Skocz do zawartości

Piasek - czy ktoś Was ma ten rodzaj ?


RGR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Szukam opinii na temat tego piachu EBI :


https://www.akwarystyczny24.pl/ebi-piasek-plazowy-10kg-257-110478-%7C-jasny-piasek-do-akwarium-nie-zmienia-parametrow-wody-p-5443.html


Ewentualnie znalazłem na portalu aukcyjnym:


PIASEK KWARCOWY NATURALNY AKWA 0,2-0,8 mm 1kg HIT! (5242434980) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img10.allegroimg.pl/photos/400x300/52/42/43/49/5242434980@@AMEPARAM@@10@@AMEPARAM@@52/42/43/49@@AMEPARAM@@5242434980



Z góry dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..na temat piasku który pokazujesz w linku to się nie wypowiem bo go nie znam.

Natomiast ten z Allegro na Twoim zdjęciu ma w opisie gradację 0.2-0.8 .Piasku o takiej gradacji nie kupuj bo ciągle będziesz miał " kurz " w akwarium a szczególnie gdy dorosłe pysie będą kopać. Mało tego to przy takiej gradacji sam ruch wody spowoduje 'kurzenie". I nieprawdą jest to co podają w opisie ,że nie trzeba jego płukać .Owszem..chemicznie pewnie jest czysty ale gdy nie wypłuczesz ( a uwierz,że akurat ten piasek trzeba dokładnie wypłukać) to już na wstępie będziesz miał problem z białą wodą.:) Jak coś to kup o gradacji 0.8-1.2 i dobrze po prostu wypłucz.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, w takim razie muszę poczekać bo w akwarystycznym24 ani na Allegro nie ma obecnie piasku 0,8-1,2. Jeżeli chodzi o piach z Castoramy to faktycznie jest to opcja kusząca cenowo. Ale z tego co doczytałem to nie jest on zbyt czysty chemicznie. Chyba, że coś się zmieniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno ja, jak i pewnie spora część użytkowników ma ten piasek u siebie i nic złego się nie dzieje więc nie wiem gdzie to doczytałeś... Jak każdy piach, ten też trzeba dokładnie przepłukać (rzeczywiście do najczystszych nie należy), ale żadnego wpływu chemicznego raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem http://forum.klub-malawi.pl/piasek-zakupic-t24072.html gdzie kolega wypowiada się negatywnie pod względem chemii o tym piasku.


Żebyśmy się zrozumieli, nie jestem fanem piasków "firmowych" po prostu nie chcę popełnić błędu który w ostatecznym rozrachunku będzie mnie kosztował mnóstwo pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co doczytałem to nie jest on zbyt czysty chemicznie. Chyba, że coś się zmieniło ?


...potwierdzam to co pisze Matik bo też taki mam. A tak na marginesie pamiętaj ,że każdy piach inaczej wygląda pod docelowym oświetleniem i oglądany w wodzie.


Zastanów się też nad zwykłym piaskiem do piaskownic..On też świetnie wygląda w fajnym oświetleniu i wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem http://forum.klub-malawi.pl/piasek-zakupic-t24072.html gdzie kolega wypowiada się negatywnie pod względem chemii o tym piasku.



Rzeczywiście, ale zauważ, że ten kolega szybko został wyprowadzony z błędnych wniosków i przeważająca większość stosuje wspomniany piach bez żadnych problemów i jest z niego zadowolona... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.