Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mi wytłumaczyć czego potrzebuję i jak wykonać ściemnianie diod power led 1W :)


Chciałbym wykonać oświetlenie składające sie z 10 x 1w power led 350ma, które miałoby możliwość ściemniania od 350ma do 0%.

Opublikowano

Jak to zrobisz to za chwilę napiszesz jak do tego zrobić nocne niebieskie też ściemniane aż do 0 to się zastanów nad docelowym rozwiązaniem bo dopiero wtedy poradzę jak to zrobić.

Chyba że twardo pozostajesz tylko przy białych 1W,

Opublikowano

Gotowa koncepcja już jest. Chcę zrobić lampę na 70 x 1W białe, 10 x 1W czerwone i 10 x 1W niebieskie. Białe będą działać bez ściemniania na full i tu nie mam problemu. Nie wiem za to jak w prosty sposób wykonać ściemnianie dla kanałów czerwonego i niebieskiego.


Z tego co mi się wydaje to takich ściemniaczy jak poniżej chyba niestety nie mogę wykorzystać w żaden sposób do power led?


Ściemniacz do taśma LED MANUALNY WYŁĄCZNIK RĘCZNY (5597749380) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img16.allegroimg.pl/photos/400x300/55/97/74/93/5597749380@@AMEPARAM@@16@@AMEPARAM@@55/97/74/93@@AMEPARAM@@5597749380

Opublikowano

Ja po przez zmianę napięcia regulowałem moc świecenia power LEDów.

Sam kiedyś zastanawiałem się nad konstrukcją ściemniacza. Koszt podzespołów będzie taki sam jak gotowego produktu.

Najważniejsze aby dobrać ściemniacz pod odpowiednią moc.

Opublikowano

To wyszło na moje zacząłeś od d.. strony.

Z każdym postem koncepcja się rozwija.:D


Ja ci dam alternatywę.


1/ wersja od razu docelowa do której dojdziesz sam małymi kroczkami albo od razu na skróty bez zbędnych kosztów.


Jest to wersja z regulacją oddzielnie każdego kanału białych, czerwonych i niebieskich w cyklu dobowym w pełni automatycznym z możliwością dalszej rozbudowy pod większy baniak co zapewne kiedyś nastąpi.:D


Czyli Zasilacz montażowy 12V -200W + sterownik RomanoLindano i do tego 3 kanału diod :


Pierwszy podłączony do G sterownika minusem 3nitki x4diody 12000K białe 1W 3V = 12V

DIODA 1W LED BIAŁA i KOLOROWA Z RADIATOREM diody (5716128627) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img16.allegroimg.pl/photos/400x300/57/16/12/86/5716128627@@AMEPARAM@@16@@AMEPARAM@@57/16/12/86@@AMEPARAM@@5716128627



Drugi podłaczony do sterownika pod R 6x deep red 2,3V = 13,8V

DIODA LED dual 1W czerwona DEEP RED 660nm z PCB (5555172000) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



Trzeci podłaczony do B 4x royal blue 1W 3,2V =12,8V

DIODA LED dual 1W niebieska ROYAL BLUE 450nm z PCB (5704947303) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



Do tego zamów kolimatory na białe 30-45st a na kolorowe 60-90 st wtedy diody nie świecą po gałach tylko w baniak.

KOLIMATOR do DIOD powerLED 1W 3W 5W 9 rodzajów (5287556953) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img16.allegroimg.pl/photos/400x300/52/87/55/69/5287556953@@AMEPARAM@@16@@AMEPARAM@@52/87/55/69@@AMEPARAM@@5287556953



Całość osłoń od skraplania się i bryzgów wody


Alternatywą jest wersja sterowana pilotem tylko kabelek z wtykiem zasilacza potrzebny


ale tylko taki IR44


Kontroler Sterownik IR 44 do taśm LED RGB GW ALED (5578933944) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img14.allegroimg.pl/photos/400x300/55/78/93/39/5578933944@@AMEPARAM@@14@@AMEPARAM@@55/78/93/39@@AMEPARAM@@5578933944



reszta jak powyżej.

diody równomiernie rozłożone po całej długości radiatora.

i co Pan na to?

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Dzięki za obszerną propozycję.

Żeby sprecyzować:

mam już skompletowaną prawie całość sprzętu: ledy white, deep red, royal blue, radiator, soczewki. Mam też zasilanie do białych ledów, które i tak będą pracować na max więc regulacja przy kanale białym nie jest mi potrzebna.


Szukam jakiegoś prostego rozwiązania, które pozwoli mi dołożyć do led białych po 10szt. royal blue i 10szt. deep red. Czyli zasilanie danego koloru ---> coś co pozwoli mi ściemnić ledy według potrzeb ---> nitka 10szt. led


I wszystkie te Power LEDy szlak trafi ze względu na wilgotność jaka panuje nad akwarium. Nie łatwiej zainwestować w gotowe moduły LED.


O to się nie martwię. W sieci jest wiele przykładów lamp na power led, które działają długi czas bez żadnych problemów z wilgocią. Pokrywę mam dodatkowo wentylowaną wiatrakami komputerowymi. Chcę zastosować power led z uwagi na większą wydajność w porównaniu do modułów.

Opublikowano
W sieci jest wiele przykładów lamp na power led, które działają długi czas bez żadnych problemów z wilgocią.


Uwierz mi wilgoć panująca na zewnątrz (nawet przy ulewie) jest niczym w porównaniu z tym co jest nawet pod wentylowaną pokrywą w akwarium. Już wielu próbowało, łącznie ze mną. Nie raz wytrzymują nawet rok, ale najczęściej padają po paru miesiącach lub nawet tygodniach.

Opublikowano

Apper uparty jesteś.

By światełko barwą białego dobrać sobie do własnego widzimisie to i białe muszą być regulowane.

Po drugie jak to będziesz gasił? białe pstryk a niebieskie z czerwonym czyli taki biskupi kolor powoli i wszystko na pstrykach. Telewizor też masz bez pilota i biegasz do niego by kanał przełączyć?

Uparłeś się też po 10szt red i blue a to wymaga róznych napięć bo jedne są na 2,3V x10szt więc trzeba zasilacz 23V a drugie są na 3,2V więc trzeba zasilacz na 32V.

Rób sobie jak uważasz jak nie słuchasz rad.

Jak sam wiesz lepiej to po co pytasz.

Opublikowano

Deccorativo tradycyjnie unosisz się kiedy ktoś nie chce zaakceptować w całości Twojej koncepcji. Ja pytałem tylko jak rozwiązać w prosty sposób zasilanie i ściemnianie nitki 10szt. led. Tyle chciałem się dowiedzieć. Za Twoje zaangażowanie dziękuję, ale pozwól, że resztę rozwiążę tak jak sobie zaplanowałem.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • To są normalne zielenice, za 2-3 miesiące będziesz miał kamienie pokryte pięknym, zielonym zamszem. Sinice tworzą takie paskudne szaro-turkusowe plechy, od razu widać, że to jest coś, czego nie chcesz w akwarium.  Bardzo fajne rumowisko, ale dla czego aż rok czekałeś? Zwykle akwarium jest dojrzałe po miesiącu.
    • Witam serdecznie, mam zapytanie odnośnie czegoś, co porasta kamienie w moim malawi.  Jeśli chodzi o temat glonów i tego typu rzeczy jestem zielony w temacie. Moje akwarium etap okrzemków przerabiało dosyć dawno temu i wyglądało tak: Długo chodziło bez mieszkańców. Po około roku, gdy kamienie były już czyste wpuściłem ryby. Wydarzyło się to dwa tygodnie temu i akwarium z takiego: zmieniło się na takie: Na żywo dużo lepiej widać zieleń, jest jej bardzo dużo. Podejrzewałem, że jak zasiedlę akwarium to pojawią się też glony. Dodatkowo akwarium stoi na przeciwko okna północnego więc dostaje sporo światła. Nie mniej jednak nadal zastanawia mnie czy to mogło stać się tak szybko. To, co skłoniło mnie do napisania tego postu to dziwne punkty na omawianych kamieniach. Występują z różnorodną częstotliwością i odbiegają kolorem od reszty zielonych porostów na kamieniach. Tutaj fotki: Chodzi mi o te niebieskawo-zielonkawe kropki. Jestem wzrokowcem a ten kolor wydaje mi się mało naturalno-bezpieczny(?) I zacząłem się lekko martwić. Wolę dmuchać na zimne i dowiedzieć się od ludzi bardziej doświadczonych. Co to może być? A przede wszystkim czy to powód do zmartwień? Jak mówiłem - o ile ryby i samo malawi pod względem wiedzy nie jest mi obce tak glony to inna para kaloszy. Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.