Skocz do zawartości

Problemy z obsadą


LECHPL

Rekomendowane odpowiedzi

Moje rybki to Copadichromis ivory undu reff ,A Stuartgranti usisia oraz A Jacobfreibergi eureka color i z tymi ostatnimi mam problem .Dwa samce podzieliły sobie baniak ( 450 l ) na połowe i terroryzują całą obsadę oprócz dwa razy większego samca usisy ,najbardziej przesrane mają Copadichromisy a one były dla mnie priorytetem .Co zrobić wywalić wszystkie eureki (2+3) czy tego bardziej agresywnego zajoba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jacobfreibergi eureka color i z tymi ostatnimi mam problem .Dwa samce podzieliły sobie baniak ( 450 l ) na połowe i terroryzują całą obsadę

Eurtka jak każda ryba z grupy Jaobfreibergi jest rybą agresywną. Nie miałem pojęcia, że tak może być do póki nie zakupiłem Otter Point. U mnie też tak jest, że samczyk próbuje terroryzować cały zbiornik.

Posieadam Copadichromisa Ivory i nie zauważyłem aby był strasznie zdominowany przez inne ryby. Rybka ta pływa sobie po całym zbiorniku a najlepiej w toni. Jest cały czas wybarwiony oprócz godzin porannych. Może później się budzi:-)

Nie wiem jakiej wielkości masz swoje rybki?

Moje mają około 10-13cm. Samczyk Otter Point ma 13cm a Ivory 10cm

Myślę, że Ivory po osiągnięciu tych 9-10cm będzie w pełni wybarwiony . Copadichromis Ivory jest bardzo delikatną rybką. Tak więc według mnie powinieneś poczekać jeszcze. Nic nie usuwać. A będzie to wynagrodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w 200 cm nie było by tak samo ,samiec z lewej strony wisi w połowie zbiornika i czeka aż tylko któraś ryba się zbliży zaraz wali .Ten po prawej przegania wszystkie do góry i tak reszta żyje na 25% akwarium .Dodam że są to ryby jeszcze młode ok 6 cm bo samce C ivory undu mają lekko z 9 cm ,a wszystko pływa u mnie od połowy września .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w 200 cm nie było tak samo

Póki co się nie dowiesz, chyba, że w najbliższym czasie postawisz 200cm. Nie ma co porównywać czy takie czy siakie akwarium. W grę wchodzi jeszcze charakter ryby.


Myślę, że trochę przesadzasz i demonizujesz z tą agresją.

Masz nowiutkie akwarium. Obserwujesz nowe zachowanie ryb, młodych ryb. Jak każda ryba pokazuje lub chce pokazać swoją siłę. Będzie się to zmieniać powoli ze wzrostem ryb. Nie patrz na Copadichromił Ivory bo to jest, jak napisałem wcześniej bardzo delikatna ryba.

Jeżeli nie podoba się Tobie to co się dzieje w zbiorniku usuń jednego samca Eureka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rybki to Copadichromis ivory undu reff ,A Stuartgranti usisia oraz A Jacobfreibergi eureka color i z tymi ostatnimi mam problem .Dwa samce podzieliły sobie baniak ( 450 l ) na połowe i terroryzują całą obsadę oprócz dwa razy większego samca usisy ,najbardziej przesrane mają Copadichromisy a one były dla mnie priorytetem .Co zrobić wywalić wszystkie eureki (2+3) czy tego bardziej agresywnego zajoba ?
Witaj, jeżeli wywalisz jeden gatunek aulonocary to dręczenie przejmie druga odmiana. Połączenie takie jest możliwe jak byś dodał do istniejących ryb młode aulonki. Źle połączyłeś gatunki w takim przypadku możesz przedzielić zbiornik szybą, lub dręczone ryby umieścić w klatce w tym zbiorniku, i czekać aż ryby przyzwyczają się do siebie. Połączenia dużych ryb to nie lada wyznanie, jeżeli cenny dla ciebie jest copadichromis to zlikwiduj tą aulonocarę. Na pewno w takich połączeniach dużą rolę odgrywa długość zbiornika.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że Usisya jest łagodna jak Copadichromisy ,czasem sie tam poskubią w obie strony i to wszystko. Z agresją Eureki nie przesadzam ,wiele lat trzymałem mbuna i niejednego trupa z akwarium wyciągałem ,wiem że to nie poziom agresji Arratusa ale na tle tych sierot wystarczający. A po zatym kto zerknie na akwarium zaraz pyta ,a co te ryby tak siedzą w jedmy kącie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka to ryba sztuczna wiec bardzo możliwe ze poza jakimś jacobem ( np Otter Point lub Cape Maclear ) ma w sobie jeszcze coś a to coś to może być np mbuna. Widziałem calico terroryzującą venustusa wiec przy sztucznych tworach wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.