Skocz do zawartości

Pyśki czy frontosy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wystrój akwa już przygotowany technika też już sprawna (po problemach z kubełkiem jbl-a). Teraz mam ważne pytanie. Cały czas byłem pewny że w akwa zagoszczą Pyśki z Malawi, jednak po wizycie w Discusie w W-wie i obejrzeniu dorodnych frontosów nie wiem co lepsze.

Akwa 150x50x60 450l

Planowane obsady:

Malawi: pseudotropheus demasoni, saulosi, labidochromis perlmutt, metricalima zebra maison reef, melabnochromis auratus/maingano

Tanga:

Frontosy, szczelinowce lelupa, calvusy, księżniczki z burundi, naskalniki, synodontis mulipunctatus

To tylko moje planowane obsady ilość gatunków może ulec zmianie ale to są moje podstawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu tez oglądałem frontosy w diskusie jedyna rzeczą jaka zrobił na mnie wraźenie to ich wielkość jednak pozatym nic.Mając kilka gatunków pyszczaków w baniaku masz bardziej kolorowo i IMHO ciekawiej.Moźna oczywiście pokusić sie o wpuszczenie innych gatunków z tanig jednak i tak pierwszoplanową rolę odgrywać będą frontosy.Pozatym zbiornik masz za mały.Ja stawiam na pyszczaki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) Rzeczywiście frontosy są za duże do mojego akwa, a grupka fikających pyśków też będzie robić lux wrażenie. Oto moja proponowana obsada doradźcie ile sztuk i ewentualnie powiedzcie co zmienić.

Pseudotropheus saulosi

Pseudotropheus demasoni

Melanochromis auratus

Metricalima zebra Maison Reef

Pseudotropheus acei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pseudotropheus saulosi, Pseudotropheus demasoni Melanochromis auratus, Metricalima zebra Maison Reef, Pseudotropheus acei

Popatrz na P demasonia i saulosi czy chcesz mieć w zbiorniku dwa podobne samczyki?

Jesteś początkującym akwarystą w tym biotopie a wybrałeś sobie do obsady same agresory takie jak auratus czy Masion Reef.

Proponuje abyś odpuścił sobie auratusa.

Obsada którą polecam to

P acei

M sp zebra chilumba Maison Reef

P saulosi

M maingano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zależy mi na demasoni będzie tam tylko jeden samiec i ok 5/6 samic. Saulosi też mi się bardzo podoba. Czy odpuszczając sobie maingano mogę mieć demasoni ?

Nowa myśl :D

Acei (chyba Ngara - ten czarny)

Saulosi

Demasoni

Labidochromis Hongi

Maison Reef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty decydujesz o tym co będzie w Twoim zbiorniku. Możesz mieć demasony ale już nie saulosi i na odwrót. Poczytaj o tych dwóch osobnikach, gdzie koledzy piszą, że będzie wrzało ze względu na podobieństwo. P demasoni to mały agresorek z charakterem i może zdominować saulosi lub na odwrót. A tego chyba nie chciałbyś aby w zbiorniku pływał np saulosi bez pięknych kolorków.

To ewentualnie zostawa sobie demasoni jak już się tak uparłeś:-)

do tego P acei, M. Maison Reef i M. msobo Magunga. Będzie to bardzo podobna obsada do tej którą miałem. A różni się tylko tym, że u mnie pływał M sp zebra chilumba Luwino Reef a u Ciebie Maison Reef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.