habster Opublikowano 2 Marca 2015 #1 Opublikowano 2 Marca 2015 Witam, mam na imię Dominik wiek 36 lat. Przygodę z akwarystyką zakończyłem w 2005 roku. Dziś wracam. Właśnie zalałem nowy baniaczek. Może słów klika o nim : akwarium 240 litrów 120x40x50 biolog JBL e901 mechanik UNIFILTER UV 1000 grzałka 300W piach 30 kg kamienie prawie 60 kg rozbity głaz na drobniejsze Obecnie czekam aż woda dojrzeje, zalany dzisiaj. W związku z tym ,że wracam po kliku latach zastanawiałem się nad zakupem małych osobników i dokonać przerybienia, pozwoli to dokonać selekcji w późniejszym okresie. No i jest pewność że coś przeżyj Myślałem o 4 gatunkach po 5 ryb (1+4)zastanawiałem sie nad yellow, saulosi, ..... no i właśnie nie wiem co by do mojego baniak jeszcze włożyć. Proszę o pomoc i propozycje , co by pasowało kolorystycznie oraz pod względem diety i zachowania. Zdjęcia baniaka poniżej proszę o ocenie i sugestie ,wszystkie porady i uwagi mile widziane.
MatiK Opublikowano 2 Marca 2015 #3 Opublikowano 2 Marca 2015 Witaj, tak co do sugestii to tą konstrukcję po lewej stronie bym trochę zmienił mianowicie ustawiłbym to jakoś naturalnie bo te konstrukcje wyglądają trochę sztucznie moim zdaniem, ustaw to bardziej naturalnie, a ryby i tak znajdą miejsce między kamieniami żeby stworzyć sobie kryjówki/groty, tak poza tym jest ok. Co do obsady to eljot już Ci napisał, musisz stworzyć nowy temat, a najlepiej odwiedź poprzez wyszukiwarkę pomysły obsad do zbiorników, znajdziesz tam wiele propozycji
Nolan Opublikowano 3 Marca 2015 #4 Opublikowano 3 Marca 2015 Bardzo ładny baniak. Wygląda na to, że ryby będą miały kilka fajnych grot. Ja tam bym niczego nie zmieniał ale każdy ma swój gust. Pamiętaj, że to Twoje akwarium i to Ty będziesz je codziennie oglądał.
adam17123 Opublikowano 3 Marca 2015 #5 Opublikowano 3 Marca 2015 Baniak spoko osobiście dałbym jakiś jeden wyższy kamol,aby trochę osprzęt zakamuflować.
wojtas1500 Opublikowano 3 Marca 2015 #6 Opublikowano 3 Marca 2015 Baniak fajny a co do saulosi i yellow jest ryzyko krzyżowania się gatunków ale to nie powód by nie łączyć...możesz np.maingano rdzawe lub perlmutt jest tego masa...
ryba1 Opublikowano 3 Marca 2015 #7 Opublikowano 3 Marca 2015 a co do saulosi i yellow jest ryzyko krzyżowania się gatunków Znasz przypadek takiej krzyżówki ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się