Skocz do zawartości

Cześć


RobertP

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej. Sorry za dociekliwość ale nie za bardzo zrozumiałem. Czy możesz jeszcze raz wytłumaczyć mi jak mam skierować te wszystkie rurki i gdzie je umieścić? Z góry wielkie dzięki!


1/Zasys jednego i drugiego filtra może być z tej samej strony


2/ Jeżeli masz np. dwa zasysy z lewej strony ( mechanik i wewnętrzny) to wiadomo ,że z tej strony będziesz miał też wylot z mechanika. Natomiast wylot z zewnętrznego daj z drugiej strony akwa.


3/ Wylot z mechanika daj od dołu do góry lekko na tylną szybę. Natomiast wylot z zewnętrznego daj skosem w dół na przednią bo zadaniem tego strumienia wylatującej wody jest pchanie odchodów w stronę mechanika. Chodzi o to ,że takie ustawienia wymuszą Ci jakąś tam w miarę poprawną cyrkulację .


...pamiętaj ,że nawet cyrkulator Aquael 2000 sam z siebie nie zassie odchodów poprzez gęstą gąbkę. Owszem..wyłapie ( przyssie) to co wkoło niego pływa ( stąd polecam gąbkę z rowkami) ale cyrkulująca woda musi te odchody tam kierować . Stąd jej obieg powinien być okrężny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianach wygląda następująco"

1. Falownik najmniejszy czyli 110 jvp. Skierowany na cyrkulator Aquaela 1500 (gruba, duża, gęsta gąbka z rowkami).

2. Cyrkulator skierowany na przód w stronę zasysu zewnętrznego.

3. Połowa kamieni wyjęta.

4. Efekt końcowy: Piach nie fruwa. Odchodów nie ma. Mieszkańcy już wykopali trzy świeże dołki. Czysto miło i przyjemnie.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Pojęcia nie miałem że dobra cyrkulacja cuda zdziała. Dziękuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Przysłoń jakimś kamieniem ten filtr.

2) Gąbka może spokojnie być o połowę mniejsza

3) Miałem gęstą gąbkę i zbyt szybko się przytykała, co hamowało przepływ i zarzynało silnik. Kupiłem najrzadszą jaka była dostępna i wszystko jest super. Przy tym przepływie ta rzadka gąbka też zbierze wszystko, a nie obciąża silnika.

Tak z ciekawości, jak długo masz te ryby? Widzę duże dysproporcje w wielkości twoich ryb, jedna z samic wygląda na inkubującą, a samiec jest kiepsko wybarwiony. Nie wiem skąd masz te ryby, ale jeśli to jest już dojrzała obsada, to na twoim miejscu szybciutko oddałbym te ryby i kupił nowe, z pewnego źródła....i nie coral. Jak widzisz, nie wiadomo co z takiego sztucznego wynalazku wyrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quot=pozner;327012]Miałem gęstą gąbkę i zbyt szybko się przytykała, co hamowało przepływ i zarzynało silnik. Kupiłem najrzadszą jaka była dostępna i wszystko jest super.


...ale gęsta a duża spokojnie daje radę przy cotygodniowej podmianie. Mam taką i jest ok.

Zastanawia mnie natomiast jak jest rozwiązana sprawa napowietrzania bo nie widzę całego lustra wody. Może coś ją tam rusza ale nie widzę. Cyrkulacja w tej chwili jest ok jak kolega pisze bo nie ma odchodów..Ale można tak ustawić wyloty,że będzie czysto i będzie napowietrzanie . Przykład : post 21. Chyba ,ze jest tam napowietrzanie a ja nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie zauważyłeś pozner obsada ma ok. 2 miesięcy. Kupiłem małe i w sklepie nie wiedzieli które samce a które samice. Z 8 sztuk jeden najszybciej sie wybarwił a dwa pozostałe nie. Czekałem aż któryś z tych dwóch zacznie dominować i jednego tydzień temu oddałem. ponieważ dwóch samców jak na moje oko za bardzo ganiały samiczki dokupiłem im parę dni temu trzy samice - mniejsze. I też twoje wprawne oko słusznie dostrzegło, że samica jedna jest inkubująca. Ale nie odławiam jej bo nie mam gdzie.

Co do napowietrzenia to jest napowietrzacz ale jakoś nie widać go na fotce ponieważ telefonem robiłem. Jest schowany za pompą cyrkulacyjną i dodatkowo pompa rozbija bąbelki na małe.

A gąbka? Jeden z kolegów polecił mi gęstą to szybko kupiłem gęstą. Ty polecasz rzadką .... sprawdzę jak będzie chodziło to wszystko.

Teraz nie przysłonię gąbki bo samiec ładny dołek wykopał i się przy tym narobił więc nie chcę mu psuć pracy.

Co do coral. Trochę w tym moja wina bo za późno się zarejestrowałem na forum. Powinienem przed założeniem. ale uczę się na błędach - jak każdy. Wyczytałem, że są bardziej ubarwione itd. Na szczęście nie dałem się omamić sprzedawcy który twierdził, że 20 sztuk mogę trzymać i na dodatek z innymi gatunkami. Tak jak pisałem to moje pierwsze malawi i dlatego mnóstwo pytań, a będzie jeszcze więcej. Widzę, że na forum super pomoc jest i chęć do podpowiedzi więc będę się pilnie uczył. Z tego powodu też zdecydowałem się na mały litraż.


Dzięki.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.