adamirlandia Opublikowano 27 Maja 2015 #1 Opublikowano 27 Maja 2015 Niecałe 2 tygodnie po restarcie i tak wyglada , ktoś wie co się dzieje i jak temu zapobiec ? Już trzeci raz tak mam , wyczyszczone wszystko , wyparzone i dalej glony. http://scr.hu/1mgk/kocok http://scr.hu/1mgk/ov26n http://scr.hu/1mgk/ap3w1 http://scr.hu/1mgk/y9tt0 http://scr.hu/1mgk/a0i62 http://scr.hu/1mgk/52zbj http://scr.hu/1mgk/er5n7
Mortis Opublikowano 27 Maja 2015 #2 Opublikowano 27 Maja 2015 Nie wiem czy ktoś mnie opierniczy za OT ale patrząc na Twoje akwarium to czuję że wzorowane było na Angry Birds. masz zielone glony i tu większa ilość malawistów chciała by takie posiadać. Piszesz że dwa tygodnie po starcie a czy został zamknięty cykl azotowy? czemu mają służyć te kamienie zamiast piachu? Przepraszam za swą krytyczną wypowiedź i za OT ale dawno nie widziałem takiej pomyłki jeśli chodzi o zbiornik. Nie gniewaj się ale poczytaj podstawy o tym biotopie, a na pewno stworzysz fantastyczne akwarium
deccorativo Opublikowano 27 Maja 2015 #3 Opublikowano 27 Maja 2015 Adamie zapewne koledzy nie pozostawią na tobie suchej nitki i dostanie ci się jeszcze za inne sprawy. Ja jestem bardziej tolerancyjny i nie ocenię tego "twojego Malawi" choć ręka świerzbi:twisted: lecz skupię się na technikaliach. Ja zauważam dwie sprawy o jakie pytasz 1/ To piękne początki zielonych glonów na kamieniach 2/ Zieloną wodę od glonów co czyni ją mało klarowną wręcz nie przeżroczystą i zapewne o to ci chodziło. Jako lekarstwo na te drugi jak i na rozwój pierwszego punktu nie pomogą kolejne restarty sparzanie kamieni bo to natura. Jak ruszają bakterie to i glony. Domyślam się że w Irlandii już tak jest wszystko na zielono:D Możesz tą zieloną wodę próbować filtrować przez watę akwarystyczną i co dzień dwa wymieniać - może w końcu te z wody ustąpią. Masz także alternatywę - możesz użyć wytrącacza fosforanów z wody akwariowej który pozbawi te fruwające glony pożywienia i w całości przeniosą się na skały - czego ci życzę. Proponuję zakup Microbe Lift Phosphate Remover 118ml i wlanie jednorazowo 7,5 ml na każde 200l wody w baniaczku. Powinno w kilka godzin załatwić problem na długoooo. Napisz o filtracji jakie pompy gąbki na mechaniku - bo to też może być powodem.
adamirlandia Opublikowano 27 Maja 2015 Autor #4 Opublikowano 27 Maja 2015 Ja z chęcią wysłucham wszystkiego więc śmiało proszę Na pewno wyciągne wnioski . Co do Irlandii też jest zielona to fakt. Preparatów niestety tutaj nie ma takiego wyboru jak w Polsce , jak będe na wakacjach to kupie ale co do tego czasu , może podmiany wody dadzą rade ? A co do filtra jest taki : Ferplast BluWave 05 - Zintegrowany system filtracji 3-stopniowej: - mechanicznej - biologicznej -absorpcyjnej 1) Mechaniczna 2-stopniowa filtracja – dzięki wykorzystaniu zróżnicowanej porowatości gąbki BluMec 2) Filtracja biologiczna wykorzystująca połączony efekt działania krążków ceramicznych BluRings oraz plastikowych kulek BluBalls. 3) Filtracja adsorpcyjna z zastosowaniem węgla aktywnego, gwarantuje czystą i pozbawioną zapachu wodę. 4) BluPower, Mocna, wydajna i niezwykle cicha pompa. Stworzona aby zapewnić najlepszą możliwą filtrację. Niskie zużycie energii i doskonałe parametry. 5) Komora grzałki Objętość filtra: 5,3l Moc pompy BluPOwer: 6W Zalecana moc grzałki: 100/150W Max przepływ wody w l/h: 500
deccorativo Opublikowano 27 Maja 2015 #5 Opublikowano 27 Maja 2015 Wiem wy tam macie pokręcone wszystko. Taki prawie identyczny filtr przysłał mi rok temu kolega pemergency z Londynu co mnie natchnęło do zbudowania wersji 7.0 kaseciaka ( znajdziesz ten temat na forum). Ta filtracja jest OK tylko pompa raczej do roślinnego a nie do świnek jakimi są pyszczaki. To ma faktyczny wypływ wody jakieś 300l/h więc może tylko pracować jako biologia i to słabieńka bo biobale to IMHO najgorsze złoże biologiczne. Jakbyś podał wyniki pomiarów testem kropelkowym azotynów NO2 to byśmy wiedziele czy się wyrabia ta biologią. Do baniaczka 200l potrzebna ci głowica pompy o wydajności 1000-1500l/h z bardzo drobną gąbką o wiele drobniejszą niż to co siedzi w tym filterku. Przy tej konstrukcji kamieni to moim zdaniem nie masz wcale cyrkulacji wody więc woda zielenieje i nic jej nie filtruje z tej zieleniny. Te gąbki wszystko puszczają bo są za gruboziarniste. Jak widzisz piękny opis budowy i działania filtra to nie wszystko. Jaka głowica u ciebie do dostania to nie wiem ale jak wpiszesz Aquael Circulator 1500 to zobaczysz o co biega a do tego taka gąbka okrągła czy kwadratowa. WKŁAD FILTRACYJNY GĄBKA 20x10x10 cm PPI 45 (5392973757) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img15.allegroimg.pl/photos/400x300/53/92/97/37/5392973757@@AMEPARAM@@15@@AMEPARAM@@53/92/97/37@@AMEPARAM@@5392973757 Ten Microbe Lift może u was być trudny do dostania więc zacznij od tej filtracji mechanicznej i zobaczymy. Lepiej pytaj tu koleżeństwo dwa razy niż raz kup coś nie przydatnego - to tak na przyszłość
adamirlandia Opublikowano 27 Maja 2015 Autor #6 Opublikowano 27 Maja 2015 Nie mam takiego testera mam tylko paski takie 5 w 1 i tutaj wskazuje NO2 między 0 a 0,5. Zaczne od gąbki w takim razie i się rozejrze za lepszym flitrem z pompą 1500 litrów. Co do cyrkulacji jest osobno pompka i napowietrza myslałem , że tak da radę ale teraz już sam nie wiem .
Konrad-skorpion Opublikowano 27 Maja 2015 #7 Opublikowano 27 Maja 2015 Ja Ci zielenicy takiej zazdroszczę. A co do mętności wody to proponuję zeolit
deccorativo Opublikowano 27 Maja 2015 #8 Opublikowano 27 Maja 2015 Następne nie właściwie ulokowane pieniążki. Testy paskowe są zbyt mało dokładne( delikatnie mówiąc) w naszej akwarystyce a są dość drogie. Temat dotyczy glonów więc nie mogę ci doradzać tu o wszystkim. może pisz na pw albo załóż temat w Podstawach np Akwarium Adama. Widzę lecące prosto do góry bąbelki powietrza więc cyrkulacja wody żadna. My napowietrzamy wodę poruszając taflą bez bąbelków ale za to woda kręci się w baniaku dość intensywnie tak że zamiata gówienka z podłoża, a gąbka na mechaniku zbiera zanieczyszczenia mechaniczne w tym także tą zieloną wodę. Pyszczaki to silne ryby w większości uwielbiające silne prądy wody. Adam poczytaj FAQ tam masz odpowiedzi na wszystkie twoje wątpliwości a w galerii zobaczysz typowe aranżacje wystroju naszego biotopu. Sam zdecydujesz co i jak, bo z tych kamieni co masz można ułożyć fajny klimacik Malawi ja to już widzę .
Guban88 Opublikowano 27 Maja 2015 #9 Opublikowano 27 Maja 2015 Glon chłopie zostaw to jest naturalna pożywka naszych pysków. Natomiast zajmij się tymi garażami w akwa Na pewno możesz to bardziej naturalnie ułożyć. [300] Malawi
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się