Skocz do zawartości

listwa power LED


Engell1

Rekomendowane odpowiedzi

mam tą samą belkę co Ty tylko 150cm, metrowa listwę ledów niebieskich i czerwonych

do tego moduł BT-4,

ten zasilacz:

http://softled.pl/pl/p/Zasilacz-LED-100W-12V/248

mógłby być mniejszy ale wole żeby mi zostało niż zabrakło

taki wyłącznik czasowy:

PROGRAMATOR WYŁĄCZNIK CZASOWY na SZYNĘ DIN LCD 16A (4397119899) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img08.allegroimg.pl/photos/400x300/43/97/11/98/4397119899@@AMEPARAM@@08@@AMEPARAM@@43/97/11/98@@AMEPARAM@@4397119899



oświetlenie działa u mnie tak:

WERSJA LETNIA

oświetlenie włącza się o godz 8.00 do 9.30 powoli się rozjaśnia do osiągnięcia 100%

o godzinie 21 zaczyna się ściemniać i o godz 22.30 rybki idą lulu


WERSJA ZIMOWA

oświetlenie LED włącza się o godz 8.00 do godz 9.30 powoli się rozjaśnia do osiągnięcia 100%

o godz 12.00 włączają się dwie świetlówki i oświetlenie LED zaczyna się ściemniać do całkowitego wyłączenia o godz 13.30

świetlówki poprzez nagrzewanie się ogrzewają wodę dzięki temu nie używam grzałki (temp w akwa utrzymuje się zawsze na poziomie 26-28 stopni C)


o godz 18.30 oświetlenie LED zaczyna się rozjaśniać i o godz 20.00 świeci w 100%

o godz 20.30 wyłączają się świetlówki

o godz 21.00 zaczyna się ściemniać oświetlenie LED i o godz 22.30 rybki idą lulu


działa to u mnie baaardzo długo i nie pamiętam żebym coś kombinował przy świetle, nawet jak jest zanik prądu to wszystko samo wraca do normy (wyłącznik oraz BT-4 maja swoje podtrzymanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam zrobić bo nie bardzo rozumiem lewus ze mnie jesli chodzi o bawienie sie w majsterkowanie. Co mam zrobić żeby wykorzystać ten solar engine. Co bym miał kupić i żeby łatwo to było ogarnąć. Chyba że łatwiej będzie kupić samo BT-4 i będzie działało z obecnym zasilaczem bo rozumiem że tak będzie z tego co wyczytałem. Wtedy wystarczy zwykły programator czasowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli solar engine to był bezsensowny zakup i nie będzie potrzebny ? Dam rade sam podłączyć to BT-4 bo wydaje się skomplikowane jak oglądam zdjęcia??

Jeszcze patrząc na zdjęcia nie bardzo rozumiem jak to zaprogramować skoro są tam tylko dwa przyciski.

Trochę doczytałem i wiem jak to zaprogramować. Dalej niewiem jak to podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus zasilacza do plusa (wejścia) BT-4

minus zasilacza do minusa (wejścia) BT-4


plus wyjścia BT-4 do plusa LED

minus wyjścia BT-4 do minusa LED


sygnał sterujący z BT-4 podłączasz do zworki rozwartej w wyłączniku czasowym,

programując wyłącznik czasowy:

ON - będzie to godzina początku rozjaśniania

OFF - będzie to godzina początku ściemniania

w BT-4 ustawiasz czas ściemniania i rozjaśniania (od 1 do 90 minut)

oczywiście wyłącznik czasowy musisz podłączyć do prądu 220V


BT-4 tylko na zdjęciach wygląda duży, w rzeczywistości jest mniejszy niż pudełko od zapałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie, Mam pytanie jakiego typu pwr LED używacie i ilu sztuk? U mnie baniak ma szerokość 150cm... pytam bo właśnie składam światło na owych LED'ach, zaś sterownik dzień/noc z pwm'em jak poniżej:



Na Allegro namierzyłem Cree:

Cree XM-L2 U2 BIAŁA ZIMNA MCPCB 21mm (4494950768) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img07.allegroimg.pl/photos/400x300/44/94/95/07/4494950768@@AMEPARAM@@07@@AMEPARAM@@44/94/95/07@@AMEPARAM@@4494950768


... lub ten sam model (różnica w opisie i cenie)

Dioda CREE XM-L U2 Cool White 1100lm 10W 3000mA @@ (4482958529) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img11.allegroimg.pl/photos/400x300/44/82/95/85/4482958529@@AMEPARAM@@11@@AMEPARAM@@44/82/95/85@@AMEPARAM@@4482958529



Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.