Skocz do zawartości

Filtr narurowy porady, opinie


skresz

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko bylo by w PP, w PEX chce zrobic w akwarium i przylaczyc sie do PP. To tak naprawde beda potrzebne mi cztery koncowki PEX.


To jak zrobil bys wyjscia ? Skasowal bys pusty przelot ?


Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2



Ja bym korpus 3 przerzucił za 4 a wylot z 5 i 6 połączył tez do 3, 4 likwidując powrót za 4


obejście za pompą bym zostawił ale na 3/4 i dam na nim kranik do podmian i ewentualnie pusty korpus


Ewentualnie jak chcesz bardzo małe opory to pompę musisz podłączyć bez śrubunku (wtedy faktycznie będziesz miał 1 1/2) a za nią dać trójnik 1 1/2 i do niego podłączyć obejście a przed nią dać do każdego sznurka osobną nitkę bezpośrednio od akwarium. Nie wiem czy to gra warta świeczki ale to ty musisz zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To korpus 3 mozna przeniesc na obejscie i tak jest awaryjny na wegiel. Czytalem ze najlepiej FBF zeby mial swoje wyjscie do akwa. Tak mi doradzono jak zamiescilem jakis projekt wczesniej, gdzie FBF 5 i 6 byly w szeregu z jednym wylotem


Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zrobić tak jak piszesz tylko już się pogubiłem bo nie wiem po co ci w takim razie te dwa dodatkowe sznurki 50 (myślałem że służą by syf się wpadał do złoża). Co do konstrukcji pamiętaj tylko że woda zawsze popłynie tam gdzie będzie miała łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi, 100 mikronow ma ochronic pompe przed wiekszym syfem, a 50 mikronow ma wylapac reszte brudu.


Najszybciej poleci przez przelot, przez FBF ma byc maly przeplyw tak samo przez purigen.


Jak nie zbuduje to sie nie dowiem


Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja planuje tak, (sory za jakość rysuku, na szybko go narysowałem), sprawa jest prosta i ograniczona do minimum, wlot z akwarium, nastepanie filtr mechaniczny z siatką (łapie tylko duże kawałki) aby zabezpieczyć pompę, następnie pompa, za nią 3 korpusy z sznurkiem pewnie 50 mikronów, później trójnik i na jednej róże powrót do akwarium a druga na biologie, stary filtr zewnętrzy bez wirnika tak z 4l pojemności i powrót. wszystko. na zdjęciu czarne to korpusy, zielone zawory czerwona pompa i niebieska biologia. musze jeszcze tylko gdzieś wstawić zawór do podmian:)

post-15047-14695722597555_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dużym błędem byłoby umieszczenie mechaników za pompą zamiast przed? Czy ktoś może powiedzieć, czy rzeczywiście wyjmuje piasek z korpusów mechaników? Bo to miękkie to chyba pompie nie powinno zaszkodzić? ;) Może sobie podarować ten korpus z wkładem siatkowym przed pompą? Nie wiem czy są sensowne korpusy 1", ale ten co ja kupiłem to pic na wodę. Przyłącza ma niby jeden cal, ale wewnątrz zwężenie ostre. Jak dasz dwa równolegle to OK, ale jak dasz jeden, to Ci może stłumić przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.