Skocz do zawartości

Pomoc mentalna - 240 na 375l?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
...Paweł..To jest bardzo częsta usterka w trakcie ładowania czy rozładunku akwa. Sam byłem świadkiem jak ktoś kto przywiózł mi akwa w pewnym momencie podniósł za jeden koniec i po prostu pociągnął kilka cm po betonowej posadzce. I to wystarczyło...karton się przetarł i lipa.. Szyba jak jest pęknięta to raczej to widać..a tam właśnie nie..Stąd tam właśnie należy ZAWSZE przy odbiorze zajrzeć:)



Widzisz, mój błąd.Oby mi to uznali i zrobili nowy zbiornik...

Opublikowano

Miałem kiedyś podobną sytuację ,zaraziłem akwarystyką kuzyna kurier dowiózł akwa240L i pracownik jego z synem szybko obejrzeli i odebrali a jak za dwie godziny kuzyn wrócił i od razu dostrzegł w rogu pęknięcie kurier się wyparł i był hen daleko .Wizyta u szklarza znajomego i zmienił główną szybę czołową ale zabulić ok100zeta musiał kuzyn:(

Opublikowano

Zobaczę co jutro mi uprzejma Pani powie przez tel. Jeżeli odmówią zrobienia nowego akwa, to spróbuję jeszcze z polisy ściągnąć - czytałem i jest punkt odnośnie zbicia akwarium przez domownika, osoby trzecie. Szkoda gadać...

-- dołączony post:

Jest dobrze. Środa, czwartek nowy baniak trafi do mnie. Pani przeprosiła za sytuację. Mogę spać spokojnie. Wrzucę kilka fotek z urządzania akwa. Pozdr.

Opublikowano

Od czwartku nowe akwarium jest u mnie. Klejone było w środę. Producent stwierdził, że w sb czyli dziś można baniak zalewać. Mam jednak obawy, zbiornik czuć jeszcze octem czyli silikon paruję? Mogę dzisiaj zaczynać, czy czekać do całkowitego wywietrzenia spoin?

PS. W jednym miejscu zauważyłem kilka pęcherzyków, ponoć nieszkodliwe...?

post-15145-14695723571424_thumb.jpg

Opublikowano

Możesz kamienie poukładać i poszukać najlepszej aranżacji nie marnuj czasu :P


I tak się zastanawiam czy nie warto uruchomić filtr niech już pracuje w jakimś wiaderku


Wysłane przy użyciu Taptalk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Cześć Wszystkim. Planuję budowę sumpa do akwarium 375 litrów. Ogłądałem i czytałem dużo materiałów na ten temat ale w dalszym ciągu nie wiem jak zaprojektować komory żeby spełniały swoją rolę oraz żeby sump działał prawidłowo. W załączniku zbiornik z plexi który skleiłem a na drugim zdjęciu znalazłem taki projekt i zastanawiam się czy ma on sens. Jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat to będę wdzięczny.
    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.