Skocz do zawartości

Wszystko DIY szafka, komin, sump, hqi, hydroponiczny - foty


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jest HQI (wyłącznie startowa 150W 5200K na indukcyjnym), dodałem galerię w podpisie...


zamówiłem tą lampę o której pisałem, jednak nie byłem do końca zadowolony z wyglądu jak przyszła (i wbrew obliczeniom okazała się za ciężka nie zaryzykuję powieszenia na "ramieniu" nad szklem), więc od razu poszła na warsztat i po zdemontowaniu odbłyśnika służy jako moduł zapłonowy do lampy od czarnego halogena widocznej na zdjęciach - plusem jest to, że zawsze mogę ją sprzedać, jako komplet po zakupieniu zapłonu elektronicznego, a teraz całość jest schowana i bezpieczna 8)


może uda mi się jutro powiesić lampę


czy ja coś kiedyś będę mógł mieć NIE DIY?? :twisted: chyba jestem bardzo wybrednym klientem :twisted: i producenci nie są w stanie mi dogodzić, albo żądają za dużo, jeśli już coś mi odpowiada :lol:


i najważniejsze...


moja szanowna małżonka nie może przeżyć mojego pierwszego w życiu tła i kategorycznie zażądała remake'u pod ścisłym nadzorem dyrektora artystyczno-technicznego we własnej osobie :mrgreen:


przeczytała wszystkie posty o tłach DIY na tym forum, celem zatwierdzenia technologii, porobiła notatki, przejrzała strony z tłami DIY zagranicznych malawistów i rozpoczęła negocjacje :D


jako, że nie jestem zbytnio przywiązany do mojego "tworu", zgodziłem się pójść na znaczne ustępstwa i zaakceptowałem tło przyklejane do baniaka - trochę też dlatego, że nie pasuje mi do otworu wylotowego nowiutki fluval4+

i poza tym jako że akwa jest już prawie dojrzałe i zanim ruszymy z budową będą już ryby to jednak operacja musi potrwać jak najkrócej i wklejenie jest najszybszym sposobem...


jak mi się nie uda za półtora roku bezinwazyjnie odkleić tła, to zwyczajnie wymienię całą szybę... :wink:


tymczasem jeszcze parę guluazów na prawą stronę i wpuszczam ryby

Opublikowano

Hm... nie dasz rady wyzej podniesc HQI? Jest zdecydowanie za nisko.... PO pierwsze bedzie Ci grzalo solidnie wode, po drugie nie oswietla rownomiernie calego zbiornika. W moim zbiorniku optymalna wysokoscia bylo jakies 40cm .... :)

Opublikowano

Sorki... POniewaz jest rano i spiesze sie do pracy nie zauwazylem "jutro uda sie powiesic" ;D Aaaaale dalem ciuala ... :(

Opublikowano

:mrgreen: dlatego ja nie piszę postów o 6:30 :mrgreen:

oczywiście żartuję...


lampa będzie min dobre 40cm nad, bo chce żeby częściowo świeciła w stronę ściany na przyszłą hydroponikę - stymulacja wzrostu roślin pozwoli stymulować zużycie substancji - co IMO może dać niezłego kopa filtrowi hydro - zobaczymy:D

Opublikowano

Makok widzę Twoje tło nie przeszło audytu wewnętrznego, albo raczej małżeńskiego ;) No ale żona widze podeszła do tematu fachowo ;) a Ty wycofałeś się na z góry upatrzone pozycje ;) Dobra strategia - jak już się tym tematem zainteresowała, to niech ma faktycznie władze artystyczną nad projektem. Ja moją kochaną małżonkę od razu włączyłem w proces decyzyjno twórczy - przynajmniej nie mogła się przyczepić na koniec, że jej coś nie pasuje i mam robić od nowa ;) Ale z drugiej strony musze przyznać, że kilka spraw mi podpowiedziała, a do tego ma poczucie, że to po części jej dzieło też, co potęguje jej zadowolenie i akceptację dla hobby męża.

Takich technik manipulacji trzeba się uczyć - najlepiej od samych kobiet, bo one podobno w ten sposób nas zażywają. Dlatego trzeba walczyć ich bronią ;)


Pozdrawiam

Opublikowano

No ja nie mogłem jej włączyć w proces tworzenia, bo była na miesięcznym szkoleniu, a ja "w gorącej wodzie kąpany" nie mogłem tyle czekać z tłem :lol:


Dobrze, z takim doswiadczeniem, drugie tło powinno być lepsze, więc wyjdzie to tylko na zdrowie...

Opublikowano

nowa dekoracja - zdjęcia w galerii - dojdzie tylko pasujące tło...

już mój dyrektor artystyczny o to zadba :lol:


nastąpił malutki restarcik baniaka,

tzn odessałem zdechłe sinice wywaliłem dekoracje (poza tym przyklejonym elementem tła - pracuję nad tym przy okazji nowego tła wymienię),

wrzuciłem 60kg granitu (jedyny najłatwiej dostępny kamień w Świnoujściu - na spacer z dzieckiem poszliśmy z plecakiem na stelażu i przytachałem 60kg z falochronu :twisted: )


jeszcze muszę odkleić ten kawałek po lewej i zdjąć ten mały kamyk po lewej u góry - narazie zabezpiecza...


no i oczywiście tło...


wieczorem zrobię foty mini-sumpika, bo jednak dużego nie będę robił


mam obecnie 20-litrowe złoże zraszane z keramzytu w akwa 25l - jak do tego dojdzie donica keramzytu nad akwa, to dla młodych ryb wystarczy - potem zamienię w sumpie na ceramikę... wieczorem foty...


dodano 26.11.2007 rano:

IMG_3810.jpg

tło przejściowe - naklejka na ścianę - nie podobała mi się goła ściana za akwa


IMG_3809.jpg

a tu bez lampy


IMG_3806.jpg


IMG_3804.jpg


IMG_3801.jpg

oczywiście w rzeczywistości dużo jaśniej...


a tu SUMP

IMG_3816.jpg

25l ze złożem zraszanym 20l (keramzyt) - "komora pompy" pod złożem

złoże zasilane ze spustu (pierwszy wąż ogrodowy na zdjęciu) - końcówka przy złożu: 4 rurki siliconowe włożone w wąż ogrodowy na wcisk - luki zatkane silikonem - w rurkach łącznie ok 20 otworów - rurki porozmieszczane regularnie nad złożem...


więcej zdjęć/większe zdjęcia w mojej galerii - tam też info EXIF (to dla zainteresowanych tematem robienia zdjęć akwariów)

Opublikowano

Witam! Drogi makok, nie wiem od czego mam zacząć. .. Jestem starszy od Ciebie więc zwrócę Ci uwagę na to co zrobiłeś z tym akwa. Tyle kasy wydałeś na pompę, orurowanie i lampę HQI. Opisy i posty które nam serwowałeś były naprawdę rewelacyjne i czasami przesycone wiedzą akwarysty maniaka itp. Teraz widzę że jest to tylko fantazja, bo akwarium wygląda jak by je założył jakiś 12 latek. Wystawiasz fotki z twoimi "biostarterami" i do tego olbrzymi sump, który ma taką "moc" i wydajność że Ci zazdroszczę... Jednym słowem MASAKRA w wydaniu MAKOKA. Nie rozumiem dlaczego, niektórzy znani malawiści z KM, nie zwrócą Ci uwagi że masz w akwa "meksyk". Wydałeś tyle kasy na to wszystko i nie potrafisz dokończyć dzieła jakie planowałeś ... Na początku jak robiłeś tą szafkę to już mi się coś nie podobało , ale miałem nadzieję ... Nadzieja odeszła w niepamięć... Miałeś zmieniać akwa na inny wymiar itp. itd. Po co dawałeś te fotki z bojownikami ???? Każdy kamień u Ciebie jest teraz inny plus ten kiepski komin oklejony kupą ... masakra !!! Brak słów ! Myśl o mnie co chcesz, że się nie znam, że robię błędy ortograficzne, ale prawda pozostanie jedna - MAKOK MALAWI MASAKRA !!! POZDRAWIAM I POWODZENIA !

Opublikowano

Ostre słowa Karol :wink: .

Z fragmentem dot. wystroju nie do końca się zgodzę. Nie do końca, bo prawa strona wg mnie jest genialna. Za to mi też nie do końca pasuje to coś zasłaniające komin. Może jak przyjdzie tło z ceresitu, to także ten element podmienisz. Wystrój jednak zostawię w spokoju, bo od tego jest galeria :wink: .


Zastanawiam się tylko jaki był sens ładowania takiej kasy w 25l sump i to jeszcze napędzany pompą od CO... Czy takie rozwiązanie ma w ogóle jakieś plusy? Na pewno ma sporo minusów- a głównym jest chyba stosunek cena/wydajność. Bo połową nakładów finansowych (kupując kubły itp.) miałbyś co najmniej tak samo wydajną filtrację...


Niestety lampa na mnie też nie zrobiłą jakiegoś piorunującego wrażenia :( . Mam nadzieję, że to jeszcze nie skończone dzieło :wink: .


Podsumowując, jak skończysz co zacząłeś, czyli zrobisz porządny sump, założysz drzwiczki do szafki (wiem jaki to problem, bo sam już je montuję ponad rok :wink: ), zamontujesz lampę w docelowy, bardziej estetyczny sposób, będzie git.

Niestety tak to jest, jak się wrzuca fotki w połowie zakładania akwa, plus jest taki, że na finiszu możesz nas bardzo miło zaskoczyć :wink: . Także nie łam się, tylko wykończ porządnie to akwa tak, żeby wszystkim mądralom szczenki poopadały :lol: .


EDIT: Dobrze, że żony posłuchałeś, bo takie cuda, jak to co miałeś w akwa jeszcze kilka dni temu, to na allegro można kupić, jako "super naturalna ozdoba z piaskowca" :wink: . Nie ma to jak naturalne kamienie :!:

Opublikowano

karold: mi tego napisać nie wolno było ;D Za dużo lat znam się z Makokiem ;D



Grzesiu: Faktycznie nie jest ładnie. Za dużo teori, za mało praktyki...


Domyślam się, że to bardziej w wyniku końca środków...


Poradziłes sobie z głośnością przelewanej wody przez komin?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja pisałem w innym temacie, że są delikatne, na podstawie własnych obserwacji. Jako początkujący (kilkanaście lat temu), dwa razy robiłem podejście do tej ryby i w obu przypadkach przy niewielkim pogorszeniu się parametrów wody te ryby padały jako pierwsze. Demasoni może także sprawiać problemy jeśli chodzi o dobór odpowiedniej diety. W wielu opisach wyczytałem, że jest to ortodoksyjny roślinożerca. Agresja, o której wspomniał Andrzej, zbyt mały zbiornik, źle dobrana reszta obsady (ryba stadna) powodują, że chyba w nie tylko mojej opinii, nie jest to ryba dla początkujących. Szkoda, że nie jest już aktywny na forum @SlavekG o ile pamięć mnie nie myli, miał piękne Demonarium coś ponad 800l. Ale są @_BM_ @Gonera1992 którzy z powodzeniem hodują ten gatunek (też w dużych baniakach) może podzielą się swoimi spostrzeżeniami.
    • Myślę , że @Bartek_DeBartkowi chodziło o ich agresję. Miałem stado Demasoni w akwa700 litrowym z dwoma czy też trzema gatunkami.  Były spokojne to znaczy nie agresywne wobec innych ryb. Jedne z piękniejszych ryb w moim akwarium. To , że były spokojne to miało na to wpływ kilka czynników: wielkość akwarium , reszta obsady , aranżacja. Pewnie o to chodziło Bartkowi , że jak będzie je miał  "mało doświadczony " akwarysta z naszym biotopem to mogą być problemy gdy nie dochowa wspomnianych warunków. Ale jeżeli będzie je miał jednogatunkowo ( to jest moje zdanie ) to da spokojnie rade. Ktoś powyżej napisał , że są delikatne. Z tym akurat się nie zgodzę ale każdy może mieć i ma swoje obserwacje. Dodam tylko , że w ówczesnym składzie była to najczęściej i bez kontroli rozmnażająca się ryba. Bartku..sorry , że wystąpiłem w charakterze Twojego mecenasa  . Pozwoliłem sobie wrzucić zdjęcie jednego z osobników Dmasoni z mojego akwarium:    
    • @ironcladKrótka odpowiedź. Nie zachwieje na tyle aby coś stało się rybom.  Biologie już masz w jednej Ikoli.  Możesz dodać ampułkę  lub dwie prodibio biodigest. Kupisz u Michała ( w Trzmielu).
    • @jarasdzięki za informacje w takim razie wyleczę się z mdok, a zrobię mbunarium oparte na 1 gatunku z non mbuny czyli: 1) Protomelas steveni taiwan reef  2) Pseudotropheus acei luwala lub itungi jakaś większa grupa  3) Metriaclima fainzilberi maison reef  4) Maingano lub perlmutt lub rdzawy
    • Moi mili potrzebuję porady krótkiej i treściwej na  niżej zamieszczony temat do rzeczy. Mam obecnie 2 kubły Sunsun 304 i ikola 600maxx chcę zastąpić sunsun drugą Ikola drugą ikole już mam w domu i teraz sunsun ma być oddany kumplowi ale zażyczył sobie cały z wkładem filtr pracuje już ponad miesiąc jeden i drugi pytanie czy jak pójdę na skróty do drugiej ikoli włożę nową ceramikę,matrix i purigen mocno to zachwieje biologią w akwarium akcja ma być szybka, dlaczego chcę wymienić Ikola ciągnie 17W czyli 2 zużyją tyle co jeden sunsun on tacha 34 Warty i tylko dlatego chcę wymienić sam filtr jest ok pompuje zdrowo i po miesiącu zrobił się znośny w zamkniętej szafce można spać przy nim dzięki za pompoc 
    • @Bartek_De dawaj tutaj swoją opinię odnośnie Chindongo Demasoni  W sensie dlaczego wg Ciebie nie jest polecany dla osób rozpoczynających przygodę z Malawi? Może powstanie w tym wątku jakaś lista gatunków, na które początkujący Malawiści powinni zwrócić uwagę  
    • Cześć wszystkim   Inny wątek na forum zachęcił mnie do rozpoczęcia tego tematu. Utarło się, że pewne gatunki malawijskich pielęgnic nie są polecane dla początkujących malawistów. Ciekawi mnie skąd taka opinia się wzięła i czym jest spowodowana. Zakładam, że jeśli ktoś rozpoczyna dopiero przygodę z akwarystyką jako taką i na pierwszy baniak wybrał właśnie biotop jeziora Malawi, to niektóre gatunki mogą być problematyczne. Mam na myśli bardziej bezmyślne łączenie niektórych gatunków z innymi czy to pod kątem diety, czy zachowania. Czy natomiast jakiś gatunek może być nie polecany dla osoby, która ma już jakąś świadomość akwarysty i wie co to jest cykl azotowy, wie że do zbiornika 100l nie wpuszcza się dużych ryb albo dużo ryb, poczytał trochę o wymaganiach poszczególnych gatunków ale wcześniej nie miał do czynienia akurat z biotopem Malawi? @Bartek_De nie chciałem zaśmiecać tamtego wątku, a pomyślałem, że może wyjdzie z tego ciekawa dyskusja  
    • Od lewa do prawa fajny pomysł. Kiedyś próbowałem coś takiego zrobić i nie udało mi się. Okazało się że mam za krótki baniak do symulacji takiego wschodu i zachodu albo za mało dałem ledów. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Odnoszę się tylko do akwarium 180cm Jak chcesz połączyć L. Perlmutta, który dorasta raptem do 11cm. Z mdokami, które w moim akwarium samce mają po 18cm? Jeżeli chcesz coś w jasnym żółtym , złotym ubarwieniu, to zamiast Labidochromisów, proponuję nimbochromis venustus. A z mdoki są bardzo problematyczne w utrzymaniu ich w zdrowiu, oczywiście moim zdaniem i piszę tutaj tylko o moim doświadczeniu z tymi rybami. Pierwszy raz kupiłem stado 12ryb, po krótkim czasie zostało kilka szt. Które przeżyły do max rozmiarów. Później postanowiłem odbudować stado. Kupiłem kolejne kilkanaście rybek i wpuściłem do akwarium przejściowego, aby tam podrosły - padały jak muchy i po pewnym czasie nie zostało z nich nic. Nie poddałem się i długo szukając kupiłem kolejne 8szt. Takich odchowanych 8cm. (Ryby z Holandii) Aby je wpuścić od razu do dużego akwarium. Po 2mc z 8szt. Zostało mi 3szt i pływają do dzisiaj z 5 starszymi dorosłymi mdokami. Nie wiem, może tylko u mnie, ale te ryby są bardzo wrażliwe. Aby uzupełnić niebieski kolor w akwarium - samce i samice niebieskie, kupiłem stado cyrtocara moori. Kolorem tułowia nie odbiegają od ndok, lepiej pływają, bo mają temperament i przede wszystkim -nie zdychają. W dużym akwarium aktualnie pływa 5szt. Takich około 12cm. Dokupiłem też 16szt małych rybek, takich 3cm. Które aktualnie pływają samodzielnie w przedszkolu 200l mają już około 5-6cm i dalej rosną, w dodatku ani jedna z 16szt nie padła. Podrosną do około 8cm i wpuszczę je do reszty obsady. Ogólnie ryby z gatunków non - mbuna wolno rosną, a już cyrtocara wybitnie wolno rośnie. Do 0.5cm miesięcznie. W dodatku nie każdemu, podoba się garb tłuszczowy na czole tych ryb. Mi akurat się podoba.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.