Skocz do zawartości

ocena obsady


godisadj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się dowiedzieć co myślicie jako doświadczeni akwarysci i pod względem odżywiania i zachowania ryb o następującej obsadzie do akwarium 240 litrów z wieloma grotami w postaci piaskowcow.

A więc tak scenariusz jeden:

Melanochromis cyaneorhabdos + labidochromis caeroleus + maylandia estherae


Lub

pseudotropheus + labidochromis caeroleus + maylandia estherae


Dlaczego takie? Bo podoba mi się połączenie kolorów. Czytałem że na jednego samca po 4-5 samic?

Może być czy trzeba coś zmienić?

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dietę to nie powinno być większego problemu. Masz jednego mięsożercę pozostałe to wszystkożercy. Red Red może być bardziej agresywny niż reszta obsady, którą wybrałeś. Harem stwórz Red 1+4, Maingano 1+3 i Yellow nawet dwa samce na cztery samice, jest to najspokojniejsza z ryb więc nie powinno być problemu. W drugiej części postu napisałeś o Pseudotorpheus... ale jaki bo jest ich sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź też pod uwagę,że będziesz miał dużo żółtego koloru w połączeniu Yellow i Saulosi.


esterki samice też będą żółte ;)

obsada kado bardziej mi się widzi, redzik w 240l wśród 3 gatunków to trochę słbo IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esterki samice też będą żółte ;)

obsada kado bardziej mi się widzi, redzik w 240l wśród 3 gatunków to trochę słbo IMHO



Co do Red to nawet nie skojarzyłem, że samice też będą żółte. Byłoby troszkę po japońsku. Co do obsady Kado to Socolofi też duży rośnie, chyba większy niż Red. Tyle, że Red będzie bardziej agresywny niż Socolofi, przynajmniej tak mi się wydaje.

To może Maingano 1+4, Perlmutt 1+3 i Yellow 2+4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja zaproponuję Ci takie obsady:

P.C. Maingano 1+4/5 i L.C.Yellow 1+4/5

P.C. Maingano 1+4/5 i P. Saulosi 1+4/5

P.C. Maingano 1+4/5 i L. Chisumulae 3+4/5

P. Saulosi 1+4/5 i I. Sprengerae 1+4/5


Red i Socolofi, po około 1-1,5 roku, będą roznosiły całą obsadę w takim baniaku.

Yellow z Saulosi będą się krzyżowały.

Możesz przemyśleć akwa z układem jednogatunkowym i wielosamcowym 3+7/10 np. P.Saulosi lub M. Msobo Magunga, T. Chilumba - samce i samice mają odmienne kolory dzięki czemu masz dwa w jednym.

Przy okazji zerknij sobie tutaj:

http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden%20vissendatabase%20eng/vissendatabase%20eng.html

Powodzenia.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Red to nawet nie skojarzyłem, że samice też będą żółte. Byłoby troszkę po japońsku. Co do obsady Kado to Socolofi też duży rośnie, chyba większy niż Red.


M. estherae red red jest o wiele masywniej zbudowany od P. socolofi, ale w 240 l da radę (oczywiście pozostaje kwestia estetyki, bo nie każdemu się podoba taki kotlet w relatywnie niewielkim zbiorniku).

Odnośnie koloru samic estherae - przecież one są pomarańczowe Panowie, a nie żółte ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.