Skocz do zawartości

Jaki piasek i gdzie go zakupić?


Coatl1987

Rekomendowane odpowiedzi

witam

a czy może zostać użyty piasek z jeziora. i jak go przygotować?

poz


Proponuje zakupić piasek firmy Kreisel 099,drogi nie jest bo coś około 10zł za 25kg,granulacja 1mm odpowiednia do naszego biotopu,wystarczy go przepłukać,dla pewności można jeszcze wyparzyć wrzątkiem i wkładać do baniaka ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej masz do Suwałk, tam jest OBI i też jest piasek do kupienia, ale myślę, że u Ciebie także znajdzie się jakiś sklep budowlany, w OBI i Castoramie piasek kosztuje jakieś 8zł.

Osobiście nie próbowałbym brać go z jeziora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie próbowałbym brać go z jeziora


Czemu ?


Zawsze biorę piach ze żwirowni czy piaskarni dzięki czemu nie jest jednolity i wygląda naturalnie. Jak ktoś czuje nie pokój to wystarczy jak zaleje taki piach ACE i po 24h godzinach wypłucze i ma gotowy piach do akwarium.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ?


Zawsze biorę piach ze żwirowni czy piaskarni dzięki czemu nie jest jednolity i wygląda naturalnie. Jak ktoś czuje nie pokój to wystarczy jak zaleje taki piach ACE i po 24h godzinach wypłucze i ma gotowy piach do akwarium.



Może zostały mi w pamięci obrazy z dzieciństwa jak wyglądało jezioro, nad którym można powiedzieć się wychowałem. Teraz może jest lepiej, ale jakoś tak nie mógłbym :)

Zapewne jak piszesz ACE pomoże, w sumie alternatywny i tani sposób pozyskania podłoża do akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, jak piasek kresiela jest po prostu brzydki i nienaturalny, a jak biały to wygląda jak kasza manna. Oczywiście każdy zrobi jak uważa za stosowne.


Uważam dokładnie tak samo piasek kresiela jest brzydki, a piasek biały to jest tylko przez chwile a później wiadomo :D nie mówiąc już o granulacji kasza manna fruwająca po całym szkiełku porostu tragedia !!! Przerabiałem już to także odradzam !!! Oczywiście każdy robi jak uważa:D



Nic nie daje takiego efektu jak naturalne podłoże :D

post-11883-14695724104919_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno o gustach się nie dyskutuje. ;)

Ja odniosłem się tylko do twierdzenia o taniości naturalnego podłoża potraktowanego ACE.

I na czym polega "nienaturalność" Kreisela? Czy oprócz (prawdopodobnie) przesiewawania jest on jakoś przygotowywany? Uzyskiwany ze skał? Barwiony? Wykopywany na Marsie?


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

kupiłem dzisiaj kriesel 1mm - nie wiem ,ale z 1mm to on tyle wspólnego co rakietą. może z 10 ziarenek na garść ma 1mm a reszta po0,3 jak nic, albo i mniej . należy najlepiej kupić piasek w akwarystycznym.!


Ależ nie prawda ten piasek jest bardzo dobry. Dla mnie 1mm to za dużo a kreisel jest OK. Będziesz z niego zadowolony zobaczysz:D Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.