Skocz do zawartości

Moje pierwsze malawi- 200l


gsztar

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zostawiałbym tego żwiru z jednego powodu... Jak napisał Mortis - Twoje ryby nie będą miały gdzie kopać. Są to ryby przekopujące piach, przez taki żwir pozbawiasz ich naturalnych zachowań, mogą kaleczyć sobie skrzela o jego krawędzie. Wymień to po prostu na piach, nie wiem kto Ci to doradził, ale strzelam na jakiś sklep zoologiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Mam z wymianą związanych kilka pytań.

Czy wymieniać całość, czy może pod i za skałami zostawić? Rozumiem, że czas dojrzewania trzeba będzie liczyć od nowa? Ile wody zostawić do wymiany? Jak grubo powinno być piasku?

MatiK masz rację jeśli chodzi o źródło porad. Za późno trafiłem na forum. Ale lepiej późno niż wcale.

Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi, to proszę podpowiedzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Mam z wymianą związanych kilka pytań.

Czy wymieniać całość, czy może pod i za skałami zostawić? Rozumiem, że czas dojrzewania trzeba będzie liczyć od nowa? Ile wody zostawić do wymiany? Jak grubo powinno być piasku?

MatiK masz rację jeśli chodzi o źródło porad. Za późno trafiłem na forum. Ale lepiej późno niż wcale.

Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi, to proszę podpowiedzcie.



Usuń maksymalnie jeśli kilka zostanie to nic nie będzie. Nie musisz cyklu liczyć od nowa, woda niech zostanie ta sama, filtrów nie płucz, kamieni też. Spuść wody tak by wygodnie było Ci wymienić podłoże i woda z powrotem do akwarium. Przygotuj sobie piach płukając go wcześniej. Worek 25 kg wystarczy. Dokup sobie tylko bakterii i mierz parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie bakterie kupić? Ja obecnie mam Seachem STABILITY i Nite-Out II.

-- dołączony post:

Wymień jeśli masz jeszcze czas, polecam z Castoramy lub innego sklepu budowlanego na piach kreisel 08-1,2 granulacji i będzie raj dla Twoich podopiecznych :D

Czy to ten?

http://www.castorama.pl/produkty/budowa/cementy-i-zaprawy-budowlane/cementy-wapno-kruszywo/kruszywo/piasek-do-zastosowan-budowlanych-kreisel-25-kg.html#product

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniać całość, czy może pod i za skałami zostawić?

Po tym zdaniu od razu napiszę, że skały połóż na podkładce typu spienione pcv czy styropian i potem na dnie a nie na piachu bo je pysie podkopią i możesz mieć duży problem jak się kamień obsunie i uderzy w szybę.

Jak zostawisz żwir pod nimi to też nie dobrze bo mam w akwa kilka kawałków matrixa (takie kamyki kilka mm średnicy) i widziałem jak je pyski przenosiły bo im nie pasowały.


Wysłane z telefonu

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.