Skocz do zawartości

listwa power LED


Engell1

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra starczy tej przepychanki :-)

Autorowi trzeba pomóc zrobić miękki start a to wymaga od niego zdjęcia lepszej jakości elektroniki w lampie.



I tu masz rację.

Jak pamiętam z innych postów Engell zamówił gotowe oświetlenie bo sam stwierdził że nie zrobi.

Obawiam się że przeróbki tego też nie zrobi, ale trzeba próbować.

Engell policz dokładnie po ile świeci białych a ile niebieskich a nie około.

zrób zdjęcie z bliska tego miejsca gdzie widać czerwone przewody a potem drugie tak by było widać kilka diod dalej. Czy ta listwa jest w rurze z plexi? czy nie ma zabezpieczenia od wody? bo na zdjęciach nie widać. No i potrzebna twoja deklaracja czy w ogóle wchodzi w grę jakaś przeróbka przez ciebie wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć


Ja należę do tej części facetów co to jak złapią gumę to dzwonią po pomoc drogową :D więc nie mam zamiaru się bawić w przeróbki.

Listwa jest aluminiowa i na nią jest przyklejona szybka plastikowa ale raczej sprzęt nie jest 100% wodoszczelny . . . .

W najgorszym przypadku kupię nową listwę gotową ale na razie chce ogarnąć to co mam więc jak i czym w prosty sposób przyciemnić światło to po pierwsze a po drugie jak to zrobić aby to się działo automatycznie o ustalonej przeze mnie porze dnia . . .

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć


Ja należę do tej części facetów co to jak złapią gumę to dzwonią po pomoc drogową :D więc nie mam zamiaru się bawić w przeróbki.

Listwa jest aluminiowa i na nią jest przyklejona szybka plastikowa ale raczej sprzęt nie jest 100% wodoszczelny . . . .

W najgorszym przypadku kupię nową listwę gotową ale na razie chce ogarnąć to co mam więc jak i czym w prosty sposób przyciemnić światło to po pierwsze a po drugie jak to zrobić aby to się działo automatycznie o ustalonej przeze mnie porze dnia . . .

z góry dzięki



No to dobrze pamiętałem.

Nie mamy więc wielu opcji.

Pozostaje ci zakup takich dwu timerów elektronicznych

PROGRAMATOR CZASOWY LCD WŁĄCZNIK TIMER 16A boiler (4310582799) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img08.allegroimg.pl/photos/400x300/43/10/58/27/4310582799@@AMEPARAM@@08@@AMEPARAM@@43/10/58/27@@AMEPARAM@@4310582799



Oba zasilacze od listwy podłączasz przez te timery i ustawiasz jak chcesz czas świecenia na poszczególnych ale masz tylko kombinację silnego nie regulowanego białego i niebieskiego.

Bez ingerencji w układ elektryczny nie zrobisz tu regulacji jasności. Na pocieszenie możesz ustawić inne czasy świecenia np w weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Pojawił się nowy problem ! Dziś włączyłem na chwilę LEDy i aż się przestraszyłem efektem !! . . . problrm w tym że falująca woda na powierzchni tak rozprasza światło, że nie da się na pisaek patrzeć bo strasznie migocze - jak na dyskotece pokaz laserów !!! Tragedia :-x


Najgorzej jest jak jest tylko niebieskie światło włączone ale też przy obu . . .


Kupię chyba gotową belkę LED RGB jakieś znanej firmy ALE czy efekt będzie ten sam ?! Możecie podać jakiś producentów takich listew do akwa 150 cm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 163cm akwa 6 takich powerledow i mam to samo.Powerledy swiecą dość mocno skupionym strumieniem światła, tymbardziej jak pracują przy maksymalnym pradzie i to IMO powoduje takie refleksy.Może jak juz będziesz miał sciemiacz to efekt się zmniejszy,ale ja Ci nie potwierdze tego,gdyż sam mam tylko on i off ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.