Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie


Nie ukrywam że jestem świeży jeśli chodzi o akwaria typu Malawi, mam jedynie małe akwarium o pojemności 30 litrów ale cały czas czeka zbiornik 200 litrowy (100x40x50cm) Po jakimś okresie gdy udało mi się zebrać fundusze i trochę sprzętu już kupiłem chciałbym Was prosić o pomoc czy według Was jest wszystko dobrze.


Może na początek napiszę jaki sprzęt mam:

1. Filtr EHEIM Professionel 3 250 przeznaczonego jak przeczytałem na opakowaniu do akwarium 120-250 litrów oraz z przepływem 950l/h


2. Grzałka EHEIM 3616 Thermo control 150 wat i przeznaczona do akwarium 200-300 litrów


3. Oświetlenie w pokrywie (jest cała z plastiku) to dwie jarzeniówki po 30 wat każda.


4. Podłoże chciałbym kupić w jakimś sklepie budowlanym czy to obi, castorama itp.


5. Mam zamiar kupić filtr wewnętrzny Aquael 1500


6. Dostałem jedną radę aby kupić do filtra EHEIM prefiltr czy według Was jest to słuszna decyzja?


Zastanawiałem się nad dwoma rodzajami Pyszczaków a mianowicie:

1. Iodotropheus sprengerae

2. Labidochromis caeruleus



I na koniec zastanawiałem się nad trzema rodzajami kamieni których użyję do ozdoby, jednak nie wiem jeszcze które wybrać:

1.Serpentynit

2.Kora Gnejsowa

3. Otoczaki ale nie wiem jakie.



Jeśli ktoś miałby chęć i wolę pomocy byłbym dozgonnie wdzięczny :)

Pozdrawiam

Opublikowano
Dostałem jedną radę aby kupić do filtra EHEIM prefiltr czy według Was jest to słuszna decyzja?


...to bardzo słuszna decyzja:) Tylko zamiast dwóch oryginalnych gąbek włóż tam watę akwarystyczną a znacznie poprawi Ci ta zamiana klarowność wody .Mam tak zrobione u siebie.


..rozumiem ,że myślisz o prefiltrze Eheim. Stąd moja rada w sprawie tych gąbek w nim.

-- dołączony post:

I na koniec zastanawiałem się nad trzema rodzajami kamieni których użyję do ozdoby, jednak nie wiem jeszcze które wybrać:

1.Serpentynit

2.Kora Gnejsowa

3. Otoczaki ale nie wiem jakie.



..inspiruj się galerią naszą.Sam ocenisz co Ci się podoba.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam serdecznie po raz drugi :)

Dziś po wielu dniach oczekiwania udało mi się zmobilizować i ruszyć z akwarium.

Niestety miałem mały problem z klejeniem na tylną szybę foli samoprzylepnej i 30cm z jednej strony spieprzyłem powodując bąbelki ale myślę że one za jakiś czas znikną tak jak na moim mniejszym akwarium.


Miałem dość duży problem jak ustawić filtry i grzałkę jednak uznałem że jeden filtr po jednej stronie a drugi po drugiej. Kolejnym problem okazał się wąż od filtra Eiheim który okazał się bardzo sztywny i kłopotliwy z manewrowaniem.


I na koniec największy kłopot w postaci ustawienia kamieni aby wyglądało choć odrobinę naturalnie. Może ktoś z Was mi podpowie jak by dobrze było je ułożyć. Na zdjęciu widać jak ustawiłem ale to tylko tak na chwilę aby sprawdzić jak to leży :)



P.S przepraszam za odbicia na zdjęciach ale szyba nie współpracowała :D


2c7f664b57b9a5dam.jpg



bc42dc0d5f4c5797m.jpg




Pozdrawiam ;)

Opublikowano

Trochę małe te kamyki i dlatego wygląd to słabo. Poszukaj jakiegoś jednego dużego, w tej drobnicy to będą kryjówki tylko dla maluchów. Jak całość przysypiesz piachem to przykryjesz je i dopiero będzie płasko. Widzę że zamontowałeś deszczownicę i radzę, wywal toto i daj wylot z samej rurki tak aby poruszał taflą wody, możesz końcówkę lekko spłaszczyć.

Opublikowano

Tak jak pisał Kolega eljot, deszczownica do zdemontowania. Rurkę wylotową z Eheima masz zapewne o średnicy 12/16 mm więc zakup sobie coś takiego na wylot: http://eheim.net.pl/shop/conect/4004600 i wtedy możesz ustawić wylot wody po skosie i lekko w górę, żeby poruszał taflą wody (wydaje mi się, że spłaszczenie końcówki we własnym zakresie raczej sie nie uda bo te rurki są dość twarde i może plastik pęknąć).

Odnośnie twardości węży, to taka rada na przyszłość - zanim zaczniesz układać węże to najlepiej je zamoczyć w ciepłej wodzie (wtedy miękną i są dość elastyczne). Niestety wszystkie węże gumowe (oprócz karbowanych Fluvala) są twarde i ciężko nimi manewrować ;-)

Opublikowano

Dziękuje za odpowiedzi :)

Gdybym wcześniej wiedział że tej deszczownicy nie mam zakładać ile czasu bym zaoszczędził :D

Ale nic jutro załatwię coś w rodzaju tej rurki przegubowej bo nie chce znowu przekładać startu akwarium a ją samą pewnie dostanę w przyszłym tygodniu :)


Także dziękuje za odpowiedzi oraz dziękuje Panie Andrzeju za rady dotyczące prefiltra :)


Pozdrawiam serdecznie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.