Jump to content

Proszę o pomoc


Recommended Posts

Witam wszytkich forumowiczów

Mam problem i chciałby zaczerpnąć waszych opinii i pomysłów otóż mam akwarium 120x50x40 i z poprzedniego akwarium zostało mi tło o wymiarach 100x50x40 chciałbym je wykorzystać tylko nie mam pomysłu jak to zrobić.

Nie wiem czym zasłonić tylną szybę ponieważ zostaje mi 20 cm braku tła, nie wiem czy tło wyśrodkować i zostawić po 10 cm z każdej strony a może dać je do jednego boku i czymś zamaskować pozostałem 20 cm.

Czy macie jakiś pomysł czym to zasłonić by nie zajmowało dużo miejsca, nie ważyło zbyt wiele oraz wyglądało bardzo schludnie ponieważ jestem uczulony jeśli chodzi o smak wystroju:)

Proszę o pomoc i jakieś propozycje rozwiązania mojego problemu.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

witaj! Możesz dać takiej wielkości spienione pcv w kolorze i podłożyć pod krawędź tła lub okleić czarną folią z zewnątrz tak by nie było widać prześwitu tego co jest poza akwa:-)

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisze pablojogi, oklej akwa czarną folią, albo wstaw do środka czarne, spienione pcv, a tło daj po środku, wtedy jak dobrze pokombinujesz ze światłem stworzysz efekt fajnej głębi po bokach... ;) Albo, jak radzi Dario kup nowe tło :D

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Wejdź w galerię forumową i poprzeglądaj zdjęcia baniaków, na pewno coś Cię tam zainspiruje. Od siebie dodam, że najlepiej by było jakbyś zrobił coś, co nie będzie wyglądało na sztuczną budowlę, moim zdaniem takie "naturalne" gruzowiska wypadają najlepiej, ale najważniejsze jest to żeby cieszyło Twoje ;)

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Im wyżej ułożysz kamienie, tym wyżej powinny pływać ryby, poszukaj wysokich, albo zwyczajnie dużych kamieni, wokół których ułożysz fajne gruzowisko, celuj tak żeby kamienie sięgały do 60% wysokości baniaka.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuje wam za odpowiedz własnie takie gruzowisko by mnie interesowało najbardziej bo jest naturale. A czy moge ułożyc kamienie prawie pod samą pokrywe?? wtedy całkowicie bym zakrył tylna sciane

Link to comment
Share on other sites

Jasne, że możesz tylko musisz zwrócić uwagę na to, żeby kamienie były stabilne, bo jak Ci zaczną spadać i któryś trafi w szybę to nie będzie ciekawie ;) poza tym pamiętaj, że im więcej kamieni władujesz, tym mniej wody mają ryby, a to ogranicza ich ilość w zbiorniku...

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.