Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od jakiś dwóch miesięcy pracuje u mnie filtr narurowy na pompie grundfos z 5szt. takich korpusów firmy aqua filter -


e1e2a0400f9798e7med.jpg


Problem z nimi jest taki, że praktycznie od razu przezroczyste korpusy stawały się coraz bardziej mleczne, matowe od środka. Wygląda to trochę jak osadzający się kamień i jest szorstkie w dotyku. Kamień to jednak nie jest i nie da się zmyć w żaden sposób. Wydaje mi się, że w tworzywie korpusu zaszły jakieś zmiany. Spotkaliście się z czymś takim?


Wkurza mnie to bo po pierwsze jest mało estetyczne a po drugie znacznie utrudnia obserwację wkładów. Zdecydowany jestem wymienić te korpusy, ale nie chciałbym znowu wpakować się w taką samą sytuację. Macie może do polecenia jakieś sprawdzone korpusy z którymi nic się nie będzie działo. Chodzi mi tym razem o korpusy 3 częściowe. Wydaje mi się, że będą wygodniejsze w obsłudze niż 2 częściowe.


Na pewno odpadają takie korpusy, bo miałem taki kiedyś jako prefiltr i też zrobił się mleczny od środka -


646e63fc6467522cmed.jpg


Na prefiltrze miałem też kiedyś taki korpus (pierwszy z lewej) i po kilku miesiącach był jak nówka. Niestety takie korpusy kosztują teraz 80zł/szt. Nie wiem dlaczego bo ja kupowałem go poniżej 30zł...


7385b84ee0dc547fmed.jpg


Polecicie coś sprawdzonego najlepiej 3 częściowego?

Opublikowano

To z pewnością nie sprawa wody bo jedne korpusy są na tej samej wodzie ok, a inne już nie. To kwestia tworzywa z jakiego wykonane są korpusy. Wodę w kranie mam 13gh więc niezbyt twardą. Wiem, że aarset miał taki sam problem i wymieniał korpusy na inne. stan ma takie same korpusy jak ja i również mu zmatowiały. Szukam teraz korpusów 3 częściowych, z którymi nie będą działy się takie cuda.

Opublikowano

fakt mój też zmatowiał ale nie na tyle by nie widzieć w środku co się dzieje z wkładem, innym problemem jest to że po powiedzmy 2-3 dniach po wymianie wkładu potrafi lekko kapać, uszczelka jest cała a takie coś się dzieje ze 2-3 dni i później tak jest że się sam uszczelnia. Co myślicie wymiana uszczelki pomoże?

Opublikowano

Apper u mnie, a miałem kilka rodzajów tych korpusów to zawsze matowiały ale nie brałem tego do "bańki".;) Była powierzchnia chropowata, korpus zrobił się lekko mleczny ale mi to nie przeszkadzało w estetyce bo mam zabudowę a i nie przeszkadzały obserwacje syfu sznurkowego bo obklejenie "gównem" było widać z daleka:D

Jeśli chodzi o względy zdrowotne to nie ma to wpływu na parametry wody, kondycje ryb itp.

Niestety nie powiem Ci który z korpusów nie będzie matowiał.

Opublikowano

U mnie wsie tak samo matowieją no ale nie na tyle żeby nie widział w jakim stanie są filtry. Jeżeli chodzi Pablo o uszczelkę to powstaje pytanie czy aby za mocno jej nie dokręcasz. Już były takie przypadki i problem był w za mocnym dokręcaniu. W narurowcu styka dokręcić korpus ręką do wyczuwalnego oporu.

Opublikowano

Trochę poszperałem w opisach producentów i wychodzi na to, że przezroczyste korpusy narurowców wytwarzane są głównie z dwóch rodzajów tworzyw - politereftalan etylenu (PET) lub acrylonitrile styrene (SAN). Miałem dwa rodzaje korpusów, które wykonane były z PET i obydwa zmatowiały. Trzeci rodzaj korpusu był zawsze jak nówka, ale niestety nie mogę doszukać się, z którego tworzywa był wykonany - przypuszczam, że z SAN. Potwierdzałyby to doświadczenia aarseta, któremu również zmatowiały korpusy z PET i wymienił je na korpusy z SAN i wszystko gra. Wygląda na to, że należy rozglądać się za korpusami z acrylonitrile styrene (SAN), żeby nie było przykrych niespodzianek. Może ktoś potwierdzić moje obserwacje?

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.