Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam prośbę o pomoc w doborze obsady. Od dawna czytam forum, ale im więcej czytam tym mniej wiem co wybrać i sieczka mi śię w głowie robi.

Generalnie chciałbym mieć w tym akwarium mniej ryb ale większe.

Filtracja na dużym sumpie więc o biologię nie muszę się martwić.

Opublikowano
Cześć. Myślałeś o drapieżnikach? Masz dla nich lokum w sam raz ;)

Myślałem i nadal myślę. Taka była też sugestia Pani Moniki z TanMal. Tylko podobno trudno o młodzież, a dorosłe drogie.

Właśnie siedzę i grzebię po sieci ale poddałem się i postanowiłem zapytać tutaj.

A miałbyś jakąś konkretna propozycję?

Bo nie ukrywam, że po zakupie zbiornika, sumpa i całej reszty z kasą jest cieniutko i muszę wszystko dokładnie policzyć i może się okazać, że ekonomia podejmie decyzję za mnie.

I tak mnie już żona prawie z domu wygoniła....

Opublikowano

Podstawowe pytanie: Masz akwarium?


Z tego co widzę to 2 mies temu planowałeś pierwsze malawi 360l na beczkach, dzisiaj wyskakujesz z obsadą do 1000l na sumpie i myślisz o drapieżnikach :)


Jaki jest stan faktyczny?:)

Opublikowano
Podstawowe pytanie: Masz akwarium?


Z tego co widzę to 2 mies temu planowałeś pierwsze malawi 360l na beczkach, dzisiaj wyskakujesz z obsadą do 1000l na sumpie i myślisz o drapieżnikach :)


Jaki jest stan faktyczny?:)



Owszem, akwarium mam, 360l - w podpisie wszystko jest.

1000l zamówione, przedpłacone i już się robi w Szczecinie.

Więc dla uspokojenia Twoich obaw - nie, nie robie sobie jaj ani nie jestem mitomanem :)


A czy poza podejrzliwą i dociekliwą naturą masz także jakieś sugestie / propozycje dla mnie?

Opublikowano


A czy poza podejrzliwą i dociekliwą naturą masz także jakieś sugestie / propozycje dla mnie?



wymień co Ci się podoba i będziemy kombinować :)

Opublikowano
wymień co Ci się podoba i będziemy kombinować :)


Wszystkie mi się podobają i to największy problem :)

A tak na poważnie to nie chcę mieć zupy rybnej tylko kilkanaście dużych ryb, które będą zawsze widoczne w zbiorniku.

Max rozmiar powiedzmy do 20cm - to się jeszcze powinno mieścić w tym zbiorniku.


Tak sobie kombinuję czy by się dało zrobić przejście od strefy brzegowej z roślinami poprzez piach na środku do gruzowska po lewej - tak mi pasuje ze względu na układ pomieszczenia.

Wiem, że pomysł z roślinami jest kiepski, ale może przy właściwym doborze obsady by się udało. A jak szkoda zachodu to jedziemy na skalistą plażę.


Zbiornik będzie miał czarny tył i lewą stronę, komin zewnętrzy po lewej. Gruzowisko umiarkowane, na seprentynicie, biały piasek kwarcowy.

Opublikowano
Max rozmiar powiedzmy do 20cm - to się jeszcze powinno mieścić w tym zbiorniku.

To zapomnij w takim układzie o drapieżnikach, które rosną większe.

Może zastanów się nad takimi rybkami, które rosną do tych 20cm

Protomelas spilonotus Tanzania lub Protomelas Taeniolatus Boadzulu Namalenje

Placidochromis sp electra Likoma lub placidochromis phenochilus mdoka white lips

Copadichromis ivory Undu Reef

Lethrinops marginatus lub Lethrinopsa albus Kande Island

Opublikowano
To zapomnij w takim układzie o drapieżnikach, które rosną większe.


A gdyby jednak drapieżniki to co byś proponował do tego zbiornika?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
    • Fajny kaseciak, czekamy na recenzję po uruchomieniu.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.