krzysiutoja Opublikowano 3 Sierpnia 2015 #31 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 Witam Tomiswir a w jakim wieku jest ten Twój samiec ?. Na filmiku wygląda na młodziutkiego . Tak mi się nasuwa że za wcześnie na takie stwierdzenia tym bardziej że znamy sprzedającego Pozdrawiam i powodzenia w hodowli
fish_magic Opublikowano 3 Sierpnia 2015 #32 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 A ryby z Twojego filmiku są pięknie wybarwione, samiczki aż landrynkowe tak bardzo pomarańczowe. Ja takich nie miałem a hodowałem msobo kilka i to z różnych źródeł. Tylko nie z twojego.Sławku a jak ocenisz msobo z tej hodowli. http://www.ems-vechte-aquaristik.de/html/mbunas1.htmlOni też podkręcają kolory?
Mortis Opublikowano 3 Sierpnia 2015 #33 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 Sławku a jak ocenisz msobo z tej hodowli. http://www.ems-vechte-aquaristik.de/html/mbunas1.htmlOni też podkręcają kolory? Na temat samca się nie wypowiem ale samica na pewno nie jest takiego koloru.
Slawek-meszek Opublikowano 3 Sierpnia 2015 #34 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 Sławku a jak ocenisz msobo z tej hodowli. http://www.ems-vechte-aquaristik.de/html/mbunas1.htmlOni też podkręcają kolory? Fish Magic szanuje Ciebie jako hodowce i jestem święcie przekonany, że masz ogromną wiedzę w hodowli pysi. Ja może nie mam aż takiego doświadczenia wieloletniego jak Ty ale mam prawo wyrazić swoje zdanie, co uczyniłlem. Nie chciałem Ciebie urazić, bo to nie mam nic do Ciebie. O podkrecaniu kolorów napisałem patrząc przez pryzmat zwykłego kupującego. Któremu zależy na tym aby otrzyma co zawiera zdjęcie lub filmik. A tak jak napisalem będziesz częściej chwalony, za to co sprzedajesz. Wracają do meritum sprawy w linku który podałeś jest M msobo Magunga i powiem szczerze, nie widziałem tak bardzo wybarwionych samiczek. Są one nie naturalnie pomarańczowe, czyli jest coś mieszane w kolorach fotografii. To jest moje prywatne zdanie. Będąc za granicą w bardzo znanej hodowli w naszym światki widziałem L hongi sweden. Jakie one były piękne, że aż dech zapierało i co nigdzie indziej już takich nie widziałem. Koledzy próbowali różnych tricków i nic z tego. Co sie okazało odpowiednie światło i specjalna karma robi swej. Rozumie, że każdy dąży do doskonałości ale nie za wszelką cenę. Według mnie zadowolenie klienta to powinien być priorytet a byłoby mniej nieporozumień. Miałem M msobo z różnych źródeł bo i od dr Pawlaka jak i od Fuljera i jeszcze z innego źródła. Zauważyłem dwie rzeczy 1 Żaden samczy nie był podobny do siebie, i nie miał nawet jednego paska. Mój samczyk wyglądał np tak Co nie którym się nie podobał. Mieli takie prawo. wypowiedzieć sie w ten sposób. Zaś od dr Pawlaka samczyk wyglądał już inaczej był ciemniejszy nie mam zdjęcia więc nie pokaże. 2 Samiczki wszędzie były jednakowo agresywne i na pewno nie były bardzo pomarańczowe jak to przedstawiają nie które zdjęcia czy filmiki. To jest jedna z moich samiczek
Tomiswir Opublikowano 3 Sierpnia 2015 Autor #35 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 Witam Tomiswir a w jakim wieku jest ten Twój samiec ?. Na filmiku wygląda na młodziutkiego . Tak mi się nasuwa że za wcześnie na takie stwierdzenia tym bardziej że znamy sprzedającego Pozdrawiam i powodzenia w hodowli Mają myślę ponad półtora roku, ale to Mortis musi się dokładnie wypowiedzieć, bo to jego uwolniłem od kilku samców, które posiadał.
Mortis Opublikowano 3 Sierpnia 2015 #36 Opublikowano 3 Sierpnia 2015 Mają myślę ponad półtora roku, ale to Mortis musi się dokładnie wypowiedzieć, bo to jego uwolniłem od kilku samców, które posiadał. Ja Msobo kupiłem w lipcu 2014 roku jeden był większy jakieś 5cm siedem pozostałych mniejsze. Niestety niefart ogromny bo na osiem sztuk osiem samców.
fish_magic Opublikowano 4 Sierpnia 2015 #37 Opublikowano 4 Sierpnia 2015 Witam , dla mnie ten samiec ma dużo wspólnego z Metriaclima Msobo Heteropictus. A co sądzisz o tym.Pochodzi ze strony http://africancichlidhub.com/forum/index.php?topic=1984.0
MALAWIAN Opublikowano 4 Sierpnia 2015 #38 Opublikowano 4 Sierpnia 2015 Moim zdaniem to też nie najlepszej jakości samiec , zwłaszcza że w przewadze dostępne są samce z "ciapami".
fish_magic Opublikowano 4 Sierpnia 2015 #39 Opublikowano 4 Sierpnia 2015 Dla mnie chodziło oto abyś się odniósł do tego czy to Magunga czy Heteropictus.
MALAWIAN Opublikowano 4 Sierpnia 2015 #40 Opublikowano 4 Sierpnia 2015 Na focie powyżej samiec wygląda na "pseudo" magunge ponieważ pasy są , co nie jest raczej normalne przy tym gatunku. Posiadam na hodowli M.heteropictus i ich pasy są znacznie cieńsze u samca . Co do samic heteropictus lundo to też są bledsze od msobo magunga a czasami wręcz piaskowego koloru .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się