Skocz do zawartości

Błyskawiczny, bezpieczny i prosty start zbiornika ???


Olobolo

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie! Nie ma o czym wogóle mówić i temat nie potrzebnie się ciągnie. Jeszcze ktoś pomyśli że da się cykl azotowy w dwa dni zamknąć tak żeby można było ryby wpuszczać do akwarium, przy pomocy,, cud magicznych super specyfików "


Temat jest ok. i fajnie jakby w nim nadal Olo pisał jak się to wszystko rozwija. Może tylko niech zmieni nazwę tematu np. na : Start roślinego Malawii na SEACHEM

STABILITY

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest ok. i fajnie jakby w nim nadal Olo pisał jak się to wszystko rozwija. Może tylko niech zmieni nazwę tematu np. na : Start roślinego Malawii na SEACHEM

STABILITY



Taki tytuł zmienia diametralnie postać rzeczy i tak powinien być napisany, a nie że znalazł się ni z gruchy ni z pietruchy cud specyfik o nad magicznych właściwościach ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie opiszę opiszę nie miałem czasu tu wchodzić bo feKaliusy juz plywaja i nie mogę sie oderwać od nich:). Ale to co napisze zdziwi wielu :) głupi zawsze ma szczescie a pośpiech w akwarystyce jest nie wskazany (za pośpiech sie płaci). Ale poczekajcie na resztę wyników testów i prawie ostateczne wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiochu możesz przestać? Nazwa watku nie wprowadza w błąd. Jak tylko znajdę czas to wszystko opiszę. Nie mialem czasu nawet czytać wpisów w tym watku, więc nie wiem co tam pisaliście, ale na pewno merytorycznie to skomentuję. Po co siać zamieszanie, skoro nie znasz wyników i ostatecznych wniosków?

Obiecałem, że wszystko opiszę? To opiszę. Po prostu teraz zamiast się rozpisywać wolę podziwiać ryby, które mają się cudownie :)

Eksperyment się powiódł, ale wymaga on ode mnie dużego komentarza, dlatego zwlekam z jego umieszczeniem, bo wymaga to porządnego opisania.

Błyskawiczny start jest możliwy, a potwierdzeniem tego są zapewnienia Pani Moniki z Tan-Mal i moje wyniki. Więc bardzo proszę o cierpliwość. Mam mnóstwo zaległości w pracy, więc w miarę możliwości zakończę ten wątek jak najszybciej. Szczęśliwi czasu nie liczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się pokrótce do stwierdzenia Olobolo ,że "eksperyment się powiódł" IMHO się nie powiódł. Jak można powiedzieć tak skoro ryby zostały wpuszczone do zbiornika w którym defakto biologia nie została ustabilizowana a preparat który miał niwelować tego skutki nie do końca wiadomo na jakim poziomie to robi,skoro NO2 jest wykrywalne testami.Ale to szczegół wykrywalne czy nie jest cały czas się waha więc biologia nawet jeśli tam jest to jest zwyczajnie za słaba kulejąca i potrzeba na to czasu.Jest jeszcze kilka innych niuansów które są łatwe do za uwarzenia. Więc pisanie ,że wszystko jest OK jest nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. No u mnie ryby pływają od wtorku a jeden samiec T. intermedius zaczyna zalecać sie do samicy. Jak znajdę czas to zoabczę w Twoj wątek .może coś pomogę ale nie obiecuję.


Olo, co z tego, że ryby pływają :-) U mnie nie tylko się zalecają, ale samiczki noszą już ikrę.To wcale nie świadczy, że jest ok z biologią, no bo nie jest, a w dobrej kondycji póki co utrzymuje je dzięki chemi. U Ciebie jest inaczej, bo część toksyn zużywają rośliny. W każdym razie ten szybki start i na dodatek bezpieczny na Stability wydaje mi się mocno wątpliwy po swoich 9 dniowych doświadczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.