Skocz do zawartości

Padła Saulosi


aro600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To moj pierwszy post w tym dziale i mam nadzieje że ostatni, padł mi dziś pyszczak Saulosi z niewyjaśnionych przyczyn... przynajmniej dla mnie.

Ryby sa u mnie od 8 dni do tej pory cala 8 śmiała po akwarium maja od okolo 3,5 do 5cm padla byla około 4cm wczoraj zauwazylem wieczorem ze chowa sie przy dnie pod liściem zabienicy i jakby ciezko oddycha, nie wpłynęła do karmienia dzis rano tak samo tylko byla schowana w innym miejscu po powrocie z pracy wszystkie żyły, ale ta dalej byla schowana, po okolo 2h sprawdzam jak sie ma i niestety juzpo niej. Nie zauważyłem nic niepokojącego do wczoraj wszystkie pływały zgodnie i pozostała 7 dalej zasuwa jak małe torpedy.

Parametry mierzone testami kropelkowymi JBL


Ph - 7, 5

Gh - 5

Kh - 4

NO2 - 0,05

NO3 - 10


Akwarium 480l 160x50x60h


Czy mam sie martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik żyję juz ponad rok


NH4 nie mierzyłem brak testu :-(


Parametry takie mam zawsze,


Moze twardości ciut wieksze przewaznie byly okolo 6


W niedziele robilem podmiane przed podmiana było


Ph - 7, 6

Kh - 5

Gh - 6

NO2 - 0, 05 nawet w kranówie nie mam zera tylko około 0, 025

NO3 - 30


pozatym w akwarium zyje;

8x melanochromis Maigano

8x Labidochromis spec. Hongi


+ kilka niedobitków


2x kirysniki czrnoplamy maja chyba z 5 lat

1x bocja wspaniała do oddania

2x zbrojniki niebieski


Filtracja biologiczna eheim Professional 2228 wypełniony ceramiką + mechanik aquael turbo 2000.

post-14685-14695717967718_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się postarać o testy na NH4,bo zazwyczaj od skoku tego parametru zaczynają się problemy, możliwe że rybka zeszła jako najsłabsza ze stada (szok na skutek zmian parametrów lub zagoniona) . Pyszczaki lubią wodę o wysokim pH więc te 7.5 to takie minimum powinieneś je podwyższyć co niestety może się ujemnie odbić na reszcie twojej obsady niezwiązanej z bioyopem Malawi.

A tak na marginesie zostań z nami dłużej bez względu na zdrowie twoich ryb, tutaj odkryjesz prawdziwą kopalnię wiedzy na temat biotopu Malawi,nigdzie indziej takiej nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że dostała jak ja to mówię "złoty strzał" od innej ryby.Na ogół pyszczki potrafią na śmierć zagonić najsłabsze ogniowa,ale z własnych obserwacji wiem że czasami potrafią sobie tak przywalić że przegrana strona pada w kilka dni.Najczęściej zdarza się to przy rywalizacji samców.Ale oczywiście teraz obserwuj ryby czy coś dziwnego nie dzieje się z pozostałą trzódką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to prawda tylko ryby, które pływają u kolegi są jeszcze młode i małe. Nigdy nie widziałem "złotego strzału" w wykonaniu ryby, która ma cztery centymetry.
pozatym w akwarium zyje;

8x melanochromis Maigano

8x Labidochromis spec. Hongi


+ kilka niedobitków


2x kirysniki czrnoplamy maja chyba z 5 lat

1x bocja wspaniała do oddania

2x zbrojniki niebieski


Więc tak nie do końca wiadomo czy wszystkie są młode (te 5-letnie zapewne nie:D ) i małe.Nie koniecznie musiała być to agresja wewnątrzgatunkowa.Jeżeli oczywiście mamy tu do czynienia z agresją a nie jakimś choróbskiem,dlatego też poleciłem koledze aby obserwował resztę ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Tło jest modularne i powtarzalne. Na tylną ścianę baniaka trafiło tuż przed plagą, nie miałem wtedy cierpliwości na łatanie łączeń czymś więcej niż szary silikon, który ryby wyskubały w dwa tygodnie. Teraz jestem mądrzejszy, kumam że tylko kotki szybko rodzą. Cementowane zwykłą mieszanką piasku i cementu, trzykilowy worek. W irlandzkich sklepach nie ma CR65, CX-5 czy jakimtam  może są odpowiedniki, ale niesprawdzone, więc nie chciałem ryzykować - beton to beton, syfi, podnosi parametry ale nie wypuszcza do wody żadnych pochodnych zabójcanu rybolu. Z drugiej strony poczytałem trochę i faktycznie czysty beton puszczałby pewnie syf do wody dość długo, kilka warstw farby i problem będzie dużo mniejszy. Farba odcina się od tła, bo to pierwsze trzy warstwy, malowane sprajem jak błotnik wozu konserwacji chorążego Andrzeja. Jak ostatnia wyschnie a sprejowy smród wywietrzeje z salonu to zacznie się pacykowanie góry farbkami akrylowymi i w końcu przyda się na coś ćwierć wieku grania i malowania Warhammera 40K.    Z plusów, dobiłem się w końcu do jednego kamieniołomu, zapraszają do grzebania w odpadach ale są czynni tylko w tygodniu. Drugi jest czynny w soboty, ale nie mogę się do nich dodzwonić, nawet nie wiem czy w ogóle są jeszcze otwarci. Oba kopią u mnie w Wicklow, czyli granit. 😍 Z minusów, za tydzień wybywam na prawie trzy tygodnie, chciałem zalać baniak żeby sobie dojrzewał w tym czasie. Ale jeśli coś się obsunie to zawsze mogę przeszczepić biologię od kolcobrzuchów i wystartować szybciej.  Dzięki za miłe słowa koledzy, bardzo doceniam.  PS. Ten mały AT-AT to prezent z akwarystycznego od mojej żony. Jest szary, pasuje do biotopu jak świni siodło, ale to prezent, więc na razie zostaje. 🤓  
    • Wyszło bardzo dobrze 👍 kiedyś miałem te właśnie tło i łączenie strasznie mnie irytowało.
    • Kronikarski wpis. Od ostatniego wpisu minęło  15 miesięcy. Często zaglądam tu na forum, ale jakoś nie było o czym pisać. Dobrym wujkiem akwarium wciąż jest samiec Tyrannochomis maculiceps ok 30cm.  Niepodzielnie włada i panuje nad swoją trzódką. Najbardziej licznym gatunkiem jest Nimbochromis livingstonii. Jest to jedna dorosła samica i trójka jej potomstwa. Ryby te są spokojne i wyjątkowo odporne. Pomagają rozproszyć agresje u innych ryb.  Jednak ryb było mało. Jako, że w Aquatreff pojawiły się duże ryby pewnego gatunku to przy pomocy Tanganika-Konin udało mi się je ściągnąć do siebie 😀.  Tak, tak znowu Lichnochromisy acuticeps 😅😍. Dwie samice ok 16cm i samiec 23cm. Rybki to F1 co daje szanse, że tym razem ich odporność będzie większa niż u poprzedników, a pięknościowo nie odbiegają od WF. Ze względów estetyczny zawitały u mnie dwa samce Aulonocara fire fish oraz Scianochromis frieri iceberg.  
    • Producent przewidział łączenie tych paneli tła w jakiś sposób? Pytam bo wzór się powtarza i zastanawiam się, czy była opcja dać jeden panel "do góry nogami". Tak czy owak wygląda elegancko, czekam na więcej zdjęć
    • Dziękuję za odpowiedź, właśnie mi o to chodziło czy posiada możliwości regulacji tego światła jakie będzie mi pasować. U mnie też święcą moduły zimne  oraz rgb. Te pseudo świetlówki led już nigdy nie będą takie jak kiedyś, dlatego kombinacją zimnych i rgb coś można wykrzesać z tego, a to urządzenie może pomóc w osiągnięciu zamierzonych widm światła.
    • Filmik z udziałem Lethrinops sp. GOLD Harbour Island wielkość 9-10 cm no może 11,5   Naprawdę piękna ryba, bardzo spokojna i towarzyska ale nie da sobie w kasze dmuchać  - Polecam. U mnie skład 1+1 idealnie się dopasował. IMG_8622.MOV    
    • Filtrowanie nie ma sensu chyba że przez jakiś wewnętrzny gąbkowy dla ruchu wody. Czym to "cementowałeś"? Może zamiast kamieni znajdziesz jakieś moduły?
    • Nawet nie widać za bardzo pionowych łączeń. 😉 A chcesz malować ten beton, czy zostawić jak jest? Bo czym innym moczyć w wodzie moduł z cementu, by puścił do wody, a z takiego akwarium nie pozbiedziesz się do końca tego syfu, zawsze zostanie coś, co osiądzie na ściankach lub na dnie.
    • Betonowanie skończone wczoraj w nocy, poszło 3 kilo mieszanki. Beton sobie teraz schnie, wieczorem zaleję szkło, żeby zaczął wypuszczać to co tam ma do wysyfienia. Pytanko, na jak długo zostawić wodę przed wymianą na nową? Filtry chyba odłączone, bo nie ma po co betoniankę przez nie przepuszczać, nie?  @Jeb_us dzięki kolego, ale z kamieniami bd celował w jakiś odcień szarego, żeby w miarę możliwośći pasowały do tła i do betonu.   
    • Nowe Maingano 4 sztuki dołączyły do grona. Każdy po ok 3.5cm. Jak zapewne zauważyliście, powoli skład non-mbuny odchodzi, a pojawia się mbuna. Pod hasłem: mniejszych można więcej. A co do Crabro, to już ładnie urosły i nie ma z nimi najmniejszych problemów. Mają dużo miejsca i są spokojne. I fajnie gryzą palce przy karmieniu
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.