695725272182_thumb.jpg

Opublikowano

Cześć.

Zrób tak jak napisałeś czyli korzenie na brązowo z przecierkami, a między nimi to nawet bym nie malował i tak jakbyś się nie starał to glony zrobią swoje i wtedy tło będzie wyglądać najładniej.

Tak na marginesie to ekstra Ci to tło wyszło:) Nie widzę na fotkach, ale czy przewidziałeś w swojej "konstrukcji" miejsce na zakamuflowanie wlotu i wylotu z filtra, grzałki, tak żeby jak najmniej sprzętu było widać?

Opublikowano

....pierwsze zdjęcie (z pokrywą) to wiesz o tym ,że to jest tył pokrywy? A co do kolorystyki tła tak jak Ci radzą koledzy..Ewentualnie możesz się inspirować kolorystyką z kupnych...Na Allegro pełno ich znajdziesz albo po prostu w necie. Ale z drugiej strony czasami warto puścić wodzę wyobraźni i stworzyć coś po prostu swojego a to chyba najbardziej cieszy.

Opublikowano

Kolega pisze że tło będzie na zewnątrz. Więc trzeba je pomalować całe. Poprzeglądaj forum. Jest kilka tematów o tworzeniu tła z opisem czym i jak było malowane. Zwykle są też zdjęcia gotowych już projektów. Będziesz mógł coś wybrać co Ci najbardziej się spodoba i wzorować się na tym.

Opublikowano
Kolega pisze że tło będzie na zewnątrz.

Ahh...gdzieś mi umknęła ta informacja.


W takim razie przestrzenie między korzeniami pomalowałbym grafitowym kolorem z przecierkami tak, żeby trochę tej obecnej szarości wyszło (dla efektu naturalnej skały), a dodatkowo, na koniec, spróbowałbym jakichś przecierek ciemnym zielonym a'la mech/glon:)

Opublikowano

AndrzejWałb tak wiem, że to tył. Ale takie emocje były, że po otwarciu fotkę zrobiłem i nie patrzyłem. Tak tło na zewnątrz bo wyszło grube i dużo miejsca w akwarium zajęłoby. A szkoda mi miejsca zabierać rybom. tylko jak lepiej ciemny korzeń jasne przecierki czy jasny korzeń ciemnie przecierki? Timi z tym kolorem grafitowym to ciekawe i mam rozumieć, że tego szarego nie zamalować całkowicie. Fajny pomysł z tym zielonym imitacja glonów. A na glony myślę czy nie wykorzystać, bo zostały nam na fundacji takie posypki modelarskie imitujące trawę. I myślę czy ich nie wykorzystać jako imitacje glonów i przykleić na tło. Mam w każdym bądź razie o czym myśleć.

Opublikowano

Jeżeli tło ma być na zewnątrz to moim zdaniem szkoda roboty, najlepiej nakleić czarną folie a w akwarium naustawiać sporo korzeni i trochę roślin i to pozwoli zakryć prawie cały tył. A z boku to nie rozumiem, ma tak odstawać ?

Opublikowano

Tak ma trochę odstawać. Liczę, że jak akwarium odsunę trochę od tła, to optycznie będzie się wydawało, że akwarium większe jest. I liczę, że światło też da jakiś efekt.

Opublikowano

kawał fajnej roboty od...

przestrzenie między korzeniami ja raczej dał bym koloru piaskowego skoro to ma być amazonka

jak podmyty brzeg strumienia,dobrze kontrastuje z brązem korzeni. można też zamiast malowania posmarować silikonem i obsypać piaskiem


podgląd

Akwaria targów ZooBotanica 2012 - cz.5 - YouTube

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.