Skocz do zawartości

saulosi,socolofi i ...


Rekomendowane odpowiedzi

Meszek, 126L na 9 ryb = 14L (kolega pisał, że chce 9 ryb).

Hmm czy widziałeś zbiornik zalany po brzegi?? Jeżeli tak to nawet on nie będzie miał tyle litrów co wychodzi z wymiarów. Bo po odliczeniu piasku i dekoracji zostaje mniej. A, że nigdy nie leje się wody po brzegi to wychodzi mniej o wiele mniej. A po za tym po co liczyć jakieś litry na rybę, kolejny jakiś potwierdzony naukowo przelicznik? Tak więc, kolego nie pisz czegoś takiego bo to nie prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się czepiacie. Napisałem tylko, że problem ilości ryb na daną jednostkę jest sprawą drugorzędną. Ważniejsze jest to, że ryby będą za bardzo wchodziły sobie w drogę, i że Socolofi dorasta do 15cm. A co do liczenia ilości wody na jedną rybę, to oczywiście nie jest to najważniejsze, ale daje jakiś obraz np. odnośnie filtracji. Przyznaj się Meszek, nigdy nie wziąłeś do ręki kalkulatora, żeby sprawdzić. Nie pisałem też, że ma być to objętość netto. Przecież każdy wie, że jak wsadzi kamień do wody to poziom wody się podniesie (zatem wlewamy jej mniej). Poza tym można też mieć sumpa. Wtedy możemy mieć tej wody nawet więcej niż objętość zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi, że będzie przerybienie (14L na rybę). Tu chodzi o agresję pyszczaków. To tak jakbyś miał w domu np. dziesięć teściowych. Przecież byście się pozabijali

To jest Twoja pierwsza wypowiedz.


Strasznie się czepiacie. Napisałem tylko, że problem ilości ryb na daną jednostkę jest sprawą drugorzędną. Ważniejsze jest to, że ryby będą za bardzo wchodziły sobie w drogę, i że Socolofi dorasta do 15cm. A co do liczenia ilości wody na jedną rybę, to oczywiście nie jest to najważniejsze, ale daje jakiś obraz np. odnośnie filtracji.

To jest wypowiedz druga po zwróceniu uwagi. Strasznie to zagmatwane z Twojej strony, na początku piszesz o 14l na rybę później że nie jest to takie ważne. Nic nigdzie nie napisałeś w pierwszej wypowiedzi o wielkości ryby do tego zbiornika a tylko o agresji. W drugie wypowiedzi już zauważyłeś że ta ryba jest za duża bo rośnie do 15cm. Zawsze staram się mieć jedno zdanie.


Przyznaj się Meszek, nigdy nie wziąłeś do ręki kalkulatora, żeby sprawdzić.

Wysoki sądzie przyznaje się do tego, że nie przeliczałem ilość wody na rybę. Nie jest to dla mnie jakimś wyznacznikiem. Starałem kierować się zdrowym rozsądkiem.


Przecież każdy wie, że jak wsadzi kamień do wody to poziom wody się podniesie (zatem wlewamy jej mniej).

Ciesze się, że każdy wie o tym fakcie i dlatego nikt tak nie napisał tylko Ty. Najważniejsze, że już wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.