Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy ktos wie czy na necie lub może ktos z klubowiczów ma elektroniczna wersje instrukcji obsługi do JBLa CP 250 Wiem ze wiele przydatnych informacji co to filtra można wlasnie w instrukcjach znachodzic.

Opublikowano

Nie spotkalem sie nigdzie w necie z instrukcjami w wersji elektronicznej do filtrow... z prostego powodu: dolaczane sa z filtrem do opakowania. Jedynym wyjsciem dla Ciebie jest albo zeskanowanie przez kogos instrukcji albo zdjecia cyfrowka.

A tak przy okazji... jesli zamierzasz kupic jbl to ja dostaniesz, podstawowe informacje dotyczace przeplywu, poboru pradu, wyposazenia, wypelnien itp. znajdziesz w sieci. Jak rozumiem wolalbys pewno dostac wszystko na tacy, ale czasami trzeba ruszyc glowa albo palcami na klawiaturze.

Opublikowano
zaloguj się na www.elektroda.pl i tam zobacz


sluchaj,jak masz dawac takie rady to ja dziekuje. jezeli juz dajesz link do jakiegos zrodla, to zobacz laskawie czy jest tam to, do czego odsylasz. Skoro mozesz sie zalogowac wystarczylo po prostu to zrobic i sprawdzic przed napisaniem posta . Rownie dobrze moglbys napisac idz do biblioteki, a nuz maja to gdzies na dyskietce.

Opublikowano

Ale bez nerwów.. nie miałem czasu to ile mogłem pomóc pomogłem. Elektroda ma baze instrukcji obsługi dość sporą.

Sprawdzałem teraz, niestety nie ma.

Dalej jednak uważam że to nie powód by na mnie tak naskakiwać:/

Opublikowano

Spokojnie, panowie, na pierwszy rzut oka widac, ze caly ten topic nadaje sie, zeby go lobem rzucic do smietnika. Instrukcje udostepniaja w kazdym sklepie, wiec - czester - proba pomocy chwalebna, ale podwojnie chybiona. Przede wszystkim troche luzu i nie piszcie w topicach, ktorych tak naprawde nie powinno byc, jezeli komus nalezy sie bura to kaziowi. Dane techniczne sa w kazdym netowym sklepie, a poza nimi istotne w instrukcji sa tylko podziekowania za trafny wybor. BO przeciez jak obluzyc filtr wiadomo, nie? :)

Topic zostawie - dla przykladu.

Opublikowano
Instrukcje udostepniaja w kazdym sklepie...
dokladnie to samo pisalem w swoim pierwszym poscie w tym topiku.


Dalej jednak uważam że to nie powód by na mnie tak naskakiwać:/


To nie bylo naskoczenie tylko delikatne zwrocenie uwagi. Gdyby mnie ktos odeslal na strone, musialbym poswiecic troche czasu na rejestracje z przeswiadczeniem ze to czego szukam moze tam byc , a potem nie znalazl to bylbym lekko zdegustowany. Jesli poczules sie zaatakowany to przepraszam.

Opublikowano

Zgadzam się z wypowiedzia kaszuba z tym ze jako Topic dalej się rozwija i to raczej nie merytorycznie to go zamykam

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Zdecydowanie, 3 to za dużo do Twojego akwarium. Skoro piszesz, że wolałbyś mniejsze gatunki, a więcej osobników, to na pewno odpada Acei, również dlatego, że po prostu rośnie za duży na ten litraż. Do Saulosi dobrym towarzystwem w Twoim zbiorniku byłby np. Labidochromis Perlmutt, fajna i ciekawa rybka. Możesz spróbować też że wspomnianym przeze mnie Maingano.  Dwa gatunki po 10-12 sztuk maluchów i celować w dwa haremy, po jednym z każdego gatunku.
    • Dziękuję za rady, jeśli zostanę przy 2 gatunkach, po ile sztuk może zostać? Czy 3 to już za duża liczebność?  
    • @Bartek_De założyłem że jak ktoś miał do czynienia "latami" z akwarystyką to już nie jest początkujący 😉😃
    • Też mi się tak wydaje, może Maingano do towarzystwa Saulosi, jeśli pozostać przy niebieskim?
    • Najprawdopodobniej w tak małym akwarium i źle dobranej obsadzie ryba jest nękana ewentualnie odczuwa pogarszanie się parametrów wody .  Masz ryby z różnych biotopów. Co się zmieniło? Zmieniło się to , że ryby dorosły , zmieniły się też parametry wody bo nie wierzę aby Twoja filtracja była właściwa patrząc na ten filterek. Tak jak napisał @yaroryby dorosły w złych warunkach i  się po prostu męczą  bo zmieniły się parametry i ubyło im miejsca .  Poczytaj wskazany link i zastanów się czy na pewno chcesz tak trzymać ryby i z jakiego biotopu. Nie chcesz się zrazić to działaj .
    • Poczytałem , poobserowałem, wziąłem też pod uwagę ryby, które mam w swoich zbiornikach.  Z uwagi że posiadam zbiorniki, w których posiadam młode  rdzawe, maingano, perlmutty, cynotilapie zebroides cobue (100x50x50 do likwidacji jeśli postawie 180cm) oraz w 120x50x50 copadichromis trewavasae lupingu oraz yellowy. To ostatecznie u mnie będą 2 akwaria. 120x50x50 oraz w/w 180x50x50.   Z uwagi że w 120cm mam copadichromis trewavasae lupingu wraz z yellowem od ponad 2 lat pora na jakieś zmiany. Nie ukrywam że z yellowami jestem już od blisko 4 lat i mi się przejadły. Także widzę 2 rozwiązania: -OPCJA 1 W 120x50x50 Zostawić copadichromisa trewavasae lupingu F1 dopuścić np. Labidochromis perlmutt (pasuje pod kątem żywieniowym) w miejsce yellowa.   A w 180x50x50 zrobić mbuniaka np. ze stadkiem acei luwala lub itungi. Do tego dokupić sobie "szefa" protomelasa steveni taiwan reef oraz z 2 gatunki mbuny pośród ryb: cynotilapia, maingano , rdzawy lub kolejne marzenie (Metriaclima msobo lub Fainzilberi)    - OPCJA 2  W 120x50x50 zrobić typową mbunę pośród rdzawego maingano cynotilapii.   W 180x50x50 zakupić placidochromisa mdoke white lips + aulonocare i np. dorzucić pasującego żywieniowo Labidochromisa perlmutta czyli zrobić non mbuniaka ale... wtedy muszę też sprzedać copadichromisy z 300l.  
    • No dobrze ale co się zmieniło co się dzieje tej rybce   
    • Rok temu były młode, rosną, dojrzewają. Są większe i więcej brudzą,  ten rok to żaden argument. Wszystko mogło się w rok zmienić. Posłuchaj się rady Andrzeja .
    • Tylko ja już mam je ponad 1rok i wszystko było dobrze. Nie umierają teraz tylko od paru dni ta rybka tak się zachowuje 
    • @madzia123 Akwarium wygląda na 112 litrów (?) może mniej. Działasz w ciemni i po omacku. Rozumiem , że chcesz mieć fajne ryby .  Moja propozycja jest taka jak zaraz napiszę i mam nadzieję , że się nie obrazisz. Jeżeli chcesz trzymać ryby z jeziora Malawi to wejdź w podany link i sobie na spokojnie poczytaj..  ... a unikniesz błędów.  Warto zaopatrzyć się nawet w jakiekolwiek testy aby przynajmniej prawidłowo wystartować z akwarium. Ryby muszą być odpowiednio dobrane jeżeli chodzi o ryby jako takie i o pyszczaki.  Sztuka dobierania obsady nie jest trudna i możesz liczyć na naszą pomoc. Tak samo jeżeli chodzi o wszystkie inne aspekty akwarystyki związane z naszym biotopem.  Teraz jedynie co mogę rozsądnego zaproponować to pozbądź się tych , ustal jakie byś chciała duŻe akwarium i jeżeli zdecydujesz się na nasz biotop wtedy pytaj a nikt Ciebie nie zostawi samej z problemami.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.