Skocz do zawartości

FRONTOSA.PL Tanganyika & Malawi Cichlids Boutique


Krzysztof.M

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie Witamy Forumowiczów oraz Użytkowników Forum Klubu Malawi,


Jesteśmy małą rodzinna firmą, która idzie przez życie z akwarystyką już prawie 15 lat jednak od pewnego czasu jesteśmy zafascynowani pielęgnicami tanganickimi oraz malawijskimi, które są uważane za najciekawsze oraz najpiękniejsze ryby hodowane w akwariach.

Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się jak połączyć naszą pasje z biznesem w taki sposób, aby nie ucierpiały na tym sprzedawane ryby.

Organizując nasz "fishroom" staraliśmy się zapewnić rybom najlepsze z możliwych warunków, aby mogły bez stresu odbyć kwarantannę przed dalszą podróżą do hobbysty, który je kupił.

Nasza firma to około 20.000L wody w zbiornikach od 450L do 1050L wyposażonych w bardzo wydajną, indywidualną filtracje typu panele zewnętrzne oraz SUMPY.

Każdy zbiornik posiada grzałkę oraz oświetlenie typu LED.


Parametry fizyko-chemiczne naszej wody kranowej są następujące:


Odczyn – 7,7pH

Twardość ogólna 266mg/CaCO3 / 14.904 [°n]

Twardość węglanowa 160mg/CaCO3 / 8,9650 [°n]

Stężenie azotanów 2,72mg/l

Stężenie azotynów <0,010mg/l

Przewodność elektryczna właściwa (25 °C) – 646µS/cm


Ryby są przyzwyczajone do cotygodniowej podmiany wody w ilości 30%

Nasze ryby karmimy 3 razy dziennie urozmaiconymi pokarmami następujących firm OSI, Aquatic Nature oraz wybranymi pokarmami firm JBL, Tropical, Sera, Tetra, Ichthyo Trophic.

Raz lub czasami dwa razy w tygodniu podajemy witaminy firmy Sera Fishtamin.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem pielęgnic malawijskich pokolenia F1 z hodowli Aquahaus-Gaus oraz firmy ISABI w zakresie sprzedaży pielęgnic tanganickich z odłowu (WF).

Przygotowaliśmy dla klubowiczów oraz użytkowników forum Klubu Malawi szereg promocji na ryby oraz pokarmy firmy Aquatic Nature które przedstawimy wkrótce.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmiku prezentującego naszą firmę.


PREZENTACJA FIRMY FILM



Pozdrawiamy

Załoga Frontosa.pl

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka to trochę bałaganu w nazewnictwie ryb, ale rozumiem, że przedstawiane informacje muszą być zbieżne z tymi, które Wam przesyła hodowla.


Kolejna sprawa - zakładam, że jesteście legalnie działającym przedsiębiorcą na obszarze RP. Jeśli tak to ceny powinny być skalkulowane w walucie w jakiej sprzedajecie ryby i powinny uwzględniać podatek VAT czyli być pełne i końcowe (nabywcę interesuje cena jaką ma zapłacić za rybę, a zmuszanie do samodzielnego obliczania ceny jest delikatnie mówiąc mało profesjonalne - w przypadku wątpliwości odsyłam do ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług, która wyraźnie określa jak powinna być przedstawiana cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta handlowa w aktualnej promocji będzie przedstawiana w walucie € netto + należy doliczyć 8%VAT

Cena końcowa zależy od aktualnego kursu walut wg. NBP na dzień poprzedzający zapłatę za ryby.

Istnieje również możliwość zapłaty w € bo i tacy klienci się zdarzają.


Jeśli interesuje Cie oferta poza promocją zapraszam pod poniższy link tam są ceny policzone w PLN BRUTTO


http://frontosa.pl/pielegnice-malawijskie-c-306.html



Dla kogoś kto chce kupić ryby w promocji nie będzie stanowiło większego problemu policzenie sobie interesującej ceny.

Zwłaszcza że promocje uważam za bardzo atrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli interesuje Cie oferta poza promocją zapraszam pod poniższy link tam są ceny policzone w PLN BRUTTO


http://frontosa.pl/pielegnice-malawijskie-c-306.html



Dla kogoś kto chce kupić ryby w promocji nie będzie stanowiło większego problemu policzenie sobie interesującej ceny.

Zwłaszcza że promocje uważam za bardzo atrakcyjną.



Ja na stronie nawet bez promocji widzę ceny podane w euro.

Nie widzę problemu aby w kolejnej kolumnie wpisać formułę obliczającą wartość w złotówkach łącznie z VAT. Dla mnie jest to oznaka czystego lenistwa nie mogąc poświęcić dla wygody klienta tych 10 minut. Jest to promocja ograniczona czasowo i na pewno kurs Euro nie zmieni się w tak znaczący sposób.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dzięki. Tak zrobię. Te gąbki mają naprawdę duże oczka, a jest ich razem ponad 18 litrów, więc trzeba czasu żeby się "zaszczepiły".
    • Bardzo ładny i klimatyczny zbiornik, gratulacje👍 Zmętnienie ustąpi gdy biologia zacznie w pełni funkcjonować, a na to potrzeba czasu. Ważne aby teraz nie kombinować nic z tymi gąbkami i nie grzebać w nich, one muszą nabrać  "szlamu". Dopiero wtedy ujrzysz efekt w postaci kryształowej wody.
    • Witam wszystkich klubowiczów i użytkowników. Przyszedł czas na oficjalne przywitanie i prezentację mojego skromnego wycinka Malawi. Ale zanim opis zbiornika, chciałbym wyrazić wielkie uznanie i podziękowanie za ogrom wiedzy, jaką można czerpać z zasobów forum klubowego. Bez cennych rad i wskazówek droga do realizacji wymarzonego celu byłaby zdecydowanie bardziej skomplikowana. A teraz do meritum: 1.     Zbiornik:  szkło 12 mm o wymiarach 200x50x60, posadowione na szafce o wysokości 40 cm, całość wraz z pokrywą aluminiową wykonane przez firmę Myciok. 2.     Oświetlenie: 2 świetlówki led, jedna white druga power glo, sterowane dwoma sterownikami sinkor led wifi control z funkcją świt/zmierzch. 3.     Filtracja: dwa moduły wykonane przez TerrArt, wypełnione kawałkami gąbki 10 ppi, napędzane dwoma pompami DCP3500. 4.     Wystrój: moduły filtracyjne przyklejone do tylnej szyby, piasek z marketu, skałki – część wykonanych przeze mnie, reszta to kupne firmy ATG. 5.    Obsada: Aulonocara baenschi Benga – 5 szt., Copadichromis Kadango red fin – 6 szt., Labidochromis caeruleus yellow – 5 szt., Placidochromis phenochilus Mdoka white lips – 6 szt., Protomelas taeniolatus Boadzulu red – 6 szt. Obsada, myślę, że docelowo trzeba będzie zmniejszyć ilość lub zrezygnuję z jednego gatunku. Akwarium zalane 02 lutego br., ryby wpuszczane partiami - 9 marca i 20 kwietnia. Parametry na chwilę obecną, NH4, NO2 i PO4 nie wykrywalne, NO3 – na poziomie 5 (wszystko mierzone testami kropelkowymi jbl). Jedyne co mnie niepokoi, to zmętnienie wody (patrząc z boku zbiornika). Pocieszam się, że to w sumie świeży zbiornik, ale zamówiłem testy na krzemiany, bo tu może być przyczyna (karmienie 2 razy dziennie nieduże porcje, podmiana 20% co tydzień przez filtr węglowy). Z akwarystycznym pozdrowieniem😊
    • @jaras dostałem kiedyś od @Mróza samca Livingstonii niespełna 15-to centymetrowego. U niego pływał sam wśród mbuny i u mnie również sam wśród non mbuny i był już pięknie wybarwiony. Z tego co kojarzę to Mrozu mówił, że u niego przy wielkości 10-12cm już było widać, że to samiec. Być może u Venustusa trwa to dłużej, ale jednak to bardzo podobne gatunki.  
    • Nie zamierzam kupić tych ryb w cenie 103zł szt☝️ za 97zł też nie kupię 😉 Myślałem bardziej o cenię - do 60zł szt.
    • Na moje oko. Numer 2 może być samcem. Nie zgodzę się z Bartkiem, że 11-12cm . Już wiadomo jaka będzie płeć, może w stadzie 10szt tak. Ale w tak małym - nie. Ja mam 9szt. 15-17cm i tak nie wiem do końca, które są jakiej płci 
    • Czasu na żywice włożenie niema ,twoje akwarium jest młode dopiero nie ma co pchać wszystkiego na raz . Test możesz kupić NO3 , NO2 ,PO4 na razie ci te starczą 
    • Kiedy według Ciebie jest czas na włożenie żywicy i Phosguard, jest jakiś określony czas, czy to zależy od poziomu azotanów? Do fosforanów też polecasz test Salifert czy tylko do NO3?
    • Kup z tej firmy sobie test Salifert. Woda zawsze po wpuszczeniu ryb musi się ustabilizować ,mogłeś etapami wpuszczać ryby po 10 sztuk co tydzień ,wtedy nie takich dużych wahań  w akwarium . Na razie na typ etapie nie jest potrzebne żywicę 
    • Dzień dobry wszystkim. Jestem niedoświadczonym, świeżym malawistom. Potrzebuję porady od specjalistów. Posiadam zbiornik 200x60x60. Zalany 24 marca, start na wodzie amoniakalnej. Filtracja narurowa, 3 wkłady mechaniczne, 4 biologiczne oraz 3 przeznaczone na Purolite A520D, oraz Phosguard. Podczas startu żywica oraz Phosguard nie były włożone do korpusów. Tydzień temu wpuściłem 30 młodych ryb, obsada będzie non mbuna. Obecnie woda jest lekko mleczna, PO4 - 0,35, NO3 - 6, PH - 8, NH3 - 0, NO2 - 0, testy Zoolek. Mam pytanie, czy mogę już włożyć żywicę i Phosguard, czy jeszcze się wstrzymać.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.