Skocz do zawartości

Porównanie modułów led RGB


Jargos

Rekomendowane odpowiedzi

Sławku, ja jestem w tym temacie kompletnym laikiem, więc bez obrazy :) Część z danych, które podają sprzedawcy o ilości lumenów itd., to trzeba traktować z przymróznieniem oka. Czasem podają na wyrost, żeby lepiej się sprzedały, czasem przepisują z zupełnie innych diod niż te, które sprzedają. Dla mnie najbardziej wiarygodny był test tego faceta na YouTube tym bardziej, że podawał napięcia , pobór mocy itd.... Wszystkie diody traktował tak samo i wykazał wyższość diody 5730 nad 5630 , a nawet nad 7020 . To nawet taki laik jak ja potrafi ocenić . Również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego w sieci jak można wykorzystać daną diodę i ile z niej można wyciągnąć. Szczerze powiedziawszy jak nie sprawdzisz organoleptycznie i nie przeprowadzisz testów to się nie dowiesz.

3528 – dioda o wymiarach 3,5 mm x 2,8 mm, strumień światła 3-8 lumenów

5050- dioda o wymiarach 5 mm x 5 mm, strumień światła 10-22 lumenów

5630 – dioda o wymiarach 5,6 mm x 3 mm, strumień światła 20 – 50 lumenów

3014 – dioda o wymiarach 3 mm x 1,4 mm, strumień światła 8 – 15 lumenów

2835 – dioda o wymiarach 2,8 mm x 3,5 mm, strumień światła 9 – 24 lumenów

Z tego co widać to producent sobie żongluje mocą.



Seba zaczął pierwszy testy z modułami 5630 , ja z kolie z 5050 a teraz ktoś inny pewnie będzie testował te nowe moduły. Ja osobiście miałem styczność z jednymi i drugimi modułami a teraz mam Samsung 5630 trzy diody. Powiem szczerze, że widzę różnicą po zmianie modułów. Bo praktycznie zmieniam na model nowszy nazwijmy to lepszy, i faktycznie tak jest. Kiedyś jeden jegomość zakupił spbie moduły które zostały notabene polecone tu na forum. Za chwilę czytam, że on strasznie poleca te moduły i tylko te. Zadałem pytanie do jakich innych ma porównanie. Oczywiście było oburzenie itd itd. Najważniejsze jest przeprowadzenie jakiś testów, aby można się było wypowiadać. A u nas jest różnie. Sebie podobały się do tej pory RGB mi osobiście nie. Bo nie widziałem aż takiej różnicy. Dlatego zastosowałem osobne moduły niebieskie. Tak więc, jeżeli zakupisz sobie moduły to sam się przekonasz, że będziesz kombinował aby osiągnąć coś lepszeg.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są moje pierwsze moduły jakie kupiłem, więc porównania żadnego mieć nie będę ... w sumie są w takiej samej cenie co 5630, więc nic nie tracę.....czym więcej o tym czytam, to teoretycznie nie ma między nimi róznicy , no ale ten test na filmiku pokazuje co innego - kompletnie zgłupiałem i więcej nie czytam już o tym :grin:


doradzcie mi proszę ; mam już moduły b.zimne 5730 szt. 24 , do tego dokupię 12 szt RGB i jak mam ten sterownik TC420 , to będę musiał je podpiąć pod 2 różne kanały, tak ? ...


aha i jeszcze jedno; co poza zasilaczem i jakiejś listwy żeby je na niej zamontować będę jeszcze potrzebował oprócz tego , co mam , zebym zrobił kompletne oświetlenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradzcie mi proszę ; mam już moduły b.zimne 5730 szt. 24 , do tego dokupię 12 szt RGB

Oj to zaszalałeś z tym 24szt 5730 do swojego zbiornika 450l. Jeżeli się okaże, że są mocniejsze od 5630 to będziesz miał jasność oj jasność. Osobiście dałbym 10szt 5730 i te 12szt RGB w dwóch rzędach A jeżeli stwierdzisz że za mało to zawsze możesz dołożyć. Zasilacz masz, sterownik masz, listwę masz to ewentualnie złączki przejściowe do sterownika, możesz jeszcze zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podpiąć nawet pod 4 kanały. Biały, czerwony, niebieski i zielony i sterować barwą światła jak będziesz chciał ;) Np zrobić sobie czerwony zachód słońca ;)


Wysłane z telefonu



aaaa... , teraz rozumiem jak to z RGB , a gdzie podpiąć te zwykłe moduły 5730 ?



Oj to zaszalałeś z tym 24szt 5730 do swojego zbiornika 450l. Jeżeli się okaże, że są mocniejsze od 5630 to będziesz miał jasność oj jasność. Osobiście dałbym 10szt 5730 i te 12szt RGB w dwóch rzędach A jeżeli stwierdzisz że za mało to zawsze możesz dołożyć. Zasilacz masz, sterownik masz, listwę masz to ewentualnie złączki przejściowe do sterownika, możesz jeszcze zakupić.


no zaszalałem , ale może jak będą pracowały na 50% , to mnie się będą grzały , a jak nie , to wykorzystam nadmiar, żeby coś podświetlić w kuchni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wezmę to na klatę i kupię kilka sztuk tych 5730 i porównam ze swoimi obecnymi 5630 osobiście. Rozumiem, że 5730 są obecnie tylko 3 diodowe?


Już kupiłem te 5730 i wykonam test na oko ;-) i zdam relację czy mniej duzo bardziej będzie waliło po oczach czy nie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu a masz 5630 bo już nie pamiętam co Ty tam kupiłeś (tyle tego było ) ??


Mam, dokupiłem 3 diodowe samsungi ze sklepu softled ! W nowym akwarium 255x75 planuje zapodać 12 x 5630 , 12 x5730 , 16 x 5050 lg 8000K i 10 blue i 4 red nie nastanie jasność ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.