Skocz do zawartości

Cyrkulator - pomoc w doborze


Fus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zakupić cyrkulator do mojego baniaka 200L, ale nigdy takiego sprzętu nie miałem wiec proszę o pomoc. Jaki cyrkulator będzie odpowiedni do takiego zbiornika (chodzi mi o rozmiar, moc, ewentualnie konkretny model). Czym się kierować w wyborze, na co zwracać uwagę. Czytałem jakieś wcześniejsze porady na forum gdzie sugerowano zbieranie do jakiegoś jebao za 300 zł, więc od razu uprzedzam że na taki bajer na ten moment nie mogę sobie pozwolić :). Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten cyrkulator ma być używany jedynie wspomagająco w przypadku filtracji mechanicznej (tzn. masz jakiegoś mechanika, który nie daje rady i chciałbyś go wspomóc cyrkulatorem) ?

Napisz jeszcze czy zbiornik ma standardowe rozmiary tzn. 100x50x40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie chciałem Ci zarekomendować Aquael Reef Circulator 2600, który jest mały, cichy i bardzo ekonomiczny, ale obawiam się że przy takim słabiutkim "mechaniku" to efekt będzie prawdopodobnie niezadowalający, żeby nie napisać marny i raczej powinieneś w tej sytuacji pomyśleć o jakimś mocniejszym cyrkulatorze.

Tak w ogóle to może rozważ zakup głowicy cyrkulującej np. Aquael Circulator 1500 i wtedy może obejdzie się bez "mechanika", który aktualnie użytkujesz i bez dodatkowego cyrkulatora. Zawsze to większa oszczędność miejsca w zbiorniku bo będziesz miał 1 urządzenie w środku, a nie 2 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z tego mechanika jestem zadowolony :) Wodę mam idealnie klarowną a do tego czarna obudowa ładnie "zanika" w akwarium i jest mało widoczny. Mam też dużą gąbkę jako prefiltr do kubła, więc tu też działa jak "mały mechanik". Zdecyduję się na cyrkulator tylko jaki skoro ten który radzisz może być za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nie chcesz wydać za dużo kasy. Ja jednak będę Cię namawiał na Jebao WP-10 coś w okolicy 250pln. Masz możliwość regulacji oraz wyciszenia na karmienie. Stosunkowo małe wymiary. Miałem kiedyś JVP, który nie dość że pracował 2 miesiące to jeszcze był wielki i nie można go było ustawić. Przy Jebao na magnes masz możliwość dość precyzyjnego ustawienia kierunku. Jest cichy i energooszczędny oraz bezpieczny bo na 12v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak w ogóle to może rozważ zakup głowicy cyrkulującej np. Aquael Circulator 1500 i wtedy może obejdzie się bez "mechanika", który aktualnie użytkujesz i bez dodatkowego cyrkulatora. Zawsze to większa oszczędność miejsca w zbiorniku bo będziesz miał 1 urządzenie w środku, a nie 2 ;-)


Generalnie z tego mechanika jestem zadowolony :) Wodę mam idealnie klarowną...

Ja podzielam zdanie Post_Mortem. AQ 1500 przepompuje 2 razy więcej wody niż Twój obecny filtr i będziesz jeszcze bardziej zadowolony:) IMHO kupowanie tanich cyrkulatorów, które są głośne i tandetne nie ma sensu i propozycja Post_Mortem jest naprawdę warta rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.