Skocz do zawartości

Nasze ukochane pyszczaki czyli co pływa w naszych akwariach


harisimi

Rekomendowane odpowiedzi

Astatotilapia jest różnie kwalifikowana. Przykładowo Spreinat wyłącza tą rybę z układu non-mbuna, mbuna i traktuje jak Tilapie rendalii. W literaturze spotyka się różne opinie na ten temat. Na stronach francuskich jest to non-mbuna. Zapewne zgodnie z ich mentorem Tuvilem. Ad Konings uznaje pomimo pewnych wątpliwości że jest to mbuna a dokładnie nawet ryba najbliższa rybie od której wywodzą się pozostałe pyski. Jako że uznaliśmy że stosujemy nazewnictwo Koningsa to trzeba być konsekwentnym i tutaj także trzymać się tego. autora. Swoją drogą ta ryba jest jak mbuna i bardziej mi ją przypomina w zachowaniu

-- dołączony post:

Poszedł mój głos ale tylko na predatory bo chyba dwa razy nie idzie głosować.


Ja zaznaczyłem 3 opcje

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu moje trzy grosze:

1/ Czy nie brakuje rodzaju...tego na S.;)....dennego...nocnego?

2/ Może warto dodać "ryby sztuczne"

3/ Może warto dodać "ryby spoza Malawi"

0% złośliwości - nie namawiam, ale też jestem ostatni do rzucania kamieniem;)

od.pkt 2 - No odrobina (ciut-ciut) złośliwości w stosunku do iceberga, który IMHO ma taryfę ulgową w stosunku do fire-fish:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synodontis to dodatek podobnie jak zbrojniki .W sumie nie są istotne w tym sondażu. Generalnie nie powinno się wskazywać sztucznych ryb bo są to tylko umowne nazwy rodzajowe ale po pierwsze to zabawa a poza tym nie przewiduje się sali przesłuchań czy tortur aby wydobyć z glosujacego całej prawdy :-D;-). Glosujcie zgodnie z waszą opinią :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku czy możesz wyedytować mój głos? Kliknąłem na haps zamiast aulonki ;)


Tak to jest jak się najpierw robi później czyta... ;)

No właśnie nie mogę ;( to działanie anyoszustowe coby sobie moderator zwycięstwa nie zapewnił . Piszę to po konsultacji z Sir_Yaro a jak on nie może to gdzie mi biednemu żuczkowi do niego :D.

-- dołączony post:

Coś nie tak jest z podliczaniem głosów dla mbuny - liczba głosów - 2, a wymienionych jest trzech "głosujących" użytkowników

PS - teraz już różnica 3 (liczba "głosujących") do 4 (duchu, harisimi, suricade i tom77)

Być może nastawiona jest opcja "Licz wszystkie głosy, z wyjątkiem głosów toma77 - wtedy jest OK:D


teraz chyba jest OK to akurat mogłem poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pamięci że Maciek ma Aulonocara a nie Haps. Stan natomiast nie dołożył 2 grup ( Mbuna i Haps ). Dołoży i odejmie się od końcowego rozrachunku. Zakończę test jak straci dynamikę. Na razie 42 osoby się wyklikały a wiec jeszcze dużo głosów do oddania.

-- dołączony post:

Na razie 52 osoby oddały swoje głosy. Zapraszam pozostałych do zabawy.

-- dołączony post:

Mamy 57 osób, dynamika klapła ;-) jednak wierze, że są jeszcze tacy co chcieliby oddać swój głos a ankiety nie zauważyli. Przypominam więc i tą zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.