deccorativo Opublikowano 21 Lipca 2014 #11 Opublikowano 21 Lipca 2014 Ale to już na pewno odbiega od tematu. Osobiście nie jestem zwolennikiem dwóch kubełków i uważam że nie dadzą rady mechanicznie. Kubeł HW 304 i głowica 2000l/h z gąbką. Ewentualnie pomyśl nad narurowcem. złośliwość pomijam, a w sprawie 2 kubełków się z tobą oczywiście zgadzam mimo że nie mam tak dużego doświadczenia jak ty. IMHO wystarcza faktyczny wypływ ok 1800l/h ( czyli tyle ile daje pompa CO w narurowcu) i filtracja na zwykłej gęstej gąbce np ppi45 oraz 1 litr Matrixa na ten 375l baniak ( tyle zaleca Saechem jego producent). Woda kryształ a biologia nie do zachwiania nawet z przerybieniem. I co to może być za ustrojstwo??
Slawek-meszek Opublikowano 21 Lipca 2014 #12 Opublikowano 21 Lipca 2014 złośliwość pomijam To nie żadna złośliwość a zwrócenie uwagi, ale podoba mi się Twój tok rozumowania. Co do matrixa to dałbym więcej nie tyle co napisał producent. Takie moje zdanie, bo Polak zawsze po swojemu jak to Polak.
Slawek-meszek Opublikowano 21 Lipca 2014 #13 Opublikowano 21 Lipca 2014 Skoro tak mowisz Meszek to naślepo wierzę w Twoje duże doświadczenie. Jakie doświadczenie, to tylko moje spostrzeżenia. Każdy ma inne. Sam widzisz, że zwolennicy posiadania dwóch kubłów. Poczytaj sobie o tm "kaseciaku" czyli filtrze panelowym http://forum.klub-malawi.pl/filtr-kasetowy-akwarium-t23333.html. Ja nie mam w ogóle kubełka mam filtr "hamburga"trochę zmodyfikowanego przez siebie http://forum.klub-malawi.pl/filtr-hamburg-parametry-wody-kubelka-t21511.html O narurowcu mosz prawie całe forum. Jak widać co kraj to obyczaj. Ile ludzi tyle opinii. Usiądź na spokojnie zastanów się co chcesz:-)
Mahone Opublikowano 24 Lipca 2014 Autor #14 Opublikowano 24 Lipca 2014 Nowości z mojego baniaka Wczoraj uruchomiłem nowy kubeł HW-304A oraz zmieniłem napowietrzacz na Eheim Air Pump 400. Powiem odrazu że HW-304 odrazu spełnił moje oczekiwania, w toni nie pływają większe elementy zanieczyszczeń, co znaczy że nawet biolog w takim akwarium musi mieć znacznie więcej niż te 1000L/H. Co do samego filtra tak jak do 302 nie mam żadnych zastrzeżeń, cicha i wydajna praca za małe pieniądze. Co do napowietrzacza, jest całkowicie niesłyszalny a dowodem na to jest że moja żona która ma bardzo wyczulony słuch pyta mnie dzisiaj czemu akwarium nie wydaje żadnych dźwięków ma bardzo fajny design oraz płynną regulacje przepływu powietrza. Będę starał się wkońcu dodać zdjęcia dziś lub jutro, oraz obiecany filmik Proszę moderatora o skasowanie postów nie na temat. Dzięki
DonPempollo Opublikowano 24 Lipca 2014 #15 Opublikowano 24 Lipca 2014 Cieszę się że jesteś zadowolony. Skoro 302 był ok to 304 może być tylko lepsza. Ja mojego w tej cenie nie zamieniłbym na nic innego. Załóż jakiś prefiltr albo korpus przed zasys z filtra tak jak ja zrobiłem. Jak będziesz wymieniał wkłady w korpusie co tydzień, to nie odczujesz spadku przepływu. Podejrzewam że dobrze ze zrezygnowałeś z lampy ponieważ masz więcej miejsca w koszach. Jak możesz rozwiej moje wątpliwości ja mam dziurę na lampę zabiera tylko miejsce... Co dalej z hw 302? Pozdrawiam.
Mahone Opublikowano 24 Lipca 2014 Autor #16 Opublikowano 24 Lipca 2014 Cieszę się że jesteś zadowolony. Skoro 302 był ok to 304 może być tylko lepsza. Ja mojego w tej cenie nie zamieniłbym na nic innego. Załóż jakiś prefiltr albo korpus przed zasys tak jak ja zrobiłem. Jak będziesz wymieniał wkłady w korpusie co tydzień, to nie odczujesz spadku przepływu. Podejrzewam że dobrze ze zrezygnowałeś z lampy ponieważ masz więcej miejsca w koszach. Jak możesz rozwiej moje wątpliwości ja mam dziurę na lampę zabiera tylko miejsce... Co dalej z hw 302? Pozdrawiam. Mam założony prefiltr na rurce w baniaku oraz w koszyku na samym dole filtra jest położona włoknina która zajmuje 1/4 wysokości koszyka na to położony jest grys koralowy który jest również pełnym wypełnieniem pozostałych 3 koszy. Korpus przed zasys? Możesz jakieś zdjęcie przedstawić bo nie bardzo rozumiem jak to wygląda i co to jest? Ja niemam żadnej dziury i napewno wchodzi więcej wkładu biologicznego do modelu bez lampy. 302 będzie jako awaryjny kubeł. Co do 302 byłem zadowolony w baniaku 112l bo w 375 nie wyrabiał
TitaniC Opublikowano 26 Lipca 2014 #17 Opublikowano 26 Lipca 2014 Czekam z niecierpliwością na zdjęcia, gdyż sam mam czarny łupek i jakoś nie mam zbytnio pomysłu na jego rozmieszczenie i ułożenie. WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u
lukaszsroka12 Opublikowano 7 Września 2015 #18 Opublikowano 7 Września 2015 witam mam pytanie co do gatunku
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się