Skocz do zawartości

NO2 0.9 i rośnie, NO3 1-10 i stoi, 3 tyg od startu


Miros

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie, pysie ocierają się bójkami o żwir, dodatkowo mają jakieś dziwnie duże brzucha?? Czy NO2 może mieć coś z tym wspólnego? Pokarm cichlid gold i excel mini pellets

-- dołączony post:

Deccorativo ile kupić tych Military hellmets? plaga piszą nie grozi, a okrzemki chętnie zjadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu słowo klucz to "raczej", które nie wyklucza wyjątków potwierdzających regułę. Np. wystarczy zachwiać chemią wody poprzez dużą podmianę, wymianę podłoża lub dekoracji i w miejscach braku innych glonów pojawią się okrzemki. Przy normalnie prowadzonym baniaku, bez nadmiernych ingerencji wysyp okrzemek w dojrzałym baniaku to duuuży ewenement, mnie się nigdy nie zdarzył.

Ale to nie temat o glonach :)



Tu się w 100% zgadzam. Zachwianie chemii w wodzie może spowodować pojawienie się rudzielców w baniaku. Jestem tego żywym przykładem. Raz przy dołożeniu kamienia, drugi raz przy dosypaniu piasku pojawiły się chwilowo w moim akwarium.


Wracając do tematu, ocieranie się ryb i wzdęcie może świadczyć o złej kondycji ryb. Wpuściłeś ryby do niedojrzałego akwarium. W tej chwili robisz ciągłę podmiany, które pośrednio zaburzają biologię w akwarium. Jeżeli kupiłeś ryby z dobrego źródła to odchorują i wrócą do zdrowia a jeżeli są z zoologicznego (malawi-mix) to część może Ci paść.


W tej chwili okrzemki są Twoim najmniejszym zmartwieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, pysie ocierają się bójkami o żwir, dodatkowo mają jakieś dziwnie duże brzucha?? Czy NO2 może mieć coś z tym wspólnego?


...oczywiście! Jest to objaw zatrucia azotynami wg mnie.Ich wysoki poziom powoduje między innymi uszkodzenie krwi,wątroby,i innych organów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, pysie ocierają się bójkami o żwir, dodatkowo mają jakieś dziwnie duże brzucha?? Czy NO2 może mieć coś z tym wspólnego? Pokarm cichlid gold i excel mini pellets

-- dołączony post:

Deccorativo ile kupić tych Military hellmets? plaga piszą nie grozi, a okrzemki chętnie zjadają



Od tygodnia twoje ryby są podtruwane przez azotyny NO2, najpierw pisałeś że nie widzisz żadnych negatywnych objawów po tygodniu już je masz.

Wszyscy koledzy ci piszą co to jest i jakie może mieć skutki.

Azotyny to cicha śmierć ryb, nie zawsze zabija natychmiast i pisze ci Andrzej co powoduje.

W efekcie uszkodzeń organów wewnętrznych, ryby czasami padają nawet już po zaniku trujących NO2 i wtedy nie kojarzymy tego z NO2.

Ponownie ci powtarzam skup się tylko na rybach - pozostaw wszystkie inne tematy okrzemek, helmetów, roślinek .

Ty nadal nie wiesz jaką masz wodę i na jakim etapie jest proces nitryfikacyjny - czy problem będzie narastał czy już jest z górki bo to co najważniejsze czyli testy wody nie zrobione !!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to podziwiam tutaj kolegów na forum za ich cierpliwość. Piszecie kup testy to kolega kupuje online z dostawą za kilka dni zamiast do akwarystycznego podjechać, piszecie nie karm ryb to i tak da im jeść. A wszystkie problemy wynikają oczywiście z lenistwa bo ciężko było zajrzeć na forum do działu dla początkujących...


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tak jak sugerowaliście zakupiłem testy JBL, przesyłam pomiary z 21:00


NH4 - < 0.05

NO2 - 0.6 (stoi)

NO3 - 10 (wzrosło)


woda podmieniana codziennie 40l + Ammonia Remover ( 1 lyżeczka )

ryby o zachowują się nade wszystko spokojnie, niekiedy ocierają się yellow ( 2 szt. ), karmione 1x dzień.


Panowie napisaliście wcześniej dużo, porady przyjąłem, jakiś bieżący komentarz do wyżej podanych wartości? Dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.