Jump to content

stare czasy :)


kado

Recommended Posts

dawniej, jak hodowałem mbuna, to przeważnie karmiło się je płatkami owsianymi, kaszą manną , kluskami lanymi, sałatą i raz w tygoniu larwy komarów i mrożone dafnie i rybki były w dobrej kondycji.... czy ktos z Was karmi jeszcze czymś takim ? :)

Link to comment
Share on other sites

Podstawą u mnie był mix kaszki z jajkiem ale też żywy własnoręcznie złowiony.


ja też sam łowiłem larwy komarów i dafnie i po odsączeniu wody robiłem z nich takie cienkie placki (żeby łatwo było ułamać ile się chce) i w woreczku foliowym do zamrażarki, podobnie robiłem z kluskami lanymi ... myślę, że do tego wrócę , jako urozmaicenie :)

Link to comment
Share on other sites

Współczesny przemysł oferuje tak szeroki wachlarz produktów że nie widzę potrzeby by karmić ryby makaronem itp.Kolega chyba nie bardzo uważnie czyta, nikt nie napisał nic o makaronie.

Przy grupie roślinożernej podawanie substancji balastowych jest wprost niezbędne, nierozpuszczalne ciała balastowe takie jak kasza płatki, pokarmy roślinne itp. mają wpływ na prawidłowy rozwój flory bakteryjnej w jelitach tych ryb. Jakoś nie wyobrażam sobie żywienia tych ryb z pominięciem takich dodatków. Chętnie wysłucham dlaczego mam stosować barwniki, konserwanty, przeciwutleniacze skoro w większości są to substancje szkodliwe i rakotwórcze. A to oferuje nam przemysł.;)

Link to comment
Share on other sites

Spoko po kiego wydawać grubą kasę na super pokarmy jak za 2zeta można kupić płatki.

Wracając do tematu, karmiłem dawnymi czasami ryby produktami z "kuchennej szafki" ale dlatego że wszystkiego brakowało a tym bardziej wysokiej klasy pokarmów. Dzisiaj tego nie muszę robić bo jest całkiem dużo produktów wysokiej jakości. Jeżeli to taka trucizna to dlaczego ryby żyją mi tak samo długo jak nie dłużej?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to taka trucizna to dlaczego ryby żyją mi tak samo długo jak nie dłużej?


Dokładnie, chociaz jak ktoś ma ochotę na ,,zabawę'' w komponowanie pokarmów to czemu, byle nie ograniczać się do tzw. makaronu bo kiepsko może to skończyć się dla ryb. Jeżeli chodzi o substancje balastowe to bardzo bogaty jet w to oczlik. A ostatnio substancje balastowe(chityna) zaczełem zapodawać swoim predatorą wszelkiego robactwo od drewnojadów , mączników na świerszczach kończąc , mniam mniam ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.