Skocz do zawartości

Projekt roślinnego miksu Malawi


Rekomendowane odpowiedzi

Tak oto venustusy opędzlowały Hygrophilę. Do łodygi. Skubią tez Vallisnerię i jednak ją jedzą, ale ze względu na.... ilość :) nie dadzą rady jej wyciąć w pień :)

IMG_20160122_074935.jpg



Mnie już nic nie zdziwi jeżeli chodzi o wsuwanie roślinek przez pyśki. W moim akwarium jeszcze nigdy nie widziałem aby pyśki wszystkożerne lub roślinożerne interesowały się roślinami. Co innego mięsożerne. To co nie były w stanie zjeść to ciachały jak sekator. Frejkowi to nawet z tyłka kawałek liścia wystawał. Widać, że nie trawi ale wpiernicza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oto venustusy opędzlowały Hygrophilę. Do łodygi. Skubią tez Vallisnerię i jednak ją jedzą, ale ze względu na.... ilość :) nie dadzą rady jej wyciąć w pień :)

IMG_20160122_074935.jpg


Wychodzi na to, że całkiem przypadkiem podesłałem Ci pomysł i zyskałem bandę moich sprzymierzeńców w umalawianiu Twojej Malawki :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Aktualizacja...


Jako, że nie mam zbytnio czasu, a jest to projekt roślinnego akwarium, to napisze słów kilka:


  • venustusy to wyrywacze roślin. Z nudów łapią pyskiem nawet najgrubszą vallisnerię i ja z impetem wyrywają. walczę... wsadzam... i tak w kółko. >>> kupię mniejsze kamienie i do nich przywiążę vallisnerię >>> NIE Venustów nie mogę wyrzucić :) samcowi gnije pysk :) Jest cudownie śliczny i musi zostać.

  • rośliny są kłopotliwe. pełno fragmentów w toni wodnej... gnijące szczątki.... nie dość, że pyszczaki brudzą, to jeszcze rośliny

  • obecnie została isę już tylko vallisneria... wszelkie młode pędy są wcinane przez venustusy...

  • chciałem posadzić sagittarię... :) ..... :(

  • no cóz nie pdodam się jeszcze :)

Co do reszty... Na razie nic nie zdycha :) Jak to mówi harisimi, mam dworzec (trochwe tych ryb nagromadziłem) - ja się z nim nie zgadzam :) ryby zachowują się naturalnie, trą, itd...


Obecnie dominuje prawdziwa pięknośc: Protomelas sp. "Spinolotus Tanzania". Widziałem już różne ryby, ale takiego cuda.... Podczas tarła rozgania 2/3 akwarium... Jest boski. Kolory nie z tej ziemi. Wyraziste... głębokie, kto widział, ten wie!!! :) Mam 1+5 (największy samiec z TM - dzięki harisimi:) Samiec ma 14-15


Drugi w hierarchii to oczywiście najładniejsza ryba Malawi :) dalej 1+ 2. Samiec ma ponad 16. To on był numoero uno, dopóki od tygodnia nie trze się Protomelas. Strigatus jest tak przez 90% czasu wybarwiony, a jak trze to szczęko-opad ZA KAŻDYM razem :) Prawdziwa gwiazda.


Trzeci w hierarchii jest crabro. Mam ślicznego czarnuszka + 2-3 samce inne. W sumie 13 sztuk. Całośc do redukcji. Żrą jak świnie. Nie potrafię ich karmić. Karmię krylem i karmie pod non-mbuna. A mbuniaki żrą jak świnie i są tłuste. Mimo iż dominujący samiec jest śliczny. REDUKCJA.




Co jeszcze mam? :)


S. fryeri 1+1. Samiec to pipa. Nic nie bzyka - raz bzykał samca kawangę.


4+0 C. zebroides (Jalo Reef) do redukcji - ten sam powód co crabro.




2+1 T. intermedius >>> czekam na 3 samice. Szerzej pisze w watku o nim.


1+0 C. nitidus >>> czekam na 1+2 >>> chcę poznać tego kameleona

2+2 O. tetrastigma. Trzecia najpiekniejsza ryba Malawi :) Jest ejszcze mały ale już pokazuje piękno

1+2? Copadichromis sp. "Kawanga dark blue" >>> samiec na pewno, a samice to chyba kawangi :) Śliczny jest. Na tyle śliczny, że zostaje.


No i na koniec...... O dzięki Ci Harisimi, ca tę cudowna nowinę :) Perła Malawi :) L. lethrinus :) nie wiem chyba 10 sztuk zamówiłem :) to będzie szczękoopad :)


Do redukcji jeszcze 2 samice fenestratus fire blue lupingu.




W sumie zamierzam pozbyć się 13 + 4 + 2 = 19 ryb


Obsada i tak musi być rozdzielona. Docelowo fekaliusy będą osobno, a drapieżniki osobno. Ale to już inna historia. W zależności, czy mój nowy plan na duże Malawi wypali.


Wiem jedno. Nimbochromis venustus wybije mi Vallisnerię. Muszę myśleć o nowym akwarium dla niego :) bo mam coraz mniej Vallisnerii.

Nie poddam się też z roślinami. Uważam, ze więcej z nich pożytku niż kłopotu.

Ale na prawdę... więcej im czasu musze poświęcac roślinom, niż rybom. Powiedzmy, że na każde 30 min poświęcone rybom, 60-90 min poświęcam roślinom. Wymagają ciągłego zakopywania, wybierania zgniłych części, wlewania nawozu (mało, bo mało, ale wymagają - chciaz zastanawiam się, czy już nie wystarczy sam pokarm dla ryb).


Czy warto? wg mnie tak.

To na razie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.