Skocz do zawartości

co to może być?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż problem wygląda nastepująco, około 3 tygodni temu jedna z moim samic msobo miała ikre w pysku po czym po kilku dniach straciła z jakiegoś powodu(nie wiem jakiego) i od tego momentu przestała pobierać pokarm, samica chudła, brzuch przyklejony do kręgoslupa ogólnie na tle innych wyglądała źle. Sytuacja utrzymywała się tak przez ponad tydzień i niestety musiałem udać się do szpitala na planowana operację, po 10 dniach wczoraj wróciłem i widzę ją w takim samym stanie, drobny pokarm troszke pobiera, jest wychudzona, pletwa ogonowa zwinieta, plywa w toni tak trochę ogonem w górę i oczy troszkę wytrzeszczone, od czasu do czasu się otrzepuje, gdy ją złapałem była pokryta śluzem dość śmierdzącym.

Również od wczoraj zauważyłem, że podobnie zaczyna się dziać z moim dominującym samcem Acei, który zawsze był pełen wigoru i pierwszy do jedzenia, stoi w toni w kącie, oddech przyspieszony, praktycznie brak apetytu. Co się z nimi dzieje?? jakie podjąć kroki? czym leczyć proszę o pomoc bardzo...


Zbiornik 150-50-50

Obsada: 4+1 Msobo

8 Acei

10 Gold kawanga (mlode)

7 Maingano


Parametry w normie testy kropelkowe JBL


Pokarmy: Dainichi veggie deluxe, OSi spirulina, Osi colour, NF chilids plants, Osi Prostar Maintenance Flakes, i solowiec mrozony


Rybki nie sa przekarmione wszystkie w bardzo dobrej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, trudno podjąć dobrą diagnozę , przyspieszony oddech może świadczyć o kulorzęsku. Leczenie to kąpiel ryby w roztworze formaliny, soli lub roztworze nadmanganianu potasu. Ja stosowałem nadmanganian na pleśniawki i inne choroby skórne. Dostaniesz to w aptece, po rozpuszczeniu w wodzie z akwarium moczysz rybę 20-30 min. Musisz dobrze napowietrzać wodę. Pamiętaj aby lek nadał wodzie kolor różowy . Leczenie przeprowadzaj w oddzielnym zbiorniku lub wiadrze, działaj szybko.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wątpie żeby to była ospa. Samiec Acei stoi w kącie pod kotnikiem. Odchody są cieniutkie i białe, ogon tak jakby złożony i czasem coś próbuje wypluć, rano też zaobserwowałem, że kilka razy otarł się o liście cryptocoryny. Nie wiem jak mu pomóc, a tym bardziej samicy msobo. Proszę o pilną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMialem podobnie ryby padaly jedna za druga mialy tez nitkowaye odchody zrobilem im kapiel w Metronizadol oraz bactopur dwa tygodnie w tym plywaly.Do dnia dzisiejszego odpukac wszystko zdrowe

Faktycznie zrobiłeś kąpiel prawdziwą kąpiel kolego. Strasznie długo trzymałeś je w tych lekach. Chyba bym się nie odważył aby zaaplikować aż tak długie leczenie.


Samiec Acei próbuje nawet jeść, ale wszystko co weźmie do pyska wypluwa...

Miałem podobne objawy u siebie i nie tylko ja. Jeden kolega z forum też tak miał. Zakupiliśmy ryby z hodowli były to Othoparynx lithobates Bleck Orange. Po około tygodniu ryby w ten sposób się zachowywały jak opisałeś. Podpływały do pokarmu ale zaraz wypluwały. Ja zacząłem leczyć BaktoforteS, ten kolega zaczął podawać podawać Bakt Tabs. Ja z 4 ryb uratowałem jedną sztukę. Wiem na pewno że za późno zareagowałem. Samczyk ten został wyleczony i pływa do dziś. Spróbuj zaaplikować właśnie ten lek. Zaraz usłyszę głosy że ten lek jest polecany przeze mnie. Akurat z nim miałem do czynienia i poskutkował.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie leczenie wykonałem po konsultacji z ichtiologiem powiedziała mi co i jak dawkować. Nawet sekcje robiła jednej z moich ryb i się potwierdziło to co powiedziała. Pasożyty jakies dopadły moje rybska. Nie wiem skąd i dlaczego pani lekarz powiedziała, że to może być np. z mrożonek. A w tamtym czasie karmiłem artemią z firmy Kartinex- nie polecam!!!!!!!!!!!!

Tylko taka długotrwała kapiel w Metronidazolu w tabletkach!!! nie żadne płyny i poprawka Bactopur S uratowała moje rybki do tej pory żyją i żadna odpukać nie choruje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.