Skocz do zawartości

Nowe Malawi 160x50x60


Rekomendowane odpowiedzi

Do pcv nigdy nie kleiłem cr65 ale do szyby już tak, którą potem wkleiłem do akwarium a w swoim drugim zbiorniku mam cr65 położony bezpośrednio na szyby, tył i boki trzyma ładnych parę lat.Ceresit to klej nie można go mocno rozcieńczać bo go osłabisz, jeżeli chcesz coś zalać to cx5, jeśli chcesz uzyskać jakąś porowatość, fakturę to na swieży cr65 naklej pomarszczoną grubą folie aluminiową i ściągnij ją powiecmy za 5-8 godzin, jeżeli kleisz na czymś płaskim to najlepiej wzmocnić siatką elewacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w pierwszej wersji miałem zamiar dać tylko czarne spienione PCV ale kupiłem niebieskie bo innego nie było a chcial szybko, generalnie jak bym zamówił z Allegro było by juz to samo ale mniejsza o to. Nie chce niebieskiego wiec muszę cos. Tym zrobic, albo to co pisałem wcześniej albo pomalować bezpośrednio spienione pcv farba, wydawało mi sie ze jedyna farba która to Złapie to emalia, jeśli mówisz ze akrylowa( to do zabawek dla dzieci) to dzis maluje na czarno tylko czy Złapie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tło będzie strukturalne, na bazie spienionego pcv, na to przyjdzie pianka,a całość wyciapkana w cr65 i pomalowana. Naoglądałem się w necie zdjęć i zapałałem ogromną miłością do tła Rockzolid Cave (drógi obrazek) ->http://www.rockzolid.de/index.html<- Jako że nie stać mnie na nie, a potrzeba matką wynalazków, sam postaram się zrobić coś przybliżonego:) Boki akwarium zakleję czarnym tłem, żeby nie było widać ściany ani szafy.


Póki co wstawiam kilka zdjęć ułożenia kamieni, od razu tłumaczę, że ten duży po prawej ma za zadanie przysłonić filtr wew. i grzałkę. Chyba że do końca "budowy" wymyślę coś innego;)


Pozdrawiam

post-14551-14695722563949_thumb.jpg

post-14551-1469572256807_thumb.jpg

post-14551-14695722571818_thumb.jpg

post-14551-14695722575902_thumb.jpg

post-14551-14695722579571_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal ten styropian spod kamieni i daj cos innego (choćby piankę co idzie pod panele) bo non stop będziesz kawałki styropianu wyławiał w akwarium.

Filtr zasyp ceramiką ( np. matrix) , lawa wulkaniczna itp.



Styropian znajdował się tam tylko po to, aby szkła nie uszkodzić, chciałem poukładać na nim tylko kamienie:) aktualnie jest tam spienione PCV.


W jednym kuble (eheim ecco 2234) dam Matrix'a do środkowego kosza, lawę wulkaniczną na sam dół i kulki waty na samą gorę.

W tym czasie przeleje wodę do banika, po podłączam wszystko, przerzucę rybki z wanny do akwa, otworzę drugi kubeł i zobaczymy co tam się dzieje :)


Dostałem pełno lawy wulkanicznej od kolegi do dekoracji akwarium, czy mogę ją zwyczajnie potłuc i dać w jakiejś siateczce jako wkład do filtra ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.