Skocz do zawartości

Oświetlenie led


Slawek-meszek

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki, wszystko działa, a przy okazji podłączyłem TC420 i zrobiłem test na tych diodach 5730 ... obsługa tego sterownika jest tak banalnie prosta, że aż mi się gęba śmiała, a diody świecą ślicznie :) teraz muszę dokupić kolorowe i mam dylemat ... czy kupić 3 diodowe RGB , czy osobno niebieskie i czerwone ??? .... (4 diodowe RGB mi nie potrzebne, bo mam białego na tyle - 24 moduły 5730) Jak radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie znasz, bo pisałem to chyba w każdym wątku. Powtórzę po raz kolejny. Osobiście jestem zwolennikiem niebieskich i czerwonych osobno. A nawet samych niebieskich, bo z czerwonych zrezygnowałem. Ostatnio nawet kolega Seba pisał, że moduły RGB są za słabe do jego modułów 5630. Z tego co pamiętam napisał, że 8szt RGB jest słabo widoczne przy 4 szt 5630.

Po moich próbach z Rgb i jednokolorowymi na plus są te drugie. Mają mocniejsze światło które nawet trzeba było ograniczać na ściemniaczu przy modułach 5050. Teraz przy modułach 5630 niebieski nie skręcam ściemniaczem, ale to wszystko zależy co kto lubi. Ja lubię światło które w pada w kolor bieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się bo widzę, że coś o mnie było ;)

8 modułów rgb 4 diodowych wystarcza na zbiornik 450 l. Obecnie mam je skręcone do około 50% na sterowniku. Miałem 6 sztuk i to było za mało. Sławku ostatnio pisałem chyba u kolegi co planuje 200cm i tam mogłem wspomnieć, że 8 będzie mało. Co do jasności to fakt, że moduły 5630 poczwórne ciężko czymś przebić ale to chyba ich plus. Dziwi mnie tylko ilość modułów 5730 jakie kado kupiłeś... 24 sztuki?! Przypominam, że ja mam 4 5630 i jak dla mnie jest jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie, to będzie 26 szt 5730 , bo dokupiłem jeszcze 2 i 12 RGB trójkolorowych .... wiem , ze to dużo, ale w sumie tylko 36.78W , więc mniej niż np. 4 ledy 10W ... będzie za dużo, to będą chodziły na 50% mocy .... jak jest za ciemno, to też nie dobrze, bo podobno okrzemki wolą mniej światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu się dziwić, że rgb są słabe w porównaniu do jednokolorowych? 3 diody niebieskie vs 1 dioda niebieska w module rgb. Od razu widać, że aby było równoważnie na jeden moduł jednokolorowy trzeba liczyć ze trzy moduły rgb. I to przy założeniu, że diody kolorowe w obu przypadkach są takie same.


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.