Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Cytat:

2) Czy dając zawór przed HW + otwarcie zaworu na 1/8 mogę spać spokojnie?!



Tego Ci nie zagwarantuję. Nigdy nie miałem styczności z tym filtrem, więc nie wiem czy go nie rozszczelni. Ale po zmniejszeniu przepływu na HW powinno być ok.


Co do osuszania korpusów spróbuj włączyć układ bez wkładów. Jeśli będzie ok to będziesz wiedział gdzie jest problem.

Ja u siebie mam w korpusach gąbki ppi45, po czyszczeniu załączam pompę jest sporo powietrza , pompa na 3-cim biegu usuwa powietrze z korpusów w ciągu kilku - kilkunastu minut.

Opublikowano
W temacie opinie i porady myślę że mogę się wypowiedzieć.

Dłubałem narurowca z wielkim poświęceniem, tak jak potrafiłem najlepiej. Oczekiwania były wielkie, że cicho że wydajnie , że prosta obsługa i najważniejsze że mechanik i biolog w jednym.

Niestety nie jestem zadowolony z mojego układu.

Niby prosta sprawa , dwa równoległe korpusy z zaworami do odcięć przed pompą, jako mechanik, dalej pompa, sekcja biologii - równoległe korpusy z matrixem i bypass. Na razie tylko tyle , bo w trakcie składania jest jeszcze adsorber na purolite.

Mój problem dotyczy pierwszej części i łapania lewego powietrza. Wiele rzeczy już zrobiłem żeby sobie z tym poradzić i niestety nic nie przyniosło skutku. Doszczelniłem taśmą teflonową chyba wszystkie połączenia w podejrzanej gałęzi. Silikonowałem śrubkę do odpowietrzania. Wymieniłem nawet oring w korpusie. Nic nie pomaga.

Na jednej gałęzi jest względnie ok, jak tylko przełączę się na drugą - od razu zaczyna się dyskoteka.

Zaczynam powoli myśleć czy to aby nie jest wina samych korpusów, że nie za bardzo chcą pracować w podciśnieniu.

Korpusy mam takie:

http://www.woda.com.pl/p1244,wh10g-fhpr34-3-korpus-filtra-10-cali-przylacze-3-4-cala.html



Niestety odczucia mam te same co Ty. I chyba ten sam problem. U mnie problem z powietrzem zaczyna się na II biegu. I tak jak piał DonPempollo mnie też czaka przebudowa.

Opublikowano

Założyłem nowy zawór przed HW i nawet przy otwarciu na 1% głowica od ciśnienia podnosi się o 2-3 mm od korpusu (przez co cieknie przez główną uszczelkę).Podłożyłbym jakieś dystanse pod klamry by mocniej trzymały głowice, ale jest to chińczyk i może coś chrupnąć - wiec tego nie zrobie.


Niestety HW musi byc przed pompą (ma pracować podciśnieniem). W związku z czym jeśli nawet znajdę miejsce to pompa będzie na końcu układu czy to jest jakiś problem ?

Opublikowano

Musisz pamiętać że pompa raczej pcha niż ciągnie. Więc lepiej jak będzie na początku układu.

Zastanów się, czy jednak nie warto zastanowić się nad wywaleniem tego HW i w jego miejsce wstawić korpus lub dwa i zasypać go np. matrixem lub innym złożem. Koszt 2 korpusów to 40-50zł remont zalanego mieszkanie dużo droższy.

Opublikowano
Niestety odczucia mam te same co Ty. I chyba ten sam problem. U mnie problem z powietrzem zaczyna się na II biegu. I tak jak piał DonPempollo mnie też czaka przebudowa.


Hmm, podobną sytuację miałem w drugim narurowcu i działałem w podobny sposób co DonPompolo i nie wiele się to zdało. Skończył się problem kiedy zamieniłem mechaniki sznurkowe 100mic. na owatę. Najprawdopodobniej to lewe powietrze to była kawitacja.

Opublikowano
Hmm, podobną sytuację miałem w drugim narurowcu i działałem w podobny sposób co DonPompolo i nie wiele się to zdało. Skończył się problem kiedy zamieniłem mechaniki sznurkowe 100mic. na owatę. Najprawdopodobniej to lewe powietrze to była kawitacja.


Co prawda mój wcześniejszy post kierowałem do kol.DonPempollo aby włączył układ bez wkładów. To ten sam problem może mieć kol. carpov.

Tak jak napisał stan to prawdopodobnie kawitacja

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie ma znaczenia większego ale daj korpus 10cali z gwintami 3/4 plus do tego potrzeba Ci przejściówkę zrobić z gwintu na wąż. Poniżej masz link do takiej przejściówki.


http://www.farma-malecki.pl/index.php?p1040,przelot-wcisk-20-3-4-zlaczki-wciskane


Oczywiście na gwint załóż taśmę teflonową i dopiero wtedy wkręć w korpus narurowy. Przed zakupem zapytaj czy końcówkę którą chcesz zamówić ma pełny przelot. Nie które mają zwężenie które skutecznie zagłuszy CI przepływ.

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.