Skocz do zawartości

nowa obsada akwa 375l


wejderozmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


jestem w trakcie zmiany obsady. I tu pytanie, a raczej ich kilka. Na początek trochę o baniaku ;] 150*50*50 penplax cascade 1500 i ph802 więc filtracja znośna. Wymienione też będą dekoracja, a w szczególności tło z łupka które nie przetrwało próby czasu i łupek się poodklejał. Co ja bym tam chciał pomysły są 2:


1. Pozostawiamy mbune napewno zostają l. zebroides stado ok 12 dorosłych ryb, afry cobwe, ps. willimas jeżeli dostanę jeszcze gdzieś te ryby bo mi się stadko przetrzewiło co do tego myślałem nad politem ale jest już williams


2. Wpuszczamy drapieżnika ale baniak zamały ;/ nie znam tej części jeziora więc może potraficie cosik polecić??


I temat kiedyś ostro wałkowany łączenie mbuny i utaki ;] zebroidesy z aulonkami jak to się ma w teorii


Za wszelkie odp dziękuję a i nowe pomysły mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO drapieżnik z prawdziwego zdarzenia odpada, baniak jest jednak stanowczo za mały. Można by jedynie pomyśleć w nim o fryeri z jakąś nie mbuną. Jak dla mnie mbunowa obsada z 3 gatunkami już by wystarczyła jeśli jednak chcesz uczcić zmianę zbiornika dodatkowymi rybkami to do ekipy którą masz dorzuć coś stosunkowo łagodnego i wszystkożernego lub mięsożernego może jakąś maylandia lub melanochromis.


Obecnie posiadana mbuna bardzo prawdopodobnie zniszczyła by Ci młode Aulonki. Pozostawiając tylko zebroidesy które są jak domniemam dorosłe również ryzykujesz choć ryzyko zmniejszasz. Zebroidesy i jakieś żółte aulony wyglądałyby na pewno fenomenalnie pozostaje pytanie kim jest ten zebroides i jak zniesie dietę mięsną. Ad sugerował ze jest roślinożerny ale pewny tego nie był, ty powinieneś wiedzieć więcej bo od kiedy cię znam masz zebroidesy i wiesz czym je karmisz a widzę że mięsożerne towarzystwo im nie przeszkadza. Jednak dorosłe mbuna dla młodych aulonek mogą być ciut szorstkie wiec wybór i ryzyko są Twoje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kim jest ten zebroides ;]


nie podwazając autorytetu Ad-a z obserwacji w kałuży jaką jest mój baniak stawiałbym bardziej na mięsożerców i wbrew pozorą waleczna rybka. I im teraz zaczynam po targach poszukiwa nowej obsady napewno nie zrezygnuję z williamsów i zebroidesów co do kompletu czas pokaże ;] Wylecą otoczaki są zza ciężkie i za dużo wody wypychają i powstanie nowe tło gotowca pokażemy mam nadzieję, że już na nowy rok ;]



Co do twojej wypowiedzi Hari to młode aulonki napewno by nie wytrzymały z Williamsami są paskudne ;];] ale jakie piękne ehh


czyli obsada mbuna wyjściowe gatunk l zebroidies i ps williams co proponujecie i kto ma młode williamsy ;];]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest decyzja co do obsady baniaczka:


p. williamsi ( uzupełnienie do 2+5)


l zebroides ( pozostaje stadko 2+7 )


c afra cobwe ( wymiana ryb docelowy układ 1+4 )


m chipokae ( nabycie nowych docelowy układ 1+3)


co do wystroju budowa lrzejszego tła, wymiana piachu na nowy i pozostaja otoczaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.