Skocz do zawartości

Błyskawiczny, bezpieczny i prosty start zbiornika ???


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dokładnie! Nie ma o czym wogóle mówić i temat nie potrzebnie się ciągnie. Jeszcze ktoś pomyśli że da się cykl azotowy w dwa dni zamknąć tak żeby można było ryby wpuszczać do akwarium, przy pomocy,, cud magicznych super specyfików "


Temat jest ok. i fajnie jakby w nim nadal Olo pisał jak się to wszystko rozwija. Może tylko niech zmieni nazwę tematu np. na : Start roślinego Malawii na SEACHEM

STABILITY

  • Dziękuję 1
Opublikowano
Temat jest ok. i fajnie jakby w nim nadal Olo pisał jak się to wszystko rozwija. Może tylko niech zmieni nazwę tematu np. na : Start roślinego Malawii na SEACHEM

STABILITY



Taki tytuł zmienia diametralnie postać rzeczy i tak powinien być napisany, a nie że znalazł się ni z gruchy ni z pietruchy cud specyfik o nad magicznych właściwościach ;-).

Opublikowano

Słuchajcie opiszę opiszę nie miałem czasu tu wchodzić bo feKaliusy juz plywaja i nie mogę sie oderwać od nich:). Ale to co napisze zdziwi wielu :) głupi zawsze ma szczescie a pośpiech w akwarystyce jest nie wskazany (za pośpiech sie płaci). Ale poczekajcie na resztę wyników testów i prawie ostateczne wnioski.

Opublikowano

Spiochu możesz przestać? Nazwa watku nie wprowadza w błąd. Jak tylko znajdę czas to wszystko opiszę. Nie mialem czasu nawet czytać wpisów w tym watku, więc nie wiem co tam pisaliście, ale na pewno merytorycznie to skomentuję. Po co siać zamieszanie, skoro nie znasz wyników i ostatecznych wniosków?

Obiecałem, że wszystko opiszę? To opiszę. Po prostu teraz zamiast się rozpisywać wolę podziwiać ryby, które mają się cudownie :)

Eksperyment się powiódł, ale wymaga on ode mnie dużego komentarza, dlatego zwlekam z jego umieszczeniem, bo wymaga to porządnego opisania.

Błyskawiczny start jest możliwy, a potwierdzeniem tego są zapewnienia Pani Moniki z Tan-Mal i moje wyniki. Więc bardzo proszę o cierpliwość. Mam mnóstwo zaległości w pracy, więc w miarę możliwości zakończę ten wątek jak najszybciej. Szczęśliwi czasu nie liczą :)

Opublikowano

Może w roslinniaku jest inaczej, bo u mnie, pomimo lania tego Stability przez 8 dni, a ryby w akwa są od 6 dni, nic nie ruszyło. Chyba, że gdzieś popelnilem błąd.

  • Dziękuję 2
Opublikowano

Kado nie miałem czasu zajrzeć w Twoj wątek. No u mnie ryby pływają od wtorku a jeden samiec T. intermedius zaczyna zalecać sie do samicy. Jak znajdę czas to zoabczę w Twoj wątek .może coś pomogę ale nie obiecuję.

Opublikowano

Odniosę się pokrótce do stwierdzenia Olobolo ,że "eksperyment się powiódł" IMHO się nie powiódł. Jak można powiedzieć tak skoro ryby zostały wpuszczone do zbiornika w którym defakto biologia nie została ustabilizowana a preparat który miał niwelować tego skutki nie do końca wiadomo na jakim poziomie to robi,skoro NO2 jest wykrywalne testami.Ale to szczegół wykrywalne czy nie jest cały czas się waha więc biologia nawet jeśli tam jest to jest zwyczajnie za słaba kulejąca i potrzeba na to czasu.Jest jeszcze kilka innych niuansów które są łatwe do za uwarzenia. Więc pisanie ,że wszystko jest OK jest nie na miejscu.

Opublikowano
. No u mnie ryby pływają od wtorku a jeden samiec T. intermedius zaczyna zalecać sie do samicy. Jak znajdę czas to zoabczę w Twoj wątek .może coś pomogę ale nie obiecuję.


Olo, co z tego, że ryby pływają :-) U mnie nie tylko się zalecają, ale samiczki noszą już ikrę.To wcale nie świadczy, że jest ok z biologią, no bo nie jest, a w dobrej kondycji póki co utrzymuje je dzięki chemi. U Ciebie jest inaczej, bo część toksyn zużywają rośliny. W każdym razie ten szybki start i na dodatek bezpieczny na Stability wydaje mi się mocno wątpliwy po swoich 9 dniowych doświadczeniach.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Od lewa do prawa fajny pomysł. Kiedyś próbowałem coś takiego zrobić i nie udało mi się. Okazało się że mam za krótki baniak do symulacji takiego wschodu i zachodu albo za mało dałem ledów. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Odnoszę się tylko do akwarium 180cm Jak chcesz połączyć L. Perlmutta, który dorasta raptem do 11cm. Z mdokami, które w moim akwarium samce mają po 18cm? Jeżeli chcesz coś w jasnym żółtym , złotym ubarwieniu, to zamiast Labidochromisów, proponuję nimbochromis venustus. A z mdoki są bardzo problematyczne w utrzymaniu ich w zdrowiu, oczywiście moim zdaniem i piszę tutaj tylko o moim doświadczeniu z tymi rybami. Pierwszy raz kupiłem stado 12ryb, po krótkim czasie zostało kilka szt. Które przeżyły do max rozmiarów. Później postanowiłem odbudować stado. Kupiłem kolejne kilkanaście rybek i wpuściłem do akwarium przejściowego, aby tam podrosły - padały jak muchy i po pewnym czasie nie zostało z nich nic. Nie poddałem się i długo szukając kupiłem kolejne 8szt. Takich odchowanych 8cm. (Ryby z Holandii) Aby je wpuścić od razu do dużego akwarium. Po 2mc z 8szt. Zostało mi 3szt i pływają do dzisiaj z 5 starszymi dorosłymi mdokami. Nie wiem, może tylko u mnie, ale te ryby są bardzo wrażliwe. Aby uzupełnić niebieski kolor w akwarium - samce i samice niebieskie, kupiłem stado cyrtocara moori. Kolorem tułowia nie odbiegają od ndok, lepiej pływają, bo mają temperament i przede wszystkim -nie zdychają. W dużym akwarium aktualnie pływa 5szt. Takich około 12cm. Dokupiłem też 16szt małych rybek, takich 3cm. Które aktualnie pływają samodzielnie w przedszkolu 200l mają już około 5-6cm i dalej rosną, w dodatku ani jedna z 16szt nie padła. Podrosną do około 8cm i wpuszczę je do reszty obsady. Ogólnie ryby z gatunków non - mbuna wolno rosną, a już cyrtocara wybitnie wolno rośnie. Do 0.5cm miesięcznie. W dodatku nie każdemu, podoba się garb tłuszczowy na czole tych ryb. Mi akurat się podoba.
    • Zgadza się, ale ja miałem na myśli początkujący z naszym biotopem.
    • Zdecydowanie, 3 to za dużo do Twojego akwarium. Skoro piszesz, że wolałbyś mniejsze gatunki, a więcej osobników, to na pewno odpada Acei, również dlatego, że po prostu rośnie za duży na ten litraż. Do Saulosi dobrym towarzystwem w Twoim zbiorniku byłby np. Labidochromis Perlmutt, fajna i ciekawa rybka. Możesz spróbować też że wspomnianym przeze mnie Maingano.  Dwa gatunki po 10-12 sztuk maluchów i celować w dwa haremy, po jednym z każdego gatunku.
    • Dziękuję za rady, jeśli zostanę przy 2 gatunkach, po ile sztuk może zostać? Czy 3 to już za duża liczebność?  
    • @Bartek_De założyłem że jak ktoś miał do czynienia "latami" z akwarystyką to już nie jest początkujący 😉😃
    • Też mi się tak wydaje, może Maingano do towarzystwa Saulosi, jeśli pozostać przy niebieskim?
    • Najprawdopodobniej w tak małym akwarium i źle dobranej obsadzie ryba jest nękana ewentualnie odczuwa pogarszanie się parametrów wody .  Masz ryby z różnych biotopów. Co się zmieniło? Zmieniło się to , że ryby dorosły , zmieniły się też parametry wody bo nie wierzę aby Twoja filtracja była właściwa patrząc na ten filterek. Tak jak napisał @yaroryby dorosły w złych warunkach i  się po prostu męczą  bo zmieniły się parametry i ubyło im miejsca .  Poczytaj wskazany link i zastanów się czy na pewno chcesz tak trzymać ryby i z jakiego biotopu. Nie chcesz się zrazić to działaj .
    • Poczytałem , poobserowałem, wziąłem też pod uwagę ryby, które mam w swoich zbiornikach.  Z uwagi że posiadam zbiorniki, w których posiadam młode  rdzawe, maingano, perlmutty, cynotilapie zebroides cobue (100x50x50 do likwidacji jeśli postawie 180cm) oraz w 120x50x50 copadichromis trewavasae lupingu oraz yellowy. To ostatecznie u mnie będą 2 akwaria. 120x50x50 oraz w/w 180x50x50.   Z uwagi że w 120cm mam copadichromis trewavasae lupingu wraz z yellowem od ponad 2 lat pora na jakieś zmiany. Nie ukrywam że z yellowami jestem już od blisko 4 lat i mi się przejadły. Także widzę 2 rozwiązania: -OPCJA 1 W 120x50x50 Zostawić copadichromisa trewavasae lupingu F1 dopuścić np. Labidochromis perlmutt (pasuje pod kątem żywieniowym) w miejsce yellowa.   A w 180x50x50 zrobić mbuniaka np. ze stadkiem acei luwala lub itungi. Do tego dokupić sobie "szefa" protomelasa steveni taiwan reef oraz z 2 gatunki mbuny pośród ryb: cynotilapia, maingano , rdzawy lub kolejne marzenie (Metriaclima msobo lub Fainzilberi)    - OPCJA 2  W 120x50x50 zrobić typową mbunę pośród rdzawego maingano cynotilapii.   W 180x50x50 zakupić placidochromisa mdoke white lips + aulonocare i np. dorzucić pasującego żywieniowo Labidochromisa perlmutta czyli zrobić non mbuniaka ale... wtedy muszę też sprzedać copadichromisy z 300l.  
    • No dobrze ale co się zmieniło co się dzieje tej rybce   
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.