Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, wystrój akwa już przygotowany technika też już sprawna (po problemach z kubełkiem jbl-a). Teraz mam ważne pytanie. Cały czas byłem pewny że w akwa zagoszczą Pyśki z Malawi, jednak po wizycie w Discusie w W-wie i obejrzeniu dorodnych frontosów nie wiem co lepsze.

Akwa 150x50x60 450l

Planowane obsady:

Malawi: pseudotropheus demasoni, saulosi, labidochromis perlmutt, metricalima zebra maison reef, melabnochromis auratus/maingano

Tanga:

Frontosy, szczelinowce lelupa, calvusy, księżniczki z burundi, naskalniki, synodontis mulipunctatus

To tylko moje planowane obsady ilość gatunków może ulec zmianie ale to są moje podstawy :D

Opublikowano

W zeszłym tygodniu tez oglądałem frontosy w diskusie jedyna rzeczą jaka zrobił na mnie wraźenie to ich wielkość jednak pozatym nic.Mając kilka gatunków pyszczaków w baniaku masz bardziej kolorowo i IMHO ciekawiej.Moźna oczywiście pokusić sie o wpuszczenie innych gatunków z tanig jednak i tak pierwszoplanową rolę odgrywać będą frontosy.Pozatym zbiornik masz za mały.Ja stawiam na pyszczaki;)

Opublikowano

Ja też myślałem nad frontosami mam akwa 200x55x55 czyli 600L jednak stwierdziłem że akwa jest za małe i dobrze. Teraz duży crabro czy acei robią wrazenie. Gdybym miał frontosy miałbym wrazenie że się mecza w takim akwa no ale może jestem jakiś dziwny heh :)

Opublikowano

Dzięki za odpowiedzi :) Rzeczywiście frontosy są za duże do mojego akwa, a grupka fikających pyśków też będzie robić lux wrażenie. Oto moja proponowana obsada doradźcie ile sztuk i ewentualnie powiedzcie co zmienić.

Pseudotropheus saulosi

Pseudotropheus demasoni

Melanochromis auratus

Metricalima zebra Maison Reef

Pseudotropheus acei

Opublikowano
Pseudotropheus saulosi, Pseudotropheus demasoni Melanochromis auratus, Metricalima zebra Maison Reef, Pseudotropheus acei

Popatrz na P demasonia i saulosi czy chcesz mieć w zbiorniku dwa podobne samczyki?

Jesteś początkującym akwarystą w tym biotopie a wybrałeś sobie do obsady same agresory takie jak auratus czy Masion Reef.

Proponuje abyś odpuścił sobie auratusa.

Obsada którą polecam to

P acei

M sp zebra chilumba Maison Reef

P saulosi

M maingano

Opublikowano

Bardzo zależy mi na demasoni będzie tam tylko jeden samiec i ok 5/6 samic. Saulosi też mi się bardzo podoba. Czy odpuszczając sobie maingano mogę mieć demasoni ?

Nowa myśl :D

Acei (chyba Ngara - ten czarny)

Saulosi

Demasoni

Labidochromis Hongi

Maison Reef

Opublikowano

Ty decydujesz o tym co będzie w Twoim zbiorniku. Możesz mieć demasony ale już nie saulosi i na odwrót. Poczytaj o tych dwóch osobnikach, gdzie koledzy piszą, że będzie wrzało ze względu na podobieństwo. P demasoni to mały agresorek z charakterem i może zdominować saulosi lub na odwrót. A tego chyba nie chciałbyś aby w zbiorniku pływał np saulosi bez pięknych kolorków.

To ewentualnie zostawa sobie demasoni jak już się tak uparłeś:-)

do tego P acei, M. Maison Reef i M. msobo Magunga. Będzie to bardzo podobna obsada do tej którą miałem. A różni się tylko tym, że u mnie pływał M sp zebra chilumba Luwino Reef a u Ciebie Maison Reef

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.