Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ok jutro pobawię się z piaskiem postaram się poruszac i sprawdzić czy to się nie wzbija z dna.

Chociaż mam wrażenie że jak tylko wkładam ręke do zbiornika to zaraz jest gorzej nawet nie poruszając dna. Wcześniej jak wkladałem rękę to zaraz film robił sie dwa razy większy. Jutro powiem co z podłożem.


P.S

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Mianowicie w zeszłym tygodniu po pomiarach miałem wyniki

NO2 - 0

NO3 - 40-50

PH - 7,7-7,8

po podmianie w niedzielę około 20% dzisiaj znowu mam

NO3 - 40-50 czy to nie za szybko, w kranie mam NO3 - 2-5 ze wskazaniem na 2. Obsada to 5 szt. saulosi 3-4 cm. oraz 4 maingano rowniez 3-4 cm.

Filtr hw 302 oraz hailea bt 1000

Opublikowano
Ok jutro pobawię się z piaskiem postaram się poruszac i sprawdzić czy to się nie wzbija z dna.

Chociaż mam wrażenie że jak tylko wkładam ręke do zbiornika to zaraz jest gorzej nawet nie poruszając dna. Wcześniej jak wkladałem rękę to zaraz film robił sie dwa razy większy. Jutro powiem co z podłożem.


Miałem to samo u siebie i przeszło samo po jakimś czasie. Przerabiałem tez watę a nawet wodę utlenioną nic nie pomagało po jakimś czasie przeszło samo. Mnie też szlak trafiał bo w akwarium był "siwy dym" ale tylko cierpliwość cię uratuje. Deszczownie wyrzuć bo tylko przepływ zmniejsza a nic nie daje. Wylot z mechanika skieruj w górę żeby tafla falowała i z filtra kubełkowego też. A i ja mam u siebie w kubełku takie cudo: http://zoofokus.pl/?69,purigen wodę z akwarium można pić jest krystalicznie czysta. Pozdrawiam.

Opublikowano

Cześć. Czytałem o purigenie i nawet miałem zamiar go załadować ale nie było w moich zoologikach i odpuścilem. Napisz po jakim czasie u Ciebie to odpóściło oraz czy purigen miał być może z tym związek??

Opublikowano
Cześć. Czytałem o purigenie i nawet miałem zamiar go załadować ale nie było w moich zoologikach i odpuścilem. Napisz po jakim czasie u Ciebie to odpuściło oraz czy purigen miał być może z tym związek??

Purigen to najlepsze co może być i można regenerować do bólu. Ja długo z tym walczyłem purigen na pewno miał jakiś wpływ ponieważ momentalnie krystalizuje wodę i nic nie pływa. Akwarium musi oczywiście dojrzeć bez tego nic nie zrobisz. Na allegro bez problemu możesz kupić. U mnie jest włożone 250 ml do ostatniego koszyka w kuble.

Opublikowano

Ok dzięki spróbuje zatem, może będzie to jakimś sposobem, bo już mam tego serdecznie dość. Nie jest to jakoś mocno widoczne ale mnie osobiście jak o tym wiem, wyprowadza z równowagi.Dzięki raz jeszcze za sugestję.

Opublikowano

Koledzy, nowe wiadomości. Okazało się że najwyraźniej nie wypłukałem zbyt dobrze podłoża i po dołożeniu dodatkowego filtra wew. woda zaczyna sie klarować. Do kubełka wskoczył także purigen 250ml. więc myślę że sytuacja się naprostuje. Mam do Was jeszcze jedno pytanie odnośnie mechanika, mam tego hailea bt 1000 ale po zdjęciu deszczowni nie robi szału, a kiedy się troszke przypcha to już wogóle kupki sobie pływają. Co myślicie żeby dołożyć polecaną na forum pompę aquael circulator, no i właśnie akwa male 126L 80cm. szer. myślałem o 1500 ale mam sporo kamieni i kiepską cyrkulację więc może warto wziąć z zapasem 2000 jak uważacie? czy może się okazać że będzie za mocna i nie da się aż tak przykręcić. Acha jeszcze jedno zależy mi na tym aby bylo cicho więc może polecicie coś innego?.

Dzieki za pomoc.

Opublikowano

Kupki i tak będą pływać niezależnie czy będzie cirkulator 1500 czy większy.Miałem podobny problem.Po zakupie cirkulatora 1500 okazało się,że kupki jak pływały tak pływają nadal.Te które osiądą na gąbce nie spadną,ale filtr jako sam w sobie ich nie przyciągnie(u mnie tak było,może to wina cyrkulacji tego nie wiem).Druga sprawa to rozmiary tego całego sprzętu.też mam akwarium 80 cm i pierwsze co rzucało się w oczy patrząc na akwarium to ten wielgachny filtr.Filtr jest niesłyszalny,gdy wyłączymy napowietrzanie.I jeszcze sytuacja gdy chcemy wyczyścić gąbkę,większość kulek spada z powrotem do wody.Ja zrezygnowałem z tego już po kilku dniach i zbieram kupki przy podmianie raz w tygodniu,innego wyjścia wg.mnie nie ma,a czytałem na ten temat kilka nocy.pozdrawiam

Opublikowano

Dzięki za rozjaśnienie sytuacji. Chyba się wstrzymam gdyż miałem wrażenie że się poprawia a tu dziś znowusz pełno w wodzie syfu, już mam tego dość zaczynam powoli się zastanawiać czy to był dobry pomysl to Malawi. Fajne jest nie powiem ale ten syf i korzuch bakteryjny doprowadził mnie już do szewskiej pasji. Już poprostu nie mam kompletnie pomysłów.

Pozdrawiam.

Opublikowano

Hm, korzuch bakteryjny da się zlikwidować przez dobre napowietrzanie wody, czyli skierowanie wylotu filtra w tafle, tak żeby solidnie falowała, deszczownią tego nie załatwisz, to powinien być spłaszczony i skierowany do góry wylot, do tego z mechanika tak samo można skierować strumień wody w taflę i będzie ok. Co do cyrkulacji to musisz pokombinować z ustawieniem filtra wewnętrznego względem wylotu z kubła. Ja mam np. ustawiony mechanik przy zasysie i strumień wody skierowany (na taflę oczywiście) wzdłuż tylnej ściany akwarium, w stronę wylotu kubła, a ten natomiast jest ustawiony skośnie na przednią szybę i nie mam żadnych problemów z syfem... Co jakiś czas coś tam się zbierze, ale po kilku chwilach znika. Cierpliwości, pokombinuj trochę ;)

Opublikowano

Cześć. Dzięki MatiK za dobre słowo ale walczę z tym juz jakis czas i nic.

- filtr skierowany na tafle faluje dość mocno

- cyrkulacja tez jest ok, no może nie jest źle tyle ile zostaje ogarne bez problemu.

Klopot jest z pływającym kurzem pyłem czy grom go wie co to jest a plywa w toni oraz na powierzchni. O ile wiem że na powierchni to film bakteryjny to w toni już nie mam pomyslu co to może być. W mechaniku wata gąbki - nic nie daje W kuble zeolit purigen oraz żwir koralowy no i wata. Podłoże jak ruszę nie wzbudza się już ręce opadły.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.