Skocz do zawartości

Woda po narurowcu - zdjęcia :(


apper

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą wydajnością coś nie chalo , na takie samej pompie robiłem pomiary i wyszło coś koło 3000 l/h chyba że coś pomieszałem ale nie sądzę.

Odszukałem wątek z pompą :

http://forum.klub-malawi.pl/zmiana-pompy-t24044p4.html



A paprochy , no cóż skłaniam się do opinii Eliota. Musi gdzieś ssać brudna wodę bo raczej nie ma opcji aby woda po wkładzie sznurkowym miała widoczne gołym okiem kawałki czegokolwiek. Jest też opcja niedopasowanych wkładów , Zobacz po wymianie czy w miejscu montażu ( tam gdzie wkład dociskany jest do korpusu ) jest wyraźne odcięcie brudnego od czystego sznurka , jeśli jest brudny na całej powierzchni to masz przyczynę wkłady są o kilka mm za krótkie.


5c5ce037452641bcmed.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym dniu nie będzie prawie nic widać poczekaj trochę.

A z tym przepływem to poprawisz zakładając gąbki zamiast sznurka.

Od stycznia jedna z firm na Allegro będzie oferowała gąbki pasujące do korpusów.

A klarowność jak wcześniej wspominał kolega Stan To purolite czyni cuda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wstrzymam się. Zamówiłem dwa inne korpusy na mechaniki może coś się zmieni. Przedewszystkim zrobię jednak baypas zaraz za pompą prosto do akwa. 3/4 wody puszczę przez mechaniki i przez baypas od razu do akwa z pominięciem reszty instalacji. Na biologię i purigen nie potrzeba dużego przepływu. Myślę, że w ten sposób zyskam ładne kilkaset litrów na przepływie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wstrzymam się. Zamówiłem dwa inne korpusy na mechaniki może coś się zmieni. Przedewszystkim zrobię jednak baypas zaraz za pompą prosto do akwa. 3/4 wody puszczę przez mechaniki i przez baypas od razu do akwa z pominięciem reszty instalacji. Na biologię i purigen nie potrzeba dużego przepływu. Myślę, że w ten sposób zyskam ładne kilkaset litrów na przepływie.


Ja mam takie obejście i poprawia przepływ o sporo literków ;-)

-- dołączony post:

Napisałeś, że masz akwarium otwarte - może to też jest jedną z przyczyn, że woda nie jest idealnie czysta? Nawet bardzo wydajna filtracja nie zapewni Ci krystalicznej wody, jeśli przez taflę dostarczane będą wciąż nowe zanieszczyszczenia...


Kolega pisał , że ma skimer i problem filmu bakteryjnego nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.